Valentinas Mazuronis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Valentinas Mazuronis (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sprendimas nekelti kandidatu į prezidentus Valentino Mazuronio buvo klaida, nes V. Mazuronis turėjo realius šansus varžytis su Dalia Grybauskaite dėl šalies vadovo posto vietoje Zigmanto Balčyčio, tvirtina politikos ekspertai. Kad „tvarkiečiai“ išdalijo savo elektorato balsus kitiems kandidatams, pripažįsta ir pats V. Mazuronis, pasak kurio, partijos nedalyvavimas prezidento rinkimuose „nebuvo geriausias sprendimas“.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ šiuos prezidento rinkimus stebėjo iš šalies – „tvarkiečiai“ taip ir neišsiuntė savo kandidato į kovą dėl šalies vadovo posto. Nors Seimas ir nebalsavo dėl Konstitucijos pataisų, kurios būtų leidusios Rolandui Paksui siekti valstybės vadovo posto, šis vis tiek bergždžiai tikėjosi išvysti savo pavardę rinkimų biuletenyje.

Tuo metu kitas šios partijos lyderis V. Mazuronis, regis, buvo pasiryžęs stoti į rinkimų kovą, jei tik to prireiktų, tačiau jo partija į rinkimus taip ir neišleido.

Pats V. Mazuronis sprendimą partijai nekelti savo kandidato, kuris būtų galėjęs dalyvauti rinkimuose, laiko neteisingu. „Susiklostė tokia situaciją, kad „Tvarka ir teisingumas“ neturėjo savo kandidato šiuose prezidento rinkimuose. Manau, kad tai nebuvo pats geriausias sprendimas partijai, bet buvo priimtas toks sprendimas, demokratija tuo ir žavi, kad sprendžia dauguma.

REKLAMA

Reiškia, aš nesugebėjau įtikinti kolegų partiečių dėl savo nuomonės teisingumo, galbūt neturėjau laiko, gal tiesiog to nepadariau, bet buvo toks priimtas sprendimas. Sutinku, kad mūsų partija taip prarado balsus“, – portalui LRT.lt kalbėjo „tvarkietis“.

Pasak politikos ekspertų, didžioji dalis „Tvarkos ir teisingumo“ elektorato savo balsus atidavė nepartiniam kandidatui Nagliui Puteikiui, puikiai pasirodžiusiam prezidento rinkimuose, bei Darbo partijos kandidatui Artūrui Paulauskui, šiuose rinkimuose iškovojusiam trečią vietą.

„Jei V. Mazuronis būtų dalyvavęs rinkimuose, A. Paulauskas ir N. Puteikis būtų pagrindiniai nukraujavę. Kažkiek V. Mazuronis balsų būtų nuskabęs ir iš socialdemokratų kandidato Zigmanto Balčyčio bei pačios Dalios Grybauskaitės“, – sako dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Jam pritaria ir politologas Lauras Bielinis, pasak kurio, dėl V. Mazuronio dalyvavimo N. Puteikis ir A. Paulauskas būtų netekę daugiausia balsų, o Z. Balčytis esą galbūt kiek mažiau, mat socialdemokratai, kaip ir konservatoriai, turi nuolatinį rinkėją, o „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ rinkėjai lengviau vaikšto iš vienos stovyklos į kitą.

Abu politikos ekspertai teigia, kad V. Mazuronis turėjo realius šansus kovoti antrajame ture vietoj Z. Balčyčio. „V. Mazuronis per keletą kadencijų parodė didžiulį profesinį augimą, jis išaugo kaip politikas, vienas iš tų, kuris galėtų būti pretendentu į antrąją vietą rinkimuose“, – aiškina L. Bielinis.

Tam, kad V. Mazuronis būtų gerai pasirodęs, reikėtų ir paties R. Pakso palaikymo, sako V. Bruveris. „Jei R. Paksas būtų tikrai stengęsis ir sąžiningai reklamavęs V. Mazuronį kaip jo kandidatą, tai V. Mazuronio šansai būtų buvę tikrai geri, [...] jis turėjo labai gerus šansus būti antrajame ture“, – mano dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas.

REKLAMA

Pats V. Mazuronis taip pat įsitikinęs, kad, partijai kėlus savo kandidatą į prezidento postą, rinkimai būtų buvę kur kas įdomesni.

„Kadangi leido kandidatuoti R. Paksui, V. Mazuronis partijoje buvo tarsi užmirštas. Matyt, tai yra partijos vidaus įtampos pasekmė“, – galimas priežastis iškelia L. Bielinis.

„Žinome jų tarpusavio santykius, – priduria V. Bruveris. – Švelniai tariant, jie yra sudėtingi, o pastaruoju metu – visiškai pakrikę. R. Paksas niekuomet nenorėjo, kad kažkas iš jo šalininkų stovyklos dalyvautų prezidento rinkimuose, kai jis pats negali dalyvauti. Prieš penkerius metus Česlovas Jezerskas buvo R. Pakso projektas, sukurtas nuskausminti V. Mazuronį, priminti jam, kad neįsijaustų.“

Dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas tęsia, jog V. Mazuronis esą visuomet laikėsi pozicijos, kad partija turi dalyvauti rinkimuose. „Greičiausiai save turėjo omenyje pirmiausia. [...] Jaunasis „mazuroniukas“, kuris tėvo poziciją įgarsino prieš kelis mėnesius, mano nuomone, visiškai teisus – partija nekelia kandidato prezidento rinkimuose, ir jai tai kenkia“, – portalui LRT.lt kalbėjo V. Bruveris.

Priminsime, kad po to, kai partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyba į prezidento postą nutarė kelti R. Pakso kandidatūrą, nors R. Pakso buvo neįmanoma registruoti kandidatu, šios partijos narys Andrius Mazuronis pareiškė, kad tokiu sprendimu partija „prezidento rinkimuose nusprendžia neturėti savo kandidato, taip netiesiogiai paremdama dabartinę prezidentę bei savo potencialius rinkėjus perleisdama kitoms partijoms“.

REKLAMA

Kad partijoje nėra vieningos pozicijos, galima spręsti ir iš nuomonių pasidalijimo. Štai R. Paksas išreiškė paramą socialdemokratų kandidatui Z. Balčyčiui ir antrajame prezidento rinkimų ture, tuo metu V. Mazuronis teigė dar neišsirinkęs „geriausio Lietuvai sprendimo“.

„R. Paksas palaiko Z. Balčytį. Dar liko pusantros savaitės, aš klausysiu debatų, žiūrėsiu į pretendentus ir palaikysiu patį geriausią Lietuvai sprendimą. Šiuo metu dar vyksta rinkiminė kampanija, dar analizuoju pretendentus ir tikiuosi, kad antras turas suteiks daugiau diskusijų, nuomonių. Dar yra laiko apsispręsti“, – portalui LRT.lt kalbėjo V. Mazuronis.

po
2014-05-15 09:28:54
to, kai Mazuronis parodė, kad pasiruošęs parduoti Lietuvą, jos švarius vandenis užsienio monopolijoms(įdomu už ką), jo šansai pasidarė lygūs nuliui.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
SNORAS 2014-05-16 10:38:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DEL BANKO SNORAS SUZLUGDYMO GRYBAUSKAITE - LANDSBERGIO MARIONETE I KALEJIMA!   ATSAKYTI
nebukit 2014-05-16 09:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
juokdariai.Mazuronis gali kovoti tik su savo sunumis.Be Pakso jie visii ir Grazulis ir Mazuroniai ir Barkauskas - nulis, kaip ir Grauziniene ir jospatarejos be Uspachiko.Kai neliks tu dvieju"patriarchu" tos partijos tiesiog subires.   ATSAKYTI
monika 2014-05-15 23:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei ji isrinktu, tikriausiai visa Lietuva reanimuotu. Kiek jis skausmo zmonems padare   ATSAKYTI
zosytė 2014-05-15 22:19:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu būčiau aš dalyvavusi Prezidento rinkimuose tai garantija , jog ir aš būčiau atėmusi balsus iš D. Grybauskaitės , Paulausko , Puteikio ir kitų kandidatų. Kvanktelėję apžvalgininkai ir tiek .   ATSAKYTI
Senis 2014-05-15 19:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tik nereikia daryti gatvės politiko - prezidentu. Tik prisiminkite ... Mazuronis, vos tik tapo ministru, užvirė taip vadinamas "skalūnų" karas. Jis iš pradžių buvo už tai, kad tai drausti, ... bet užteko išvykti išvykos į JAV ... nuomonė RADIKALIAI pasikeitė. Dėl ko? kvepia ŠEŠĖLIU.   ATSAKYTI
kAS atsitiko ? 2014-05-15 15:55:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paskutiniu metu žaviuosi Bruveriu, kaip susitvarkiusi su savo išvaizda, bet yra nuomone, kad žmonems gerokai numetusiems svorio, susilpneja psichika. Ko gero taip atsitiko ir su Bruveriu, bet turiu vilties, kad laikinai. Nesuprantu žmoniu, kurie balsuotu už Mazuroni, taip aršiai norinčiam prastumti Ševrono afera. Jis dabar net visus saugiklius nueme / aplinkos vertinima, mokesčius ir t.t./, dar atsiklaups, kad tie banditai ateitu, o aš prakeikiu visus, kurie prisides prie ju atejimo. O tu Bruveri atsipeikek ir nedaryk sau gedos, neabejoju, kad išmusš tokia valanda, kad tu gedysies tokiu savo 'prognoziu'   ATSAKYTI
Ech jus...tvarkieciai 2014-05-15 15:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai pagalvoji , kiek Mazuronis yra padares del Pakso, tai slykstus darosi tas Paksas.   ATSAKYTI
Suomis 2014-05-15 14:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mazuronis tegul dirba ministru, nes jis ten iš ties puikiai tvarkosi. Ta ką padarė dabar tokie įstatymai turėjo būti priimti prieš gerą 20 metų. Nors prieš rinkimus maniau, kad eilinis pilstytojas, bet darbai rodo ką kitą, Taip ir toliau. Per rinkimus vienu balsu turėsite daugiau.   ATSAKYTI
Publijus 2014-05-15 10:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet kaip supuvo mūsų visa politinė sistema,ypač tie žulikėlių susivienijimai besivadinantys partijomis.Mes sakom Partija,o matom chebra,besistumdanti prie lovio su visais gaujų požymiais.Yra vierchai,bachūrai,dūchai ir šestiorkos.Štai jums eilinė situacija,vierchas nepraleidžia bachūro.o į partijos ar Lietuvos reikalus jam nusispjaut.Vemt jau verčia visi tie jo interviu per TV ir verkšlenimai,kokia Lietuva bloga kad atsimena kaip jis,dar neapšilęs kojų Prezidentūroje,jau grubiai pažeidė Konstituciją.Jis žūt būt nori pamėginti dar kartą,gal išdegs.Viešpatie,ną liepk tu jam pažiūrėti į save iš šono.Nejaugi Lietuva jau verta tokio užsispazmavusio bambeklio,nuo kurio iškreiptos šypsenos žiūrovui burnoje darosi rūgštu.O kiti ar geresni.Viktoro klapčiukas,išstūmtas eilinei pajuokai mums žada nerealų teisingumą,nors pats per 23 metus jį kūrė ir pats labiausiai iškraipė.Jis nemato,kad jo partija teisiama už pinigų plovimą.dar jis nemato,kad jo partiečiai Švenčionių rajona pavertė savo palivarku ir daro ką nori.Šiandien švogerių klanas jau grobia dirbamą žemę iš ūkininkų vidury baltos dienos.Arba "švariarankiai"konservai.Kiek gražių žodžių primalė apie rūpestį žmogumi.O per krizę tuos skurdžiausius dar kartą banaliai apvogė per vieną naktį,taip sureguliuodami valstybės finansus.O kaip gyrėsi po to,kaip didžiavosi,vadovėlius ruošėsi rašyti.Jie iš savo iškreipto patriotizmo aukštumų net nesupranta,kad negali būti valstybė turtinga,jeigu didesnė jos gyventoju dalis skursta.Aš jau nekalbu apie jų išplautus milijardus per privatizacijas ir energetinių projektų aferas.Bet ten irgi vierchas aukščiau visko.Šestiorkos renkasi vadu patį nepopuliariausią politiką,tuo pabrėždami,kad ir Lietuva ir mūsų gerbuvis jiems antraeilis dalykas.Netgi rinkimuose jau galima nieko neturėti.Svarbiausia lyžtelėti koją fiureriui.Taigi kiekvienoje partijoje mes matom tokį patį teisingumo išsigimimą ir sugedimą,kuris šiandien kamuoja visą Lietuvą.Ir jeigu jie nesusitvarko savo partijos viduje,kurioje jau liko tik pokalias dešimtys matomų žmonių,tai kaip jie sutvarkys Lietuvą,kuri jau nusivažiavo visiškai.Del to irgi visi vieningai sutaria.Ir ko verta tokia valstybė,kuri negali sustabdyti užsirovusio suvirintojo,atvirai besityčiojančio iš tos pačios valstybės.Jis šokdina teismus,jis per naktį pasisodina sau reikiamą Seimo pirminikę,jis praktiškai jau valdo vyriausybę ir dar veržiasi Daukanto aikštėje pasodinti savo šestiorką.Tai kas toliau,kur ta partija,kurios bent jau pačios viduje yra šioks toks padorumas.   ATSAKYTI
Tvarka bus! Baudas didint 10 kartų! 2014-05-15 09:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
už tokius balsavo vokiečiai 1933 metais. Blogai, kad lietuviams istorijos mokslas per sunkus.   ATSAKYTI
po 2014-05-15 09:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
to, kai Mazuronis parodė, kad pasiruošęs parduoti Lietuvą, jos švarius vandenis užsienio monopolijoms(įdomu už ką), jo šansai pasidarė lygūs nuliui.   ATSAKYTI
VIRGA 2014-05-15 09:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NIEKADA,UZ JI .BET KOKIA KAINA SIEKIA BUTI SEIME.PAPIRKINEJO ZMONES SU DAIVA MATONE SIAULIUOSE,KAI BUVO RINKIMAI I SEIMA   ATSAKYTI
Kęstas 2014-05-15 07:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
D. Grybauskaitė paaiškino, kaip Z. Balčytis „parduotų Lietuvą už sviestą“ [1].
Grybauskaitė parduoda Lietuvą skandinavų bankams ir kitoms monopolijoms kasdien. Ir jokio sviesto mums nelieka. Tik stambių verslininkų politinė parama Grybauskaitei [2]. Kubiliui tos paramos neužteko. Nejaugi Grybauskaitei užteks? Juk skirtumo tarp jų nėra jokio.

Vienykimės. Dabar ne laikas džiaugtis, kad šiedu politikierius ir politikierė turi daugiau energijos, nes ši porelė tą energiją išleidžia, kenkdami lietuvių tautai.Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.   ATSAKYTI
Kęstui 2014-05-15 09:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar tu kvailas, ar apsimeti? Pasiskaityk dar kartą ką parašei.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Palanga (nuotr. Gyčio Vidžiūno)
Savaitė užsienio kurorte kelių žvaigždučių viešbutyje su baseinu ir maitinimu ar tiek pat laiko išsinuomotame kambaryje pas Palangos močiutę? Susėdę ir paskaičiavę visas ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą (nuotr. stop kadras)
Istorinis įvykis numizmatams ir ne tik – Lietuvos bankas pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje, skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Naujiena skirta pagerbti 1918 metų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų