Verygos žinia emigrantams: „Keliavimai per šventes neabejotinai turės žmogaus gyvybės kainą“

Esant dabartinei epidemiologinei COVID-19 situacijai artėjant šventiniam laikotarpiui baiminamasi ir išaugsiančio užsienio lietuvių srauto. Aurelijus Veryga įspėja, kad prieš nusprendžiant kažkur vykti reikėtų įvertinti, ar noras pabūti prie bendro šventinio stalo yra ne per didelė kaina už kai kurių žmonių gyvybes.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad labai gera rekomendacija šventes sutikti ten, kur esama, nekeliaujant, niekur nevažiuojant ir nieko nelankant. 

„Dabar turime ir ryšio priemones, galimybes ne net ir su vaizdu pabendrauti su artimais žmonėmis. Tai tikrai reikėtų vengti kelionių, nesvarbu, iš kokios šalies grįžtama. Nes ir pati kelionė yra tam tikra rizika. 

Galų gale atvykimas ir bendravimas su šeimos nariais, kur paprastai susirenka tikrai ne vienos šeimos asmenys, supraskime, kad šitie žmonės vėliau nukeliaus į darbo vietą, ugdymo įstaigas, tai sukurtų labai reikšmingas prielaidas virusui toliau plisti“, – tikino A. Veryga.

Matomos ilgojo Vėlinių savaitgalio pasekmės

Jis priminė, kad tas jau pasitvirtino ir per lapkričio pirmąją.

„Pamatėme bangą užsikrėtimų vyresnio amžiaus grupėje ir mirčių augimą. Tokie keliavimai, bendravimai neabejotinai turės žmogaus gyvybės kainą ir turėtume kiekvienas prieš kažkur keliaudamas labai pagalvoti, ar tikrai mūsų noras pabūti prie bendro šventinio stalo yra ne per didelė kaina už kai kurių žmonių gyvybes“, – įspėjo A. Veryga.

Neatsakingos šventės gali įplieksti dešimtis židinių

Nors skelbiama apie graibstomas sodybas Naujųjų metų sutikimui, jis pabrėžė, kad negalima ramiai planuotis ir švenčių sutikimo draugų rate.

„Viruso plitimas yra labai intensyvus, tad raginčiau neplanuoti tokių šventimų draugų būriuose ar ratuose. Bet koks susibūrimas, ypač kelių šeimų, reikš, kad jei pateks nors vienas užsikrėtęs žmogus, tokioje aplinkoje virusas išplinta labai greitai, nes nei kaukės dėvimos, nei atstumų laikymosi. Ir tada ši grupė žmonių grįžta – kas į darbą, kas į ugdymo įstaigą ir tokiu būdu išplatina ligą uždegdami ne po vieną, o po keliasdešimt židinių“, – įspėjo jis.

REKLAMA

A. Veryga pažymėjo, kad toks variantas galimas, jei ten apsistoja tik šeima, išeina pasivaikščioti į gamtą ir panašiai.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2020-11-23 14:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mielas ministrė, palikite senjorams viltį kad jūs nepavogsite Kalėdų. Negi jau dabar būtina sakyti, kad nieks nepasikeis į gerą, kad tik mirtis ir liga laukia mūsų.
Atsakyti
-21

N
Nemira
2020-11-23 15:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai užsidaryk ir sėdėk vienas namuose ir baig knyst protą žmonėms. Ankščiau irgi buvo tos lygos bet niekas neskelbė, buvo ir mirčių, bet kažkaip išgyvenome be kaukių ir šventės šventėm.
Atsakyti
-13

J
Jonė
2020-11-23 14:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau paklausti pas poną Verygą , at besimptominis paciantas gali užkrėst rizikos grupėja esantį šeimos narį , kada iš reabilitacijos nesuderinę atveža į namus ir dar mažai judantį ?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų