Šimonytė: labiausiai norėtųsi išvengti tokios situacijos kaip Airijoje

Premjerė Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad artimiausiu metu Lietuvoje gyventojams ir verslams taikomi karantino ribojimai nebus atšaukti. Ji leido suprasti, kad iki sausio pabaigos jokių palengvinimų nebus. 

Pasak premjerės, nesinori, kad Lietuvoje nutiktų taip, kaip buvo Airijoje, kur palengvinus ribojimus, susirgimų ir mirčių itin padaugėjo.

Nori išvengti amerikietiškų kalnelių

„Nereiškia, kad būtinai visi ribojimai privalo išlikti. Bet, žinoma, mes pirmiausia būsime atsargūs dėl situacijos. Ir nepaisant to, kad būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna tokių dienų, kaip šiandien, kai jie tarsi vėl atrodo blogiau“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

„Nereiškia, kad būtinai visi ribojimai privalo išlikti. Bet, žinoma, mes pirmiausia būsime atsargūs dėl situacijos. Ir nepaisant to, kad būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna tokių dienų, kaip šiandien, kai jie tarsi vėl atrodo blogiau“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Anot jos, bendra tendencija kol kas atrodo pozityvi, tačiau klausimą esą, ar pakankamai sparčiai gerėja.

„Mūsų iššūkiai yra du. Pirmas iššūkis yra tas, kad mes turime nulipti nuo gana aukšto kalno. Antras iššūkis, kad tuo pačiu metu kažkur aplinkui, netoliese Lietuvos plinta mutacijos, kurios gali greitai tą kalną užauginti.

Ir tam patvirtinimui pakanka pažiūrėti į Airijos, kuri labai puikiai per karantiną susitvarkė ir labai sumažino atvejų skaičių. Ir atrodė kad viskas jau yra kontroliuojama, pakako karantiną atšaukti beigi įsisukti mutacijai, kai teko vėl įvesti naują karantiną“, – aiškino ministrė pirmininkė.

Jos teigimu, labiausiai norima išvengti tokių amerikietiškų kalnelių ir kad „išėjimo“ iš karantino strategijos būtų valdomos, derinamos su gyventojų testavimu ir jų vakcinavimu.

„Tikrai nebus taip, tą šiandien galiu pasakyti, kad sausio 31 d. tiesiog visi apribojimai neteks galios. Kažkokia apribojimų – dalis ribojimai galbūt, bet kokie ir kokiais tempais ir etapais, dėl to dar turėsime tartis“, – komentavo I. Šimonytė.

REKLAMA

Pasak jos, su ekspertais sutarta, kad kitą savaitę bus aptarta, kas dar būtų galima padaryta, kad kažkokios sąlygos būtų lengvinamos ir nuo kada.

Globos namuose situacija bloga ne tik Lietuvoje

Kaip jau buvo skelbta, neseniai paaiškėjo, kad kai kuriuose Lietuvoje veikiančiuose globos namuose net apie 40 proc. gyventojų yra susirgę koronavirusu.

I. Šimonytė apgailestavo dėl to, tačiau patikino, kad šie gyventojai yra antri eilėje po medikų gauti vakciną.

„Man atrodo, čia yra tokia pati problema ne vien Lietuvoje. Jūs puikiai žinote, kad didelėje dalyje šalių židiniai formuodavosi būtent globos įstaigose. Ten, kur paprastai yra, gana didelė koncentracija žmonių ir šiaip linkusių turėti kitų sveikatos problemų ir taip pat garbaus amžiaus.

Todėl įsisukti virusui tokiose uždarose bendruomenėse, deja, gana nesudėtinga. Ir Lietuvoje taip pat tai atsitiko ir labai apmaudu dėl kiekvienos gyvybės, kurios netekome dėl šios priežasties“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Jos nuomone, ilgalaikis atsakymas į šiuos klausimus yra jau prasidėjęs gyventojų vakcinavimas.

Primename, kad griežti ribojimai įvesti praėjusių metų gruodžio viduryje. Pagal Vyriausybės nutarimą, visur privalu dėvėti kaukes, ribojamas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių, neveikia daugelis verslų, leidžiama tik nuotolinė prekyba ir prekių atsiėmimas.

Kai kurie verslai kaltina Vyriausybę, kad tokiais ribojimais sudaromos palankesnės veiklos sąlygos, pavyzdžiui, didiesiems prekybos tinklams.


Rašyti komentarą...
o
onutė
2021-01-13 14:24:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nedirba tik kalba pandemija, pandemija, žuurnalistai tik giria, prezidentas ploja, o valstiečiai kažkodėl nekritikuoja, na ir nesvarbu kad žmonės neturi jau ka valgyti, paramos smulkiam verslui- nematyti,,, nepykit bet valstiečiai dirbo puolami iš visų pusių, bet mes žmonės jautėme gyvenimo gerėjimą..
Atsakyti
-12

A
Ale va
2021-01-13 14:39:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol paskiepys gydytojus ar rizikos grupėj esančiu senelius daugelis jų išmirs .Liks pinigų pensijų didinimui,pašalpoms,valdantieji galės pasigirti nuopelnais... Tai kiek pensininku jau išmirė pandemijos laiku?
Atsakyti
-6

d
djdj
2021-01-13 14:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nori isvengt, kad pensininkam ir zmonem butu nirmalus europietiski pinigai? O ne Lietuviski vis dar konvertuoti Litai pagal perkamumo galia t.y 250 euro ne 2500 euro
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų