Karbauskis: visa valstiečių frakcija balsuos prieš Šimonytės kandidatūrą

Valstiečių frakcija vieningai balsuos prieš centro dešinės koalicijos kandidatę į premjeres Ingridą Šimonytę, sako antradienį iš Seimo žadantis pasitraukti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Mūsų frakcija, aš labai tikiuosi, visa balsuos prieš, nes tai labai normalus opozicijos žingsnis. Už kitas (opozicines) frakcijas negaliu pasakyti, jos šiandien ryte spręs, būtų labai logiška, kad balsuotų „prieš“, – antradienį LRT radijui sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, „jei iš opozicijos niekas nebalsuotų už I. Šimonytę, beviltiška, kad ji būtų patvirtinta kandidate į premjeres“.

Valstiečių lyderis patikino, kad šis sprendimas nėra susijęs su nesutarimais Seime dėl parlamento vadovybės formavimo, valstiečiams likus be Seimo pirmininko pavaduotojo posto.

„Bet kurios realiai opozicinės partijos veiksmas – balsuoti prieš Vyriausybės programą, balsuoti prieš kandidatę į premjerus, nes visiškai akivaizdu, kad tai pirmiausia remiasi į asmenybę, po to remiasi į programinius dalykus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis kritikavo ir pačią I. Šimonytės kandidatūrą ir jos siūlomus kandidatus į ministrų kabinetą.

„Kai Lukas Savickas pretendavo tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, prezidentas sakė, kad jis neturi patirties ir tinkamo išsilavinimo. Tai dabar tikriausiai pusė tų, kurie siūlomi neturi nieko panašaus su Luko turėta kompetencija ir patirtimi“, – kalbėjo opozicinių valstiečių vadovas. 

Antradienį dieną jis ketina Vyriausiojoje rinkimų komisijoje patvirtinti, jog atsisako Seimo nario mandato, po to iš karto nutrūktų jo įgaliojimai.

R. Karbauskis viliasi, kad šis jo žingsnis „padės atstatyti valstiečių kaip opozicinės frakcijos teises“. 

I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu. 


Rašyti komentarą...
M
Marta
2020-11-24 08:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai apsvarsčius, teisingas sprendimas.
Atsakyti
-18

V
Vaidiluye
2020-11-24 08:46:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaidilute pritariu valstieciams. Juk Simonyte ir Kabilius nukarpe pensijas ir negrazino, o kiek dar velniavos pridirbus. Nebaldavau uz ja ir nebalsuosiu. Sake cirku nebus, pati nepradejus dirbt kerstais uxsiima, vel juokina liaudy, sukciuviene, o kokius ministrus pasiule, ne mu ne be
Atsakyti
-16

E
Ela
2020-11-24 08:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ir daro
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (70)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų