Navickienė: „Belorus“ sanatorijos darbuotojų problemos žinomos, ieškoma sprendimų

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad Druskininkuose esančios „Belorus“ sanatorijos darbuotojų problemos žinomos ir ieškoma geriausių sprendimų, kaip jiems padėti.

Ministrė sako pirmadienį inicijavusi nuotolinį pokalbį su sanatorijos darbuotojų atstovais ir pristačiusi siūlomas pagalbos priemones.

„Labai svarbu nepalikti žmonių likimo valiai. Inicijuotais teisės aktų pakeitimais siekiame, kad sanatoriją palikusiems darbuotojams būtų užtikrinta ne tik galiojanti šalies socialinės sistemos parama, bet ir papildomos pagalbos priemonės,“ – ministerijos pranešime teigė M. Navickienė.

Ministerijos teigimu, pokalbio metu buvo aptarti sanatorijos darbuotojus liečiantys klausimai, kaip galima būtų užtikrinti šių žmonių grįžimą į darbo rinką ir pagalbą pereinamajame laikotarpyje bei ateityje.

Taip pat kalbamasi su Druskininkų savivaldybe ir kitomis kurorte bei aplinkinėse savivaldybėse veikiančiomis įstaigomis.

Seime šiuo metu svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias dviejų vidutinių atlyginimų dydžio išmokas sanatoriją paliekantiems darbuotojams, tačiau kai kurie parlamentarai abejoja tokio sprendimo efektyvumu.

Sanatorijos darbuotojai sako nenorintys netekti darbo ir antradienį organizuoja simbolinę akciją, skirtą atkreipti valdžios dėmesį.

Sanatorijos darbuotojai galėjo likti be pajamų, kai įstaigos sąskaitos banke „Swedbank“ buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai. 

Lietuva pritaikė išimtį, kad sanatorijos darbuotojams, kurių dauguma yra Lietuvos piliečiai, būtų išmokėtos algos. Dėl pritaikytų sankcijų pajamų už gruodžio mėnesį laukė beveik 400 sanatorijos darbuotojų.

„Belorus“ sanatorijos atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos. 


Rašyti komentarą...
V
Vilmantas
2021-01-11 19:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki dabar galvojau kad Juknevičienė yra protinga konservatorė, bet praleido progą patylėti ! Ir prarado mano balsą rinkimuose.
Atsakyti
0

D
Darbininkas
2021-01-11 19:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia pasalpu neatimkite is zmoniu galimybes uzsidirbti sau duonai
Atsakyti
-1

M
Mes
2021-01-11 20:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is oraus darbo i pasalpiniu gretas,lengviausia kelia valdziai priima,o ne zmogui.Kuriam cia straipsnyje Prezidentas Nauseda teige,kad ES sankcijos neturi pabloginti Lietuvos pilieciu padeties-o tai kieno padeti butent siuo atveju blogina?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų