Rusija sankcijos grįžta bumerangu – šalyje brangsta žuvis Žuvį teks gabenti iš Čilės

Rusijos vyriausybę pasiekė pirmas patvirtinimas apie augančias produktų supirkimo kainas pradėjus riboti importą. Rugpjūčio 7 dieną Rusija uždraudė jautienos, kiaulienos, vaisių, naminių paukščių, sūrio ir pieno importą iš Europos Sąjungos šalių, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Apribojimai taikomi vienerius metus. Embargas produktams neturi įtakos kūdikio maistui, praneša laikraštis „Kommersant“.

Vienas didžiausių Rusijos mažmenininkų „Х5 Retail Group“ informavo Pramonės ir prekybos ministeriją, kad tiekėjai didina raudonos žuvies ir krevečių kainas daugiau nei 20 procentų.

„Х5 Retail Group“ pranešė Pramonės ir prekybos ministerijai, kad jų krevečių tiekėjas informavo bendrovę padidinsiąs pardavimo kainas 20-36 procentais nuo rugpjūčio 11 dienos. Pasak šaltinio, tokius pačius nurodymus „Х5 Retail Group“ gavo ir iš raudonos žuvies tiekėjų. Be to, pranešama, kad vaisius tiekianti bendrovė taip pat pateikė pakeitimus dėl parduodamo vaisių kiekio ir kainos.

REKLAMA

„Mes gavome keletą laiškų, kur nurodoma kelti kainas, bet mes negalime su tuo sutikti. Mes pranešėme tiekėjams, kad pateiksime informaciją atsakingoms institucijoms, kad valdžia turėtų objektyvius duomenis, kas atsakingas už kainų kilimą, kiek jos kils ir kokiu pretekstu tai daroma“, – sako sakė „X5 Retail Group“ viešųjų ryšių vadovas Vladimir Rusanov.

Žuvies tiekėjai patvirtino, kad siuntė laiškus „Х5 Retail Group“. AB „Riteil” verslo plėtros direktorius Michael Skobkin paaiškino, kad buvo kalbama ne apie Norvegišką žuvį, jos kompanijos sandeliuose jau neliko, o apie Čilietišką lašišą. Šios žuvies kaina bus didesnė dėl brangaus transportavimo.

Krevečių tiekėja „Si Prod” neigia faktą, kad kils krevečių kainos. Kompanija aiškina, kad uždraustos produkcijos likučiai siunčiami ta pačia kaina kaip buvo, bet dėl šios produkcijos ribojimo bus perskirstyti prekių kiekiai pagal sutartis.

Tai jau ne pirmas kartas kai didėja supirkimo kainos. Rugpjūčio 12 dieną Federacinė antimonopolinė tarnyba (FAS) įpareigojo vieną iš didžiausių Rusijos žuvų tiekėjų – kompaniją „Russkoye more” – pagrįsti kainų augimą. Be to, FAS įspėjo kompaniją dėl antimonopolinių teisės aktų pažeidimų. Apie tai informavo „RIA Novosti“. Po pranešimų spaudoje FAS iškvietė „Russkoye more” pasiaiškinti dėl informacijos, kad žuvies pardavimo kainos pakilo nuo 80 iki 100 procentų. Po pokalbio FAS pranešė, kad kainos iš tiesų pakilo, bet ne tiek daug. Prieš tai kompanija „Russkoye more” neigė informaciją apie dvigubai padidėjusias žuvies pardavimo kainas.

Rugpjūčio 12 dieną Žemės ūkio ministras Nikolajus Fiodoras pareiškė, kad jis turi keletą kainų priežiūros komandų, kurios dirba su visa gaunama informacija apie kainų augimą.  


Rašyti komentarą...
B
Bet, ko gera
2014-08-14 21:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, tik tokių neraštingų pagalbininkų - kvailių - ir turi Kremliaus agitatoriai, kurie gauna gerus pinigus, o tokiems nevykėliams, kaip šis necenzūriniais žodžiais besitaškantis, vietoj vardo pasirašęs "fantazuotojai", nubyra apgailėtini trupiniai. Bet, ko gera, už keletą tokių "pakakojimų" bent vienai narkotikų dozei susidarys... Bet sakyk "auksaburni" Putinui ačiū ir už tai. Juk, kaip atrodo, ką kita nuveikti ir nepavyktų. Mažoka smegenų galvelėj, regis, o ir tos, kurios yra - pernelyg skystos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų