8 iš 10 užsikrėtusiems koronavirusu – neurologiniai simptomai

Covid-19 tyrimų metu mokslininkai iš JAV išsiaiškino, kad net 8 iš 10 pacientų, užsikrėtusių šiuo virusu, yra pastebimi neurologiniai simptomai.

Medikai aptiko, kad ligoniams pasireiškia pavojų sveikatai keliantys simptomai, tokie kaip encefalopatija (neuždegiminė galvos smegenų liga, kuri pasireiškia susitraukusiu nervinio audinio tūriu ir smegenų funkcijos sutrikimais) bei sąmonės sutrikimais.

Šiame tyrime, kuris buvo publikuotas „MedicalXpress“, dalyvavo 500 pacientų, sergančių koronavirusu. Remiantis gautais rezultatais, neurologiniai simptomai pasireiškė 82 proc.

Ligonių, 45 proc. iš jų skundėsi raumenų skausmais, o 38 proc. jautė galvos skausmus. Trečdaliui pacientų buvo diagnozuota encefalopatija ir galvos svaigimas, skonio neteko 16 proc. apklaustųjų, o uoslės – 11 proc.

Mokslininkai pažymi, kad pacientai su Covid-19 ir encefalopatija statistiškai miršta 22 proc. dažniau.

Kiti Covid-19 simptomai, į kuriuos kreipia dėmesį medikai: deguonies lygis kraujyje, kosulys, aukšta temperatūra, skonio ir uoslės netekimas.

Deguonies prisotinimo lygiui kraujyje nukritus žemiau apatinės 94 ribos žmogui jau tenka gultis į ligoninę, net jeigu nepasireiškia kiti sunkūs simptomai.

Tarptautinės mokslininkų grupės tyrimas parodė, kad pandemijos metu staigiai išaugo nesėkmingų nėštumų skaičius. Medikai pažymi, kad gerokai išaugo perinatalinio mirtingumo skaičius.

 


Rašyti komentarą...
P
Patirtis
2020-10-17 11:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau aš keliolika kartų pagal tuos požymius persirgau korona, manydama, kad man tik sinusitas. Kai atvėsta orai, prasideda vėjo gūsiai, taip man ir korona. Maždaug savaitę būna galvos, skausmas, svaigimas, akių skausmas, kartais net uoslės praradimas, temperatūros pakilimas, kosulys ir siaubinga sloga. Įdomiausia tai, kad korona periodiškai sirgti ėmiau daug anksčiau, nei ji buvo atrasta Kinijoj. Keletas metų taip. Va, ir dabar neseniai persirgau. Labai nuo tos koronos Sinupretas padeda.
Atsakyti
-6

C
Cha
2020-10-17 10:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai prieš kelis metus sirgau gripu-buvo tie patys požymiai.Po trijų dienų praėjo be vaistų(išskyrus ibuprofeną).Bet niekam nei į galvą nešovė skelbti pandemijos!!
Atsakyti
-6

n
nu
2020-10-17 10:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip galvos skausmas man nuo to ir prasidejo..paskui akiu ,viso kuno (siaubingas skausmas).....buvo kazkas baisaus su kiekviena diena vis blogyn....paskui plaukai krito kuokstais ,ir dabar dar po5men.vis suskausta galva (gerai kad nesmarkiai)....
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų