Vilnietė perspėja apie tamsoje tykantį iškrypėlį: pripuolęs pradėjo grabinėtis

Itin nemalonius išgyvenimus patyrė sostinės Pašilaičių mikrorajone gyvenanti vilnietė. Mergina socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo asmeninę patirtimi apie ją užpuolusį vyriškį, kuris pradėjo grabinėtis.

„Norėčiau įspėti merginas ir moteris, kad jau ir Pašilaičiuose turime iškrypėlių, kurie seka iš paskos ir nutaikę progą puola grabaliotis.

Anksti temsta, apšvietimas prastas, būkite atsargios, vaikščiokite ten, kur yra žmonių (nors velniai žino ar tai padės)“, – rašė mergina.

Nemalonus incidentas

Mergina pasakojo, kad viskas nutiko praėjusią savaitę Žemynos skvere, nepažįstamas vyras ją atsekė nuo prekybos centro, apie 18 valandą.

Išvaizdos tiksliai apibūdinti ji negalėjo. Vyras buvo apie 180 cm. ūgio, lieknas, apsirengęs tamsiais drabužiais. Tiesa, paklausta ar kreipėsi į policiją, ji atsakė neigiamai.

„Kokia prasmė man kreiptis į policiją su tokiu aprašymu? Esu turėjusi su policija reikalų, mačiau situacijas kituose rajonuose, žinau, kad niekas net neieškos.

Dėka karantininių kaukių ir nuostabaus apšvietimo, daugiau nieko pasakyti negaliu, nes nebėgau jam iš paskos, negaudžiau ir nefotografavau. Tad ypatingų bruožų neįsidėmėjau“, – teigė Pašilaičių gyventoja.

Mergina svarstė, kad dujų balionėlis tam tikrose situacijose gal ir praverstų, bet jos atveju, einant iš parduotuvės su pirkiniais, kai abi rankos užimtos, net nebūtų įmanoma juo panaudoti.

Policija ragina kreiptis

Vilniaus miesto 6-ojo policijos komisariato viršininkas Gediminas Šarauskas apgailestavo, kad moteris nesikreipė į policiją:

„Labai apmaudu, kad dar kažkur yra išlikęs toks požiūris ir apie policiją galvojama negerai. Užtikrinu, kad policija į tokio pobūdžio veikas reaguoja rimtai. Mums būtų labai svarbu sulaukti tokio pranešimo, kad galėtume orientuoti pareigūnų veiklą, sustiprinti patruliavimą ten, kur galima yra mažiau saugu.“

REKLAMA

Paklaustas, ar Pašilaičių teritoriją prižiūrinčio komisariato pareigūnai pastaruoju metu apskritai yra sulaukę pranešimo apie panašų išpuolį viešoje erdvėje, G. Šarauskas atsakė neigiamai:

„Tiek registruose, tiek pakalbėjus su pareigūnais, kurie aptarnauja Pašilaičius nebuvo užfiksuotas toks atvejis. Viena bendruomenės pareigūnė gyvena Pašilaičiuose. Ji taip pat nieko nėra girdėjusi. Niekas nepatvirtino, kad buvo panašių atvejų, tad norisi dar kartą paraginti žmones pranešti apie tokius atvejus, kad policija galėtų atitinkamai reaguoti.“

Tikėtina, kad tokie vyriškio veiksmai būtų traktuojami, kaip viešosios tvarkos pažeidimas. Už tai asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vis dėlto, daug lemtų ir nukentėjusio asmens apklausa. Patikslinus tam tikras aplinkybes, veiksmai galėtų būti traktuojami ir kaip seksualinis prievartavimas, o tai jau yra sunkus ir daug griežčiau teisiškai įvertinamas nusikaltimas.

Policijos komisariato viršininkas pataria, kad mažiau apšviestomis vietomis reikėtų vaikščioti, kai yra daugiau praeivių. Jei tokia vieta yra netoli namų, tai galima paprašyti artimųjų, kad ateitų ir palydėtų.


Rašyti komentarą...
V
Va
2020-11-30 17:30:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepasitikima Vilniaus policija. Panašu ,kad policininkai sureaguos ,kai gaus skundą dėl išprievartavimo.
Atsakyti
-4

k
kunigas
2020-11-30 18:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
gyvenu 27m zemynos g, nezinojau kad turim skvera
Atsakyti
-2

A
Ar bijai iseit iki skero
2020-11-30 19:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
CHRENIVAI gyveni
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų