Šeimos gydytoja apie 6-ąją vakcinos dozę vietoj 5-ių: čia kaip kaip išlaižyti lėkštę po maisto

Dar prieš Europos vaistų agentūrai oficialiai leidus iš 5 „Pfizer-BioNTech“ skiepo dozėms skirto buteliuko paskiepyti ir šeštą žmogų spėjo kilti daug šaršalo dėl to, ar tuščiai neišmetama dalies vakcinos. Visgi medikų bendruomenėje netruko pasigirsti kalboms, kad tą 6-ąją dozę ne tik sunku „išgriebti“, bet ir apskritai nemoralu taip elgtis.

Štai Karoliniškių poliklinikoje dirbanti šeimos gydytoja Justė Latauskienė teigė, kad vakcinos likutis ir yra numatytas kaip likutis. 

„Iš vieno buteliuko, kuris skirtas 5 vakcinoms, paskiepyti 6 išeina per tai, kad gamintojas skaičiuoja, jog kažkiek skysčio lieka ant sienelių, kažkiek „nusišvirkščia“ padarant, kad nebūtų oro burbuliuko leidžiamajam. Va taip va ir išeina tos šešios vakcinos, jeigu pritrauki juvelyriškai“, – aiškino ji socialiniame tinkle.

Ji priminė, kad „anksčiau kažkada net gydytojų laiko būdavo skirta „nenumatytiems“ atvejams, ar, „jeigu pacientas ilgiau kalbės“. 

„Bet dabar sistema optimizuota – nėra to. Labai atsargiai žiūrėkite ar rekomendacija kreiptis į gydytoją dėl kažko nėra iš tos šalies, kur kiekvienas kreipimasis apmokestintas. Tada, nu, žinoma, kreipkis, žmogau, tu tik kreipkis, dėl visko kreipkis, optimizuokis pats už ką tau mokėti, o mes optimizuosime, kad galėtum susimokėti už viską“, – sakė gydytoja.

Šeštoji dozė – „solidarumo kaina“

Anot J. Latauskienės, tikrai nėra oru skiepyti 6 asmenis iš 5 asmenų dozės.

„Nu kaip išlaižyti lėkštę po maisto, kaip knistis šiukšlinėje, bet tokia yra tikrovė. Tai nėra naujas dalykas – kažkada dabar porą eurų kainuojantys vaistai būdavo išgaunami, pvz., perfiltruojant paciento šlapimą. Iki genų inžinerijos kai kurie vaistai būdavo gaunami iš gyvūnų ar netgi (taip) iš lavonų.

Nepamirškite, kad mes Lietuvoje turime solidarumu grįstą medicinos sistemą – jeigu uždirbti daugiau, nei vidutinis žmogus, tai negauni už jį daugiau, nes tu atiduodi daugiau tam, kuris uždirba mažiau, kad abu turėtumėte panašiai, vertindamas, kad jo išlikio klausimas tau svarbesnis už tavo komforto klausimą. Ir nė vienas neturite labai gerai, bet abu turite apskritai. Tai yra solidarumas. Jis irgi visada yra ta šeštoji dozė. Šeši rizikuos klausimu ar tikrai užteks tam, kad galėtų turėti šeši mainais į tai, kad turėtų penki garantuotai“, – dėstė šeimos gydytoja.

REKLAMA

SAM leido naudoti 6 dozę

Portalas primena, kad praėjusią savaitę Europos vaistų agentūra (EVA) pritarė siūlymui dėl šeštos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos „Comirnaty“ dozės panaudojimo. 

Tad nuo šiol Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), atsakingos už gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ligos, galės naudoti šeštąją vakcinos dozę. 

EVA penktadienį rekomendavo Europos Komisijai papildyti Covid-19 vakcinos „Comirnaty“ charakteristikų santrauką, kad paruoštoje vakcinoje gali būti 6 dozės. Nurodoma papildoma sąlyga, kad būtų naudojami tam tikras specifikacijas atitinkantys švirkštai ir adatos.  

Sveikatos apsaugos ministerija informavo ASPĮ  apie galimą šeštosios dozės naudojimą. Pristatant antrąją vakcinos siuntą į sveikatos priežiūros įstaigas kartu buvo išsiųsti reikalavimus atitinkantys švirkštai, adatos ir kitos skiepijimui reikalingos priemonės. Todėl vakcinaciją šeštąja doze gydymo įstaigos gali pradėti nedelsiant. 

Remiantis EVA rekomendacijomis, norint iš vieno flakono ištraukti šešias dozes, reikia naudoti mažo neveikos tūrio švirkštus ir (arba) adatas. Mažo neveikos tūrio švirkšto ir adatos derinio neveikos tūris turėtų būti ne didesnis kaip 35 mikrolitrai. Jei naudojami standartiniai švirkštai ir adatos, vakcinos gali nepakakti, kad iš flakono būtų ištraukta šeštoji dozė.

Jei vakcinos kiekis, likęs flakone po penktosios dozės ištraukimo, negali užtikrinti visos dozės (0,3 ml), sveikatos priežiūros specialistas turi išmesti flakoną ir jo turinį. Vakcinos negalima pritraukti iš kelių flakonų, kad būtų sudaryta visa dozė.


Rašyti komentarą...
x
xxx
2021-01-12 19:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kai jus skiepys prasykyt kad skiepytu sesta doze ir nereiks kelti alaso
Atsakyti
0

A
2021-01-12 18:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad šios vakcinos mediciniškai yra nusikaltimo įrankis, nes vakcina su RNR nėra vakcina, tai sintetinis patogenas, fizinė technologija, nieko bendra su vaistais neturi. Juridiškai tokia vakcina su RNR neteisėta.
Atsakyti
-1

M
Med.
2021-01-12 20:04:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nedirba medicininio darbo nesupranta, tegu gerb.Veryga pabando dkiepyti, supras, kad tai yra likučiai......
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų