Veryga: kyla nerimas, kad į audinių ūkius atkeliavo Covid-19

Kol kas nėra pagrindo nuogąstauti, kad nuo audinių žvėrelių ūkiuose koronavirusu užsikrės žmonės, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kelia nerimą tai, kad ir į Lietuvos audinių ūkius atkeliavo virusas, jis prieš tai buvo nustatytas ir keletoje kitų valstybių. (...) Bet matome iš tarptautinės bendruomenės, iš tarptautinių organizacijų, kad vis tik rekomendacijų, kažkokių papildomų saugumo priemonių imtis šiame etape dar nereikia“, – lrt radijui penktadienio rytą sakė ministras.

„Mūsų veterinarijos tarnyba ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras aiškinasi situaciją, bus atlikti tyrimai ir tada galėsime daugiau pasakyti. Kol kas, kiek stebiu rekomendacijas tarptautines, didelio pagrindo jos nuogąstavimui dėl žmonių užsikrėtimo nuo žvėrelių, neduoda“, – kalbėjo jis.

Ketvirtadienį koronavirusas nustatytas Jonavos rajone esančiame ūkyje laikomoms audinėms. Virusas nustatytas ištyrus staiga nugaišusių gyvūnėlių mėginius.

Lietuvoje auginamos audinės nuo koronaviruso tirtos prevenciškai, kai Danijos, o vėliau ir Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų, Švedijos ir Graikijos audinių fermose nustatyta šio viruso protrūkių.

Danijos valdžia lapkričio pradžioje pranešė, kad koronavirusas audinėse mutavo, o tai kelia rizikų, jog pakitęs virusas gali būti visiškai ar iš dalies atsparus šiuo metu kuriamoms vakcinoms, taip paverčiant jas neveiksmingomis arba veiksmingomis tik iš dalies.

Lietuvos audinių augintojai kiekvieną savaitę turi tarnybai pateikti duomenis apie nugaišusias audines. Be to, Lietuvoje lapkričio viduryje įsigaliojo draudimas įvežti gyvas audines iš šalių, kur nustatyta viruso protrūkių.

Tarnybos duomenimis, šiuo metu 86 Lietuvos ūkiuose laikoma daugiau kaip 1,6 mln. audinių. 


Rašyti komentarą...
z
zmones ne audines
2020-11-27 08:44:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
pir zmoniu sveikata o audinesmiausian

Atsakyti
0

P
Pilietis
2020-11-27 11:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Audinės sudirgo-nužudai.O su žmonėm kaip-verygi?!!
Atsakyti
0

!
!!!
2020-11-27 10:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar net airija ruosiasi naikint audines o musiskiam tik kyla nerimas !?kam rizikuoti kad nebutu per velu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų