Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Prieš dvejus metus renovuoti namą suplanavę Vilniaus Minties gatvės daugiabučio gyventojai nuogąstauja dėl gilėjančios priešpriešos su procesui vadovaujančia bendrijos pirmininke. Jie neramiai skaičiuoja būsimas išlaidas - 2 mln. litų investicijos atsipirktų tik po 40 metų.

Sostinės Minties gatvėje 4-ojo namo bendrija "Sportas" daugiabučio renovaciją suplanavo dar 2007-aisiais. Ilgai nedelsus, parengus energetinį auditą ir investicijų projektą, buvo sutvarkyta stogo danga, pakeisti namo langai.

Netrukus vadovavimą bendrijai perėmusi nauja pirmininkė advokatė Svetlana Naidenko pasiūlė pratęsti projektą ir atlikti visą namo renovaciją. Gyventojams pritarus, 2007 metų spalio 18-ąją buvo pasirašyta bendrijos bei pirmininkės pasiūlytos bendrovės "Būsto renovacijos agentūra", įsipareigojusios koordinuoti visus parengiamuosius renovacijos darbus, sutartis.

Pavėlavo į traukinį

Nors gyventojai vylėsi, kad padedant agentūrai, teikiančiai renovacijos proceso organizavimo, priežiūros ir valdymo paslaugas, darbai sparčiai judės į priekį, procesas užstrigo. Bendrija nespėjo pasinaudoti iki 2008-ųjų vidurio valstybės siūlyta parama, siekusia iki 50 proc. energiją taupančių darbų kainos.

REKLAMA

Įvairias paslaugas siūlanti agentūra dokumentus renovavimo programą Vilniuje koordinuojančiai įstaigai "Atnaujinkime miestą" sugebėjo pateikti tik šių metų pradžioje - prabėgus beveik pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo.

Dabar namo gyventojai vis labiau nerimauja, kaip, keičiantis valstybės paramos modeliui, pavyks įgyvendinti suplanuotus darbus, kainuosiančius daugiau kaip 2 mln. litų. Galvos skausmą kelia ir nežinia: su LŽ kalbėję namo gyventojai tikina sunkiai galintys išpešti informacijos apie tai, kaip planuojama leisti jų sunkiai uždirbtus pinigus.

Kainų burbulas

"Būsto renovacijos agentūros" koreguotame šio tipinio blokinio penkiaaukščio, pastatyto dar 1966 metais, renovacijos investiciniame projekte numatoma, kad suplanuotiems darbams atlikti prireiks 2 mln. 84 tūkst. litų. Darbai skaičiuoti 2007-ųjų, kai projektas rengtas, kainomis. Tačiau bent kol kas jų koreguoti neplanuojama.

Kaip numatoma, namo 1 kv. m renovacijos kaina siektų 768 litus. Jei projektas būtų pradėtas įgyvendinti valstybei garantuojant iki 50 proc. paramą, gyventojui už 1 kv. m sutvarkymą, skaičiuojant pagal buto plotą, būtų tekę sumokėti po 314 litų. Šiuo metu, kai valstybė geriausiu atveju būsto renovavimą žada remti 10-20 proc., gyventojus turėtų prislėgti kur kas didesnė finansinė našta.

Pagal parengtą investicinį projektą jau atliktas namo energetinis auditas bei techninis projektas. Vien pastarasis darbas, kurį apmokės savivaldybė, investiciniame projekte įvertintas 80,7 tūkst. litų, vėliau esą pavykę nusiderėti iki 65 tūkst. litų.

REKLAMA

Pastatų sienoms šiltinti numatoma išleisti beveik 600 tūkst. litų, beveik 700 tūkst. litų suplanuota balkonų renovacijai. Taip pat šiame name turėtų būti tvarkomos laiptinės, keičiamos durys, rūsio langai, šildymo sistemos, šalto ir karšto vandens stovai bei magistraliniai vamzdžiai bei atliekami kiti darbai.

Dar viena aplinkybė - nors teigiama, kad dėl darbų kainos bendrija galės derėtis tuo metu, kai jie bus atliekami, "Būsto renovacijos agentūrai" kaip atlygis turėtų atitekti 5 proc. nuo bendros šio investicinio plano sumos. Baigus renovuoti namą, verslininkams atitektų 122 956 litai (su PVM).

Ateitis liūdina

"Kai girdžiu valdžios vyrus, kaltinančius žmones, kad jie per savo vangumą nenori renovuoti senų namų, kyla klausimas, ar bent vienas iš jų pasiteiravo, kodėl?" - su LŽ emocingai kalbėjo Minties gatvės 4-ojo namo gyventoja Birutė Jakšienė.

Moters teigimu, pradėjus rengtis namo renovavimui ir tikintis 50 proc. valstybės dotacijos, buvo numatyta, kad jai, gyvenančiai 61 kv. m bute, reikėtų sumokėti 19 252 litus. Dabar, žinant, kad valstybės parama bus kur kas mažesnė, gyventojo įnašas, skaičiuojant su banko palūkanomis, gali siekti 39 tūkst. litų.

Šiuo metu už savo buto šildymą šaltuoju sezonu B.Jakšienė teigė per mėnesį mokanti 250 litų - maždaug 4 litus už 1 kv. metrą. Renovavus namą, manoma, šildymas jame kainuotų apie 2,5 litų už 1 kv. metrą.

"Po renovacijos per vieną šildymo mėnesį galėčiau sutaupyti 91,5 lito, tai yra, apie 549 litus per šildymo sezoną. Tačiau renovavimo išlaidoms apmokėti turėsiu imti paskolą iš banko, taigi kas mėnesį visus 10 metų turėsiu grąžinti po 325 litus. To, ką sutaupysiu sumažėjus šildymo kainai, toli gražu neužteks padengti paskolai", - svarstė moteris.

REKLAMA

Kaip numatoma namo renovacijos investiciniame projekte, kelis milijonus kainavę darbai gyventojams atsipirks po 38 metų. Dar daugiau: tame pačiame dokumente fiksuota, kad pastato išorės sienų apšiltinimo atsipirkimo laikotarpis - 48 metai, o balkonų renovacijos - net 80 metų.

Pasak B.Jakšienės, jų 60-ies butų name dauguma gyventojų - pensininkai, vyresni nei 65 metų. "Tokiems žmonėms renovacija - visiška beprasmybė. Namui renovuoti jie panaudos visas gyvenimo santaupas ir, geriausiu atveju, renovuotu butu pasinaudos kelerius metus. Tačiau paskolą bankui mokėti reikės dešimt metų", - nerimavo moteris.

Paaiškinimų nesulaukia

Gyventojų, pritarusių valstybės raginimui tvarkyti savo būstą, kantrybė trūko sužinojus, kad dėl užtrukusio dokumentų rengimo jie taip ir nepateko tarp laimingųjų, iki 2008 metų vidurio pasinaudojusių dosnia valstybės parama. Nesulaukdami išsamesnių nei bendrijos pirmininkės, nei darbus koordinuoti įsipareigojusios "Būsto renovacijos agentūros" paaiškinimų dėl daugiau nei metus stringančio projekto, bendrijos renovacijos priežiūrai įgaliotosios komisijos nariai į pastarąją jau šių metų kovo 16-ąją kreipėsi raštu.

Praėjus daugiau kaip pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo bendrijos atstovai pabandė išsiaiškinti "Būsto renovacijos agentūros" teikiamų paslaugų įkainius, numatytų darbų grafikus, priežastis, kodėl procesas stringa. Gyventojai taip pat reikalavo į planuojamų rangos darbų pirkimo, techninės priežiūros organizavimo konkursus kviesti bendrijos atstovus. Atsakymo gyventojai taip ir neišgirdo.

REKLAMA

"Būsto renovacijos agentūros" vadovas Andrius Juodvalkis LŽ tikino, kad to, kodėl stringa bendrijos suplanuoti darbai, reikėtų klausti ne jų, bet valdžios vyrų, neapsisprendžiančių dėl paramos renovacijai. Tačiau pasiteiravus, kodėl jo vadovaujama bendrovė ilgiau nei metus rengė projektus, nors paprastai šis procesas trunka kelis mėnesius, A.Juodvalkis patikino, kad situacijos, susiklosčiusios tvarkant Minties gatvės 4-ąjį namą, tiksliai neprisimena. Pažadėtų raštu pateikti atsakymų LŽ iš "Būsto renovacijos agentūros" taip pat nesulaukė.

Įtarimai, kurių neturėtų kilti

Neapsikęsdami bendrijos nariai kreipėsi ir į Advokatų tarybos pirmininką Virginijų Papirtį, prašydami įvertinti bendrijos pirmininkės advokatės S.Naidenko veiksmus. Pasak bendrovės įgaliotosios komisijos atstovės B.Jakšienės, V.Papirtį jie laiko paskutine instancija, tikėdamiesi geranoriškos pagalbos sureguliuojant bendrijos narių ir S.Naidenko bendradarbiavimą.

"Pasirengimo renovacijai metu išryškėjo daugybė atvejų, kai pirmininkė pažeidinėjo Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymą, nesiskaitė su gyventojų nuomone ir aplaidžiai tvarkė reikalus", - teigiama bendrijos atstovų rašte Advokatų tarybos pirmininkui.

Gyventojai skundžiasi, kad S.Naidenko neleistinai ilgai tvarkė dokumentus, todėl 2008 metais bendrija negavo valstybės paramos ir renovacija sustojo. "Bendrijos narių susirinkimų metu ne kartą reiškėme pirmininkei pastabas ir nepasitikėjimą, bet ji demagogiškai atmeta visus mūsų reikalavimus. Susirinkimų protokolai rašomi ranka, tad gali kilti abejonių, ar jie vėliau nekoreguojami. Be to, nesame tikri, ar, būdama profesionali advokatė ir versdamasi privačia praktika, S.Naidenko nepažeidžia advokato etikos kodekso, už atlyginimą dirbdama bendrijos "Sportas" pirmininke", - V.Papirčiui aiškina bendrijos atstovai.

REKLAMA

Advokatų tarybos pirmininkas LŽ patvirtino gavęs gyventojų raštą. "Nors tai užtrunka, tokius signalus visada stengiamės nagrinėti ir nepalikti be dėmesio", - LŽ sakė V.Papirtis.

Bendrijos pirmininkė S.Naidenko tikina, kad suplanuota namo renovacija vykdoma pagal numatytas procedūras. "Viskas parengta, laukiame tik pinigų. Bet girdite, kokia yra situacija", - aiškino ji.

Pirmininkė pripažįsta žinanti apie bendrijos narių nusiskundimus. "Klausimų kai kuriems gyventojams iškilo po to, kai jau buvo patvirtintas investicinis projektas, sudaryta sutartis, už kurią balsavo praktiškai visi gyventojai. Tada iškilo klausimų, kaip naudojami pinigai, - tikino S.Naidenko. - Būna, kad žmonėms kyla nepagrįstų įtarimų, kurių neturėtų būti. Tai žmogiška. Negaliu to uždrausti. Tiesiog sakau, kad reikia ramiai daryti tai, kas suplanuota, o tai patikrinti gyventojai visada gali."

Bendrijos pirmininkė atmeta ir gyventojų samprotavimus apie esą galimus neskaidrius susitarimus su darbų koordinatoriais ar galimai gaunamą atlygį. "Apie kokį uždarbį jūs kalbate? Man nemalonu tai girdėti!" - piktinosi S.Naidenko.

Vis dėlto pirmininkė patikino neketinanti trauktis iš bendrijos vadovės posto. "Nesiruošiu atsistatydinti šiuo metu, nes už tai, ką padariau, prisiimu atsakomybę. Baigsiu kadenciją, tuomet, prašau, liepos mėnesį rinkite naują vadovą. Susiklosčius tokiai situacijai ir įtarimams, nežinia ar atsiras, kas vadovautų bendrijai, kas išmanytų reikalus", - kalbėjo ji.

Procesas stringa

Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis, remdamas renovacijos idėją, siūlo pasvarstyti: jei pertvarkyti planuojamame name gyvena vyresnio amžiaus žmonės, jie turi vaikų, anūkų, paveldėsiančių atnaujintą būstą. "Tačiau žmogiškai kalbant, jei vyresnio amžiaus žmogus negalvoja apie paveldėtojus, pradėti renovavimą jis neturi stimulo ir tuos pinigus geriau išleis vaistams. Tokiu atveju jam renovuoti būstą jau neapsimokės", - pripažįsta J.Antanaitis.

REKLAMA

Būsto rūmų prezidentas neslepia, kad iki šiol namų renovacija ne visada vyko skaidriai. "Aš turiu pagrindo manyti, kad Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (prižiūrinti valstybės paramos skirstymą ir renovavimo procesą - red.), kartu su užsakovais veikia neskaidriai. Tokią prielaidą darau iš skundų, atsiliepimų, pokalbių su bendrijų pirmininkais", - minėjo jis.

Pasak J.Antanaičio, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra, turinti tikrinti, ar renovavimo darbai atlikti kokybiškai, ar nepadidintos kainos, dažnai lengva ranka pasirašydavo priėmimo dokumentus, nes valstybė apmokėdavo 50 proc. darbų. Panaši situacija, kaip manoma, buvo susiklosčiusi ir rengiant darbų dokumentaciją, nes tiek energetinį auditą, tiek techninį projektą apmokėdavo savivaldybė.

"Būna ir taip - retais atvejais, bet aš apie tai žinau, - kai bendrijos pirmininkus sugundo vadinamasis sėkmės mokestis, tai yra 5-10 proc. nuo bendros investicijų sumos. Pasitaiko, kad pirmininkas ar jo artimieji įdarbinami konsultuojančioje bendrovėje, ir tuomet bendrijos vadovas užsimerkia prieš vykdomą veiklą, pradeda mulkinti gyventojus", - neslėpė J.Antanaitis.

Daugiabučių renovacija Vilniuje įstrigo 2008-ųjų pavasario pabaigoje. Susigundžiusios valstybės pažadais kompensuoti iki 50 proc. renovavimo išlaidų, bendrijos parengė šimtus projektų.

Tačiau Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra apsisprendė 52,2 mln. litų valstybės paramą skirti vos keliems pastatams atnaujinti. Taigi pernai Vilniuje buvo renovuoti 69 namai, dar 280 projektų - sustabdyti. Vyriausybė šiuo metu baigia rengti naują renovacijos rėmimo modelį, tačiau jau dabar akivaizdu, kad parama bus nepalyginti mažesnė nei 2008-aisiais.

Jurga TVASKIENĖ

Hm
2009-04-07 08:16:37
Firma gyventojus isdure.Tiek tempti su popieriu tvarkymais atsiprasau...
Pas mus pirmininkas sutvarke per 6-7men.,tai ka firma veikia?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Big men 2009-04-07 22:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai va, koks tas ministro gelbejimo/osi planas. Siaubas kazkoks. Ar bus Lietuvoje tvarka? Klausimas retorinis, kol i valdzia neateis Tvarkos ir teisingumo vyrai.   ATSAKYTI
šildo ir šildo, nors daug kam nereikia 2009-04-07 22:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas mus irgi visi langai jau mėnuo kaip atidaryti, bet vis kaitina, nes name yra pora butų, kurie stiklo paketų nesusidėję ir vieno buto šeimininkai dar kai tai buvo galima atsijungę nuo centralizuoto šildymo. Dabar yra daugybė pažangių ir prieinamų būdų kaip butus šildytis patiems, leistų jais pasinaudoti visiems atsijungiant nuo šilumos centralizuotų tinklų, nieks nepyktų.   ATSAKYTI
tv 2009-04-07 21:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal reikėtų įvertinti numatomų renovuoti daugiabučių techninę buklę, pamatus, numatyti galima saugią eksplotaciją.Tada versti blogus ir statyti žmonėm naujus toje pačioje vietoje.Bus proga inventorizuoti socialinius būstus, nes reiks laikinai apgyvendinti žmones. Kam kišti pinigus i nebeperspektyvų namą ir į atrinktų statybininkų kišenes.O taip, atgaivinsim statybas, žmonių pasitikėjimą Valstybe   ATSAKYTI
tv 2009-04-07 21:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal reikėtų įvertinti numatomų renovuoti daugiabučių techninę buklę, pamatus, numatyti galima saugią eksplotaciją.Tada versti blogus ir statyti žmonėm naujus toje pačioje vietoje.Bus proga inventorizuoti socialinius būstus, nes reiks laikinai apgyvendinti žmones. Kam kišti pinigus i nebeperspektyvų namą ir į atrinktų statybininkų kišenes.O taip, atgaivinsim statybas, žmonių pasitikėjimą Valstybe   ATSAKYTI
Pilietis 2009-04-07 21:25:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siūlau parengti ne renovavimo bet naujai atstatymo planą nes mačiau kaip tuos namus statė ir galvoju kada jie pradės griūti tie pirmieji jau prieš dvidešimt metų baisiai atrodė norint nustatyti tikrą jų buklę reikia kiekviename mikrorajone eksperimento tvarka nugiauti po namą ir tik nustačius tikslų konstrukcijų techninę būklę ir tik tada galima būtų spręsti kaip su tokiais laikinais namais pasielgti   ATSAKYTI
Zanzibaras 2009-04-07 20:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Renovacija - dar vienas būdas piniguočiams pasistorinti piniginę. Man dabar jau per karšta gyventi, visą žiemą gyvenom su atidarytais langais, tuščiai mokėdami pinigus ir gadindami ekologinę situaciją. Verčiau valstybė priverstų monopolistą įrengti individualios apskaitos prietaisus savo tiekiamai produkcijai reguliuoti ir apskaityti.   ATSAKYTI
uz renovacijas 2009-04-07 16:50:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
isrinkim i valdzia tuos, kurie ne tik pritaria namu renovacijoms, bet ir padeti ketina, tai ir nekils panasiu bedu. zinau tik vienus politikus, kuriu programoje numatyta siekti namu renovavimo ar bent apsildinimo. balsuokim uz Tvarka ir teisinguma.   ATSAKYTI
xd 2009-04-07 15:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu valdžia prasikrapšto smegenis ir nustoja iš žmonių tyčiotis.   ATSAKYTI
lietuvis 2009-04-07 15:20:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Te valdžia savo galvas renovuoja, nes jų galvose amžinas įšalas itr tundriškos idėjos gimsta   ATSAKYTI
as 2009-04-07 11:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas do iskrypimas remti is valstybes biudzeto nauosavu daugiabuciu renovacija, ne lito, norite renovuotis prasau, tik is savo pinigu, o jei remti daugiabuciu renovavima, tai prasau primeskite is biudzeto ir mano nuosavo namo renovacijai proporcingai   ATSAKYTI
To: Paprasta aritmeika 2009-04-07 10:59:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Paskaičiuokime protingieji kurmiai:
1. Šildymas 8 mėn per metus už tokio dydžio butą nerenovuotame name 8 x 400 lt, lygu 3200 lt per metus , lygu 32 000 lt per 10 metų, lygu 64 000 lt per 20 metų."

Visu pirma reikia skaityti kas rašoma straipsnyje. Šildymas 250Lt/mėn už butą, tai iš kur tie 400Lt? Be to kas šildo 8 mėn?

Skaiciuokim realiai 7 mėn x 250 Lt yra 1750Lt per metus, 17500 per 10 metų ir 35000 Lt per 20 metų. Jei po renovacijos už šildymą reikės mokėti dvigubai mažiau, tai per dvidešimt metų renovcija ~ atsipirks, bet jokio sutaupymo čia nebus.

Tai kas iš tos renovacijos valstybei? Tai pinigų perskirtymas - vietoj to kad atiduotume pinigus rusams už dujas, duosime saviems statybinikams darbo, gaivinsime stringančią ekonomiką.

Kas iš to gyventojams? Padidės būsto vertė, maloni aplinka gyventi ir daug kitų pliusų jau prieš tai išvardintų.   ATSAKYTI
Žmonės 2009-04-07 10:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonės jei dar ir pirks Lietuvoje, tai žiūrės mažesnės kainos, nepadidintos...jei bus už ką pirkti, bet kad niekas nieko nebeperka   ATSAKYTI
Imti paskolas??? 2009-04-07 10:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik beprotis gali imti paskolas ir dar kažką čia Lietuvoje daryti, kai Lietuvoje jokios garantijos, jokios ateities. Viename name gyventi bent 10 m, persikraustai į kitą vėl moki. Jo man atrodo, kad protas apleido. Dabar šiais laikais, kai nėra išvis jokios ateities čia Lietyvoje..........Man keistos tokios diskusijos. Tik ne Lietuvoje čia dar ką daryti o dairytis kaip išnešti kailį iš tos Lietuvos ir vaikam čia jokios ateitie nėra, nebuvo ir nebus...........džiaugtis reikia, kad tik kailį sveiką išnešti iš tos Lietuvos. Kai tik padėtis atsigaus Anglijoje - ČIA NIEKO NELIKS. Kiniečiams renovuokite namus......   ATSAKYTI
Kokia dar 2009-04-07 10:24:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia dar renovacija. kai 200.000.00 bedarbių, kai viskas žlunga ir giūna, kai žmonės nežino kaip už tuos butus susimokėti, ar gyvens dar kažkas 40 metų - nemirtingi. Tame pačiame name ir mieste gyventi 40 metų???? O jei norėsi, parduoti,keisti, išvykti, o jei apsirgsi, o jei valgyti neturėsi. Apie ką čia kalbate, kai rytojaus nėra, nežinai kas bus rytoj, kai tokia tragiška padėtis Lietuvoje. Ima paskolas- tik bepročiai, yra jau pvz. Nieko neperkti ir neimti skolon. Kaip gyventi su skola??????? 40 metų, ką jūs nemirtingi. Gal po metų jūsų čia Lietuvoje neliks. Drąsūs užmojai, oho kokie užtikrinti - nemirtingi ir niekada nesergantys ir su tvirta ateitimi...........oho. Lietuvos žmonės.....su tvirta ir garantuota ateitimi....   ATSAKYTI
Jonui 2009-04-07 09:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš dalies su jumis sutinku, bet statybininkų remti nenoriu tik dėl to, kad jie statybininkai. Kai vyko nekilnojamo turto bumas, jie tikrai nebuvo patys maloniausi žmonės (ne visi, aišku), bet būdavo gatvėje su jais ekscesų - nuo seksualinio pobūdžio priekabių iki didelių automobilio vairavimo gatvėse nepatogumų. Norėčiau, kad klestėtų bent kelios ūkio šakos, ne vien statybininkai, mažiau būtų pasikėlusi viena kasta.   ATSAKYTI
to 2009-04-07 09:50:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
paveltetojai nesidziaugs,nes tada reikes vel renovot...   ATSAKYTI
primena TSRS 2009-04-07 09:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vargšė bendrijos pirmininkė, o advokatų taryba nebegina advokatų interesų, o virto susidorojimo su jais institucija. Ten rašo kas netingi apie bet ką visai kaip tarybiniais laikais - kolektyviniai teismai.   ATSAKYTI
Jonas 2009-04-07 09:27:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išsirinko advokatę bendrijos pirmininke. Buvo išdurti pagal visus įstatymus.   ATSAKYTI
paprasta aritmetika 2009-04-07 09:14:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Moters teigimu, pradėjus rengtis namo renovavimui ir tikintis 50 proc. valstybės dotacijos, buvo numatyta, kad jai, gyvenančiai 61 kv. m bute, reikėtų sumokėti 19 252 litus."

Paskaičiuokime protingieji kurmiai:
1. Šildymas 8 mėn per metus už tokio dydžio butą nerenovuotame name 8 x 400 lt, lygu 3200 lt per metus, lygu 32 000 lt per 10 metų, lygu 64 000 lt per 20 metų.

Darant prielaidą, kad šildymo kaina nekils ateityje (kadangi, norėdami teisingai lyginti, turime omenyje, kad renovacijos kaštai skaičiuojami šiandienos kainomis), ir darant prielaidą, kad po renovacijos už šildymą reikės mokėti mažiausiai dvigubai pigiau gauname: 64 000 lt : 2 yra 32 000 lt, už renovaciją mokame grubiai 20 000., jau taupome 12 000 lt. per 20 metų.

Dabar pažiūrėkim toliau:
1. gauname renovuotą namą, nauji langai, sutvarkyti balkonai, laiptinės, stogas, išorė atrodo patraukliai, bute nešvilpia vėjas per kiaurus langus ir t. t., kuriame malonu gyventi.
2. gauname žymiai padidėjusią būsto vertę.
3. išvengiame remonto, kurį šiaip ar taip neišvengiamai reikėtų daryti: ir laiptinių remontas, ir langų keitimas ir stogo remontas, durų keitimas ir t. t.
4. Turėkime omenyje, kad nerenovuotas, jūsų namas gali būti avarinės būklės ir sugriūti per ateinančius 20 metų, tada ir jums paveldėtojams nebeliks nieko, o renovaciją reikės atlikti TO METO KAINOMIS (jei dar bus ką renovuoti)

Susumavus - be krūvos pinigų, taupome gerą savijautą, būsto vertės padidėjimą, patogumą, lengvesnę būsto realizaciją reikalui esant, ramų gyvenimą nesibijant, kad namas pavirs griuvėsiais, prestižą, kadangi gėda gyventi nusususioje, kiauroje "chruščiovkėje", sveikatą, nes netraukia skersvėjai ir taip toliau ir visa kita.

Moralas...??? Tiek jau to, parašysiu...
Gerbiami, mylimi broliai Lietuviai, esame patys geriausi žmonės, kokius tik žinau šioje žemėje, tik liaukimės skųstis ir virkaut pagaliau. Tai mūsų namai ir renovuotis turime PATYS, o ne kitų mokesčių mokėtojų sąskaita, net ir tų, kurie gyvena bakūžėse ar sodo nameliose, kurių niekas nerenovuoja. Neverkime, žiūrėkim į ateitį drąsiai ir nebijokim imtis veiklos ir atsakomybės, nežlugdykime aktyvių oir išradingų žmonių, kurie tos iniciatyvos imasi ir pamatysime patys: gyvenimas visiems pagerės, o dujas, kurias perkam iš rusu (ir jiems išpumpuojam mūsų sunkiai uždirbtus pinigus) taupysime, tuo pačiu paremsim SAVUS statybininkus, gal savo gimines ar kaimynus, kurie gavę algas pirks duoną, kurią MES kepame, pieną, kurį MES gaminame, rūbus, kuriuos MES siuvame, ir MES VISI KARTU turėsime darbo, džiaugsimės ir gyvensim kaip viena didelė šeima - LIETUVA.

Kad tai suprastume - kartais paskaičiuokime.

Geros visiems jums dienos :)))))   ATSAKYTI
Hm 2009-04-07 08:16:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Firma gyventojus isdure.Tiek tempti su popieriu tvarkymais atsiprasau...
Pas mus pirmininkas sutvarke per 6-7men.,tai ka firma veikia?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Teisme – pirmasis skundas dėl karantino draudimų: kreipėsi odontologijos ir grožio įmonė (nuotr. stop kadras)
Į teismą atkeliavo pirmasis verslininkų skundas dėl karantino draudimų. Panevėžyje veikianti odontologijos ir grožio paslaugas teikianti įmonė valstybę skundžia dėl ...
Socialdemokratai pristatė kandidatus vienmandatėse apygardose Vilniaus mieste (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Socialdemokratai pristatė savo kandidatus vienmandatėse apygardose Vilniaus mieste. Iš ilgamečių socialdemokratų, žinomų visuomenės veikėjų ir politikos naujokų sudarytas ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtų atostogų ir šiltos jūros išsiilgę tautiečiai moja ranka į koronavirusą ir skrenda pailsėti į šiltuosius kraštus. Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija skelbia apie ...
Verygos medalius gavę medikai apie karantino pradžią: slėgė baimė ir stresas (nuotr. stop kadras)
Vietoj piniginių priedų prie atlyginimų medikų rankose – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kurti medaliai. Sveikatos apsaugos ministras ...
Parasparnis (nuotr. stop kadras)
Kuršių nerijoje nukrito ir stuburą susilaužė bemotoriu parasparniu sklandęs vyriškis iš Rokiškio. Tačiau net taip sužeistas pats sugebėjo išsikviesti pagalbą – ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų