Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina, kad konservatorių Vyriausybė sužlugdė Trišalės tarybos veiklą, tad akivaizdu, kad pasukome ne tuo keliu, kuriuo eina kitos Europos valstybės, ypač Skandinavijos šalys, „apie kurias tiek gieda konservatorių Vyriausybės vadovas“.

Pasak socialdemokrato, Skandinavijos šalyse elgiamasi atvirkščiai – Trišalės tarybos veikla ir derybos yra itin reikšmingos, į jas atsižvelgiama, tuo tarpu Lietuvos Ministras Pirmininkas nesugeba ar nenori vystyti socialinio dialogo, dėl to kenčia visuomenė.

„Panašu, kad pusmetį Vyriausybė tik imitavo derybas, tokiu būdu vyniodama aplink pirštą profesines sąjungas, kurios kovojo už dirbančiųjų teises. Konservatoriai užsispyrė minimalų mėnesio atlyginimą didinti tik 50 litų – tai tėra “ašaros„, realiai MMA padidėjimo žmonės net nepajaus. Natūralu, kad profesinės sąjungos yra įžeistos ir nedalyvavo Trišalės tarybos posėdyje. Jei derybos tik imituojamos, tuomet kam gaišti laiką“, – stebisi Seimo opozicijos lyderis.

Pasak jo, profsąjungos nusivylusios, tuo tarpu užsispyrusi Vyriausybė laikosi savo, o Seimą pasieks Darbo kodekso pataisos, kurias priėmus dirbančiųjų padėtis dar pablogėtų. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija mano, jog esama situacija byloja apie visišką Trišalės tarybos veiklos sužlugdymą.

„Vyriausybei derėtų nusileisti ant žemės, nebeskaldyti visuomenės, pabandyti įsijausti į minimalų atlyginimą gaunančių žmonių situaciją, galų gale Andrius Kubilius turėtų pasimokyti socialinio dialogo kultūros, nes jo poelgių pateisinti negalime“, – sako Seimo opozicijos lyderis A. Butkevičius.


Rašyti komentarą...
k
kromas
2012-06-20 14:44:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butkevičius teisus.Bet tuo pačiu turi būti ir teisingas. Nors pats esu socdemas, bet man keistas partijos pirmininko "sedėjimas" krūmuose ir kantrus rinkimo laukimas.Partija griežtai neišsakė savo pozicijos del darbo rinkos liberalizavimo,nepadėjo profsąjungoms kovoti dėl minimalaus darbo atlygio, paliko vieną Černiauską kovoti su kubiliaus demagogija. Su tokiu pasyviu laukimu gali atsitikti, kad kaip liaudis sako: šikančių traukinys nelaukia. Būkime atviri, ir pati visuomenė labiau rūpinasi Garliavos reikalais, negu kubiliaus išdarinėjamomis nęsamonėmis .Mes patys turime būti savo laimės kalviais. Šalyn abejingumą.
Atsakyti
0

d
dar panesiu
2012-06-20 12:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liga isisenejusi (taupymo politika), vaistai nepades (taip mano taupytojai). Jei isgyvens (naturali atranka?), jei pastips (tegyvuoja naturali atranka!).
Atsakyti
0

N
Nuo
2012-06-20 13:09:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada senam MB bendražygiui parūpo minimalus atlyginimas, nejau pradėjo rūpintis žmonėmis, keista, matyt pradeda prieš rinkimus reitingus keltis..20 metų šalį pasikeisdami su konservatoriais valdė, o rezultatus visi matome
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų