Homoseksualų vėliava (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)

Homoseksualų vėliava (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)

Jevgenijus Bardauskas, Edvardas Špokas, Justė Navickaitė, Kristina Jackūnaitė, LRT televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt

Pastaruoju metu Seime įregistruojamos įstatymų pataisos turbūt už galvos verčia griebtis ne vieną sveikos nuovokos žmogų. Nors Lietuva deklaruoja esanti europietiška ir demokratiška valstybė, tačiau iš parlamento tribūnos skambantys pasiūlymai toli gražu to neprimena. Įvairūs parlamentarų sumanymai pamina svarbiausias žmogaus vertybes ir atima iš jo laisvę pasirinkti.

Seime svarstomi įstatymai, kurie įteisina baudas seksualinėms mažumoms ir privalomą religinį ugdymą mokyklose, draudžia lyties keitimą. Ir visa tai vyksta Europos Sąjungos valstybėje, kuri po mėnesio pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. O praėjusią savaitę Seimas po pateikimo pritarė dar vienam siūlymui, kuris, regis, prasilenkia su žmogaus teisėmis, – uždrausti Lietuvoje abortus.

Kovą abortams paskelbė Lenkų rinkimų akcija. Jiems itin pritarė konservatoriai, balsų negailėjo ir kitos frakcijos. Projektui priešinosi tik socialdemokratai ir liberalai. Idėjos autoriai nieko blogo nemato drausti abortus.

REKLAMA

„Moteris turi pasirinkimą, ir mes esame už tą pasirinkimą, o ne už vieną išeitį – nužudyti negimusį vaiką. Na, XXI amžius, yra plačiai paplitusi kontracepcija, tačiau jei įvyko tai, kas įvyko, yra langelis, vaikų namai, įvaikinimas“, – sako Seimo Lenkų rinkimų akcijos frakcijos narys Zbignevas Jedinskij.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Aušrinė Marija Pavilionienė sako, kad įstatymą vertina kaip sąmoningą kenkimą Lietuvai.

„Teikėjams aš sakau: jūs pažeidžiate Konstituciją, ar šitą suvokiate būdamas Lietuvos piliečiu? Man į tą klausimą neatsakė“, – teigia A. M. Pavilionienė.

Socialdemokratės manymu, įstatymo teikėjai, norėdami būti perrinkti, pataikauja neišprususiems gyventojams, bando įtikti ir bažnyčiai, kuri neabejotinai griežia pirmuoju smuiku.

Europos Sąjungoje yra trys šalys, draudžiančios abortus, tai Lenkija, Airija ir Malta. Tiesa, jos įstatymus turės keisti ir naikinti apribojimus, nes Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) yra paskelbęs, kad jie pažeidžia žmogaus teises. Tad teisininkai neabejoja, kad tas pats lauktų ir Lietuvos.

„Greičiausiai būtų pažeista Europos žmogaus teisių konvencija, kadangi EŽTT ne vienoje byloje yra nagrinėjęs šį klausimą ir vertinęs tiek Lenkijos, tiek Airijos įstatymų atitikimą EŽTT konvencijos 8 straipsniui“, – tvirtina MRU Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto docentė Lijana Štarienė.

Tačiau tautos išrinktiesiems uždrausti abortų neužtenka. Praėjusį antradienį parlamentarai, ypač konservatoriai, ir vėl entuziastingai spaudė mygtukus už Petro Gražulio projektą. Jame – baudos homoseksualams. Nuo 1000 iki 6000 litų bauda būtų skiriama ne tik už netradicinės lytinės orientacijos žmonių eitynes, bet net ir už bet kokios informacijos apie homoseksualus viešinimą. Prezidentė leidžia suprasti rimtai net nevertinanti tokių P. Gražulio sumanymų, o užsienio reikalų ministras paprašė Seimo juos atmesti.

REKLAMA

„Labai noriu tikėti, kad tokio pobūdžio dokumentai šiame Seime nebus svarstomi. Žinoma, tai Seimo prerogatyva ir, aišku, Seimas tai nuspręs. Bet aš labai norėčiau tikėti, kad to nebus“, – tvirtina užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis sako, kad tiek Prezidentė, tiek ponas Linkevičius uoliai tarnavo Sovietų Sąjungai, buvo Komunistų partijos nariai, o tuo metu buvo kriminalizuota net asmeninė veikla.

„Jei lovoje aptikdavo du homoseksualus – skirdavo 5 metų laisvės atėmimo baudą, ir jie tai toleravo, jie gi buvo tos partijos nariai“, – tvirtina P. Gražulis.

„Mes šiuo metu advokataujame Ukrainai, giname ją ir sakome, kad vienas ar antras kvailys neturi kompromituoti visos šalies ir tautos, o patys turime analogiško lygio figūrų, kurios mus stato į Ukrainos padėtį. Tai jei šitie žmonės turi minimalių intelektualinių galių ir truputį sąžinės, tai aš apeliuočiau į tai, kad jie susivoktų, į kokią padėtį jie stato savo tėvynę šiuo metu“, – teigia europarlamentaras Leonidas Donskis.

Tačiau Seimas smaginasi ir toliau. Pritarta konservatorių įstatymo projektui, kuriuo draudžiamas lyties keitimas, nors tai reglamentuojančių įstatymų dar prieš penkerius metus pareikalavo Europos Žmogaus Teisių Teismas. Neseniai Parlamente buvo įregistruotos įstatymo pataisos, numatančios privalomą religinį ugdymą mokyklose, giliai stalčiuose guli ir dirbtinio apvaisinimo įstatymas. Ir visa tai vyksta valstybėje, kuri vos po mėnesio pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, tai pačiai, kurioje skatinamos pažangios idėjos ir garantuojamos žmogaus laisvės.

REKLAMA

„Europos Sąjunga gali reaguoti, jei šalys narės neįgyvendins šių principų. Turiu jums pasakyti, kad Europos Sąjunga reaguos, jei kažkas vyks pažeidžiant sutartis ir teisės aktus“, – aiškina Europos Komisijos vicepirmininkė Viviane Reding.

„Paryžiaus meras yra gėjus, Liuksemburgo meras – gėjus. Billas Clintonas prieš 20 metų paskyrė Amerikos ambasadoriumi Liuksemburge gėjų. Negalima XXI-ojo amžiaus problemų spręsti XIX-tojo amžiaus mąstymu“, – tvirtina Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas

Europarlamentaras L. Donskis sako, kad politikai savo siūlymais kompromituoja Lietuvą, kaip ES valstybę. Esą jam nuolat tenka aiškinti kolegoms europarlamente, kad Lietuva tikrai nėra homofobiška ir viduramžiška šalis, kurioje jokios ateities neturi homoseksualūs žmonės ar tiesiog liberaliai mąstantis jaunimas.

„Lietuva ruošiasi pirmininkauti ES ir keletas rėksmingų figūrų ir skandalistų šiuo metu provokuoja diskusijas, kurios siunčia itin prastą signalą apie tai, kad Lietuva yra apsėsta kažkokių norų brautis į privatų žmonių gyvenimą“, – sako L. Donskis.

Tiesa, būtų neteisybė, jei sakytume, kad Seimas nesirūpina artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai. Ir dar kaip rūpinasi. Praėjusią savaitę Seimo valdyba nusprendė, kad po kelerių metų pertraukos parlamento kavinėse ir restorane vėl reikia prekiauti alkoholiu. Esą juk per pirmininkavimą sulauksime daug svečių iš Europos ir bus negražu, jei jiems negalėsime pasiūlyti taurės vyno.

Donskiui
2013-06-03 12:45:48
Nei vienam gėjui Lietuvoje niekas šiknaskylių neuždarė. Ir jų teisių niekas nepažeidinėja. Bet daryt politiką iš ano galo-tai šlykštu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
kristina ir darius 2016-07-10 23:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiti vyrai ir kitos moterys kaip nori tegu daro bet aš nenoriu aš gerbiu sprendimą bet aš prieš abortus nes negalima žūdyti savo vaiką nuodemė aš prieš kontraceptikus prezervatyvus spirales sterilizacija nes taip pat sunaikina ir žūdo gyvybę man tai be vaikelio skaudėtum labai man širdutę mum abiem būtum liūdna ... ♥ :-( abu norim turėti savo vaikelio mes abu tikrai auginsim savo vaiką♥:-* nors abu su negalia mes abu tikim vienas kitu ir dievuliu mes abu turim savo sažinę mes abu darysim taip kaip liepia mūsų abieju širdute ♥ o dėl susilaikimo nuo lytinių santykių aš pritariu iki vestuvių    ATSAKYTI
Monika 2013-06-05 10:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melas, istatymas draudziantis zudyti negimusius naujagimius, negali priestarauti zmogaus ir busimo kudikio teisems. Galima pagimdyti ir atiduoti ivaikinimui, jei mergina nesugebes islaikyti kudikio   ATSAKYTI
neišprusęs gyventojas 2013-06-04 16:58:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsiprašau už pasikartojimą. Pagalvojau, kad cenzūra nepraleidžia.   ATSAKYTI
neišprusęs gyventojas 2013-06-04 16:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesunku suvokti jog visi A.M.P. ir panašių veiksmai yra nukreipti į gyventojų skaičiaus sumažinimą. Atrodytų sparčiai didėjančios žmonių populiacijos kontekste tai kilnus tikslas. Tačiau galima nuspėti ir labai skausmingą visiems galutinį šios programos etapa. Juk dominuojančiųjų veiklos principai niekada nesikeitė,- dirbtinai sukurk problema ir iš kart, ar net prieš tai, skausmingą tos problemos gydymo būdą. Tik kažin ar europiečiai atlaikys eilinį gydymo seansą, kurių sąskaita bus atitolinamas tikrosios problemos sprendimas. Ir kas žino, ar po to pati problema tik dar labiau nepaaštrės. Linkiu visiems neužkibti ant pamišėlių masalo.   ATSAKYTI
neišprusęs gyventojas 2013-06-04 16:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesunku suvokti jog visi A.P. ir panašių veiksmai nukreipti į gyventojų skaičiaus sumažinimą. Atrodytų lyg ir kilnus tiksalas atsižvelgiant į sparčiai didėjančią žmonių populiaciją. Tačiau galima nuspėti, kad galutinis programos įgyvendinimo etapas bus labai skausmingas visiems. Dominuojančiųjų principai niekada nesikeičia,- dirbtinai sukuriamos problemos, o iš kart, ar net iš anksto, ir skausmingas tų problema gydymas.   ATSAKYTI
jutta 2013-06-04 16:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai it taip tauta skundziasi,kad mirsta badu,ka ubagu neuztenka,jaunimas isvaziuoja,tai manot ubagiukus gimdant Lietuva tapsturtingesne?   ATSAKYTI
neišprusęs gyventojas 2013-06-04 17:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neužauginus jaunosios kartos senatvė būna nepavydėtina.  
algiokas 2013-06-04 15:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kardais europa bruko lietuviams baznycia ir jos principus.Dabar jau ,matot,tie principai nebetinka,tai istatymais bandoma iteisinti siknakrusius(jei nesidemonstruotu savo slyksciais paradais,netureciau nieko pries).Noriu paklausti,kas toliau,kokiu nesamoniu dar sulauksime is es?Gal po desimtmeciu vel viskas kardinaliai apsivers?   ATSAKYTI
Per 2013-06-04 06:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,,didelis,, isprusimas,saves susireiksminimas ir visu Lietuvos problemu pavertimas vien tik geju problemu sprendimu,rodo apsoliucia aklaviete zmogaus,kuris neturi jokiu ateities viziju,nemato kitu problemu ir labai panasus i sizofrenija.Juk ponia antra kadencija Seime,kartoja ti ta pacia stringancia plokstele.Nejaugi Lietuva tokia turtinga,leisti dirbti Seime tokiam ,,isprusimui,,?   ATSAKYTI
neišprusęs gyventojas 2013-06-03 19:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Aušrine, net neabejoju jog jūs, reikalui esant, deklaruojate demokratinius principus. O gal aš klystu? Tačiau, jūs savo fraze, "įstatymo teikėjai, norėdami būti perrinkti, pataikauja neišprususiems gyventojams, bando įtikti ir bažnyčiai, kuri neabejotinai griežia pirmuoju smuiku.", aiškiai duodate suprasti apie kitokius jūsų siekius.
Vadinti nepritariančius jūsų nuomonei neišprususiais yra pamišimo ženklas.
Kaip ten bebūtų. Ar išprusę, ar neišprusę, kaip pavadinsi taip nepagadinsi, užvadinimas nieko nekeičia. Mes norime gyventi taip kaip mes norime, o ne taip kaip jūs norėtumėte, kad mes gyventume.
Gal būt Gražulis ir perlenkia lazdą, bet tai adekvati reakcija į vykstančius procesus, - daugumai nepriimtiną invaziją. Aišku pradėsite apie žmogaus teisias, bet kaip jos yra pažeidžiamos jūsų ginamųjų atžvilgiu? Ar beatodairiškai reikšdamiesi jie patys nepažeidinėja kitų žmonių tesių?   ATSAKYTI
Baltas 2013-06-03 15:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išprusimu Lietuvoje yra vadinama meilė pederastams, pedofilams, zoofilams ir t.t.   ATSAKYTI
Tomas J. 2013-06-03 15:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu straipsnyje paminėtiems įstatymų projektams, esu įsitikinęs kad Konstitucijos jie nepažeidžia.
Kas manote kitaip - nurodykite prašau konkrečiai - kokiam Konstitucijos straipsniui projektai prieštarauja.   ATSAKYTI
Tomas J. 2013-06-03 15:14:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu straipsnyje paminėtiems įstatymų projektams, esu įsitikinęs kad Konstitucijos jie nepažeidžia.
Kas manote kitaip - nurodykite prašau konkrečiai - kokiam Konstitucijos straipsniui projektai prieštarauja.   ATSAKYTI
Tomas J. 2013-06-03 15:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu straipsnyje paminėtiems įstatymų projektams, esu įsitikinęs kad Konstitucijos jie nepažeidžia.
Kas manote kitaip - nurodykite prašau konkrečiai - kokiam Konstitucijos straipsniui projektai prieštarauja.   ATSAKYTI
ui 2013-06-03 14:27:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrasis straipsniuko autorius tikriausiai tyrasis Simonko:)))). Visoms Gražulio pataisoms, tarp kitko, be jokių abejonių pritaria 99 proc. Lietuvos rinkėjų ,todėl tokio niekalo pijarinimas - aiškiai užsakomasis straipsnis.Niekuo nesiskiriantis nuo kokios antkstesnių partijos suvažiavimų "aktualijų" perteikimo plačiosioms masėms,skant...Ania ,sumautasis atsiprašinėtojau? Juk panašiai jau buvo ,Ir buvo tokiais kiekiais....    ATSAKYTI
bet 2013-06-03 14:25:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nėra to blogo kas neįšeitų į gerą.Anksčiau net neįdomu buvo apie homoseksualus,Lietuviai nelinkę lįsti į kitų gyvenimą,ar juo domėtis.Dabar su griausmu pasipylė daug informacijos apie propaguojančių homoseksualizmo ideologiją organizacijų ryšį su pedofilų organizacijom?Ar tai tiesa?Kaip žmonės nesipriešins ir Gražuliui nepritars jei jau gali skaityti ir daryti išvadas ne tik remtis A Pavilioninės išvedžiojimais.Kad ir "Respublikoje"
straipsnyje aprašyta apie pedofilų atstovavimą Vokietijos žaliųjų partijoje EP, "Tiesiai šviesiai"filme "apie šiuolaikinės amoralizacijos pradžią,pradinukus ir metodus".Tai šiurpina.Ar ponia Pavilionienė nieko neskaito ,nesidomi tik kitus vadina atsilikėliais? Gražuliui ,kaip rinkėjų atstovui ir Lietuvos žmonėms yra jau pakankamai medžiagos ,kad nerimautų ir galimai ne be pagrindo.Tai kas kenkia Lietuvai,ponia Pavilioniene?Ar Gražulis????Ar Jūs užtikrinsite,kad parade atvykę nedalyvaus tie ,kurie pagal Lietuvos LR įstatymus ir LR Konstituciją neturėtų galimai ten būti? Kodėl mėgstat kalbėti apie meilę,bet Jūsų asmeninėje politinėje erdvėje galimai sutemos,šiurpu ir slidu.Ar taip atstovaujama Lietuvos rinkėjams -žmonėms?   ATSAKYTI
ttt 2013-06-03 14:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laikas pradėti reikalauti ekpertizės, ar priimamas, bet kuris įstatymas nesiaurina konstitucijas apibrėžtų žmogaus teisių. Nes pastaruoju metu pradėjo kaip grybai po lietaus lysti žinantys kaip kitiems gyventi...   ATSAKYTI
tfu 2013-06-03 14:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai tegul ir rengia paradus savo miegamuosiuose, o ne per Ged prospekta zygiuoja!!!   ATSAKYTI
PILIETE 2013-06-03 14:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
GRAZULIS TEISUS NIEKAS I ISKRYPELIU GYVENIMUS NESIKISA ,BET TEGU JIE NEPROPAGUOJA SAVO ISKRYPIMUS IR NIEKAM TAI NEBUS SVARBU KAS BLOGIAUSIA es TA MEGINA IGYVENDINT LIETUVOJ TAI BAISUS TAUTOS ZEMINIMAS TAIP BAUDOS UZ PROPAGAVIMA JUK IR TAIP VAIKAI KENCIA NUO ISKRYPELIU   ATSAKYTI
Na 2013-06-03 13:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A.Pavilionienė nuolat galimai puldinėja Lietuvos žmones vadindama juos neišprūsusiais?.Kur išprūsimas pačios A Pavilionienės .
Margaritos Jankauskaitės,Vasiliauskaitės ir kitų jų pasekėjų,įvardintų paslaugų tiekėjų:gal dainavimo,gal siuvimo ,ir dar kitų pasisakiusių jaunų,keletas,bandančių rašyti,gal žurnalistauti? Negeranoriškumas, tamstų,stebina,net glumina.Jei XXI amžiuje negeba pasinaudoti apsisaugojimo priemonėm,susiskaičiuoti nevaisingas dienas bet šaukia apie patį žiauriausią ir primityviausią galimo neatsakingumo išeitį -abortą,tai tikrai tamsuma-skaitoma išeitimi nužudyti negimusį kūdikį tokia pasimėgavimo,pasismaginimo,galimo neatsakingumo kaina?Gėda,nyku,prasčiokiška.   ATSAKYTI
AS 2013-06-03 13:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
CIA PEDERSTAI NUO RYTO IKI VAKARO BRAUNASI I ZMONIU ASMENINI GYVENIMA. SIAIS ISTATYMAIS IR BANDOMA APRIBOTI JU BROVIMASI. NIEKAS UZ JU ORIENTACIJA JU NESIRUOSIA BAUSTI - JIE BUS BAUDZIAMI UZ SAVO ORIENTACIJOS PROPOGAVIMA IR KISIMA SAVO ORIENTACIJOS JAUNIMUI.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų