Liberalai: tai bus referendumas ne dėl žemės pardavimo, o dėl Lietuvos buvimo ES K.Kristinaitis: 300 tūkstančių pasirašiusiųjų už referendumą jaučia fobiją užsieniečiams

Artėjantis referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams toliau kaitina aistras, o jo iniciatoriams priekaištaujama, esą referendumas nukreiptas prieš Lietuvos žmones.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje, kuri prasidėjo nuo pupų sodinimo, Seimo liberalai kartu su keletu žemės savininkams atstovaujančių organizacijų atstovais įtikinėjo, kad referendumo iniciatoriai politikuoja ir siekia visai ne tokių tikslų, kuriuos viešai deklaruoja, o pats referendumas dėl žemės pardavimo esą nukreiptas prieš Lietuvą ir šalies žmones.

Kapitalas koncentravosi

„Ar tikrai Lietuvos žemė bus išgrobstyta ir išdalinta užsieniečiams, o Lietuvos ūkininkai bus nustumti nuo žemės ir palikti kumečiais“, – klausė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius. Pats atsakydamas į savo klausimą , jis teigė, kad „referendumo iniciatoriai neturi teisinių ir ekonominių argumentų, juo labiau siūlymų, kaip išvengti spekuliacijų žeme“. Anot P. Auštrevičiaus, referendumas naudingas kai kuriems politiniams veikėjams, nes tai esanti galimybė jiems būti labiau matomiems ir užsitikrinti didesnį rinkėjų skaičių. Referendumas taip pat esą naudingas stambiesiems žemvaldžiams, oligarchams, toliau norintiems supirkinėti žemę ir patiems nustatyti jos kainą apribojant konkurenciją.

REKLAMA

Jo frakcijos kolega Eugenijus Gentvilas, priminęs, kad dar prieš gerą dešimtmetį liberalai ragino atverti žemės rinką ir įspėjo, jog antraip žemė bus superkama ir parduodama užsieniečiams, aiškino, kad jeigu 2 mln. hektarų, kurie perėjo kitiems savininkams, būtų parduoti rinkos kaina, pardavėjams būtų sumokėta „bent po 1 tūkstantį litų daugiau“.

Kita vertus, aiškino E. Gentvilas, prieš kelerius metus Seimas sudėjo tam tikrus saugiklius, tačiau taip ir nesudarė komisijos, kuri prižiūrėtų, kaip jų laikomasi. Pabrėžęs, kad, nepaisant iki šių metų gegužės 1 dienos galiojančio draudimo, ir dabar daug žemės Lietuvoje jau valdo užsieniečiai, liberalas aiškino, kad eiliniai žemės savininkai gali būti apgauti, nes „kapitalas koncentruojasi siauro sluoksnio rankose, kuris galbūt yra suinteresuotas artėjančio referendumo sėkme, kad galėtų kaupti žemę savo rankose, o vėliau parduoti“.

Kas norėjo – jau įsigijo

Aiškindamas žemės savininkų poziciją Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Mozeris pripažino, kad dalis sąjungos narių referendumui pritaria, dalis nepritaria, tačiau savo žemės neketina parduoti. „Dauguma savininkų nesiruošia parduoti savo protėvių žemės, išankstinis preziumavimas, kad mes gegužės 2 dieną parduosime žemę, žemina mūsų orumą“, – žurnalistams sakė žemės savininkų atstovas. Anot jo, kadangi užsieniečiai jau seniai „gali pirkti žemę ir įsigyja jos kiek nori“, draudimo buvimas ar panaikinimas didelės įtakos neturės, nes didelio susidomėjimo žeme nėra.


Rašyti komentarą...
v
vladas
2014-02-03 16:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
eilinis ir kasdieninis melas sklindantis is tariamos ziniasklaidos,o jei rimtai tai ji daugiau meloskleideja ir zmoniu kvailintoja, kad ir siame straipsnyje rasoma.... Anot jo, kadangi užsieniečiai jau seniai „gali pirkti žemę ir įsigyja jos kiek nori“, draudimo buvimas ar panaikinimas didelės įtakos neturės, nes didelio susidomėjimo žeme nėra.
Taip pat nera ir svaraus ir saziningo zurnalisto, kuris sugebetu gerai isanalizaves uz ir pries parasyti ir atitinkam,ai straipsni..,cia sakoma, kad nera susidomejimo zemes supirkimu, tai siaubingas melas kadangi zinant kas vyksta pasaulyje sunku patiketi tokios kaip lietuvos zemes nereikalingumu uzsienio pilieciams,o jei lietuvos teritorija prilygtu kai kuriu valstybiu uzimamoms teritorijoms gal ir nieko butu isileisti viena kita musu zemes kraujo uzsigeidusi uzsienieti..,kuris tikrai ateis ne todel, kad cia kokia tai isskirtine zeme
Atsakyti
0

s
senis
2014-02-03 17:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
GERIAU JAUSTI NEPASITIKĖJIMĄ SAVANAUDIŠKAIS UŽSIENIEČIAIS, NEGU BŪT PILNAM FIBIJŲ SAVO TAUTAI! Liberalai visai pametė orientyrus ir neaišku ką atstovauja. Daugiau nebalsuokim už liberalus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų