Keliaujantiems užsienyje: kaip žinoti, ar iš užsienio gauta bauda yra tikra?

Gavus baudą už nusižengimą, padarytą Lietuvoje, nėra sunku pasitikrinti, ar ji tikra: administracinio nusižengimo pranešime nurodyta vieta, kurioje padarytas nusižengimas, taip pat nurodyti kontaktai, kuriais kreipiantis galima sužinoti, ar bauda tikra. Be to, nusižengimai keliami ir į „Mano VMI“ sistemą, prie kurios prisijungus galima matyti, ar bauda iš tiesų buvo paskirta. Tačiau ką daryti, jei pranešimą apie baudą gavote iš užsienio? 

Eismas, automobiliai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė sako, kad vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyva, šiuo metu yra sudarytos palankesnės sąlygos keistis informacija tarpvalstybiniu lygmeniu apie kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimus.

„Europos valstybės narės suteikia teisę atlikti duomenų, susijusių su transporto priemonėmis ir jų savininkais ar valdytojais, automatines paieškas kitoms Europos valstybės narėms, kurios yra prisijungusios prie direktyvos.

Pagal direktyvą valstybės narės nacionalinis kontaktinis centras, siekdamas ištirti, kas yra atsakingas už Kelių eismo taisyklių, pažeidimus, atlieka paieškas ir naudoja duomenis“, – aiškina D. Žilinskė. 

Šiaulių policija pradeda naudoti naują greičio matuoklį

Pasak specialistės, direktyvai įgyvendinti Lietuvoje yra patvirtintas Keitimosi informacija tarpvalstybiniu lygmeniu apie kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimus tvarkos aprašas.

„Jame nurodyta, kad valstybės įmonė „Regitra“, Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkytoja ir asmens duomenų tvarkytoja, kitų Europos valstybių narių nacionaliniams kontaktiniams centrams suteikia galimybę naudotis minėtame registre tvarkomais duomenimis, susijusiais su transporto priemonėmis ir jų savininkais ar valdytojais“, – aiškina D. Žilinksė. 

REKLAMA

Specialistė sako, kad gavus pranešimą apie nusižengimą iš užsienio nereikėtų nustebti, jei laiškas bus lietuvių kalba. 

„Europos valstybės narės, nustačiusios kelių eismo pažeidimus savo šalyje, siunčia transporto priemonės savininkams pranešimus ta kalba, kurioje yra registruota transporto priemonė ir pagal savo nacionalinę teisę pateikia visą susijusią informaciją, pažeisto nacionalinės teisės akto pavadinimą ir sankciją“, – aiškina D. Žilinskė. 

Eismas

Specialistė pastebi, kad Lietuvos policija neturi bendros informacinės sistemos su kitų šalių policijos įstaigomis ir negali gauti informacijos apie Lietuvos Respublikos piliečius, kurie galbūt pažeidė KET kitose užsienio šalyse.

Pasak D. Žilinskės, Lietuvos pilietis, gavęs pranešimą apie galbūt užfiksuotą kelių eismo pažeidimą kitoje užsienio šalyje ir norintis įsitikinti, kad bauda tikra, turėtų kreiptis į tą užsienio instituciją, kuri atsiuntė laišką. 

„Dėl informacijos patikslinimo gali ir turi kreiptis nurodytais kontaktais į užsienio šalies tą instituciją, iš kurios gauta informacija ir, pavyzdžiui, paprašyti įrodymų (fotonuotraukos), kurioje matytųsi užfiksuota transporto priemonė“, – aiškina D. Žilinskė. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų