Lietuva skiepus nuo COVID-19 pirks iš dar vienos įmonės: nuspręsta dėl 1,5 mln. dozių

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė 1,5 mln. vakcinų nuo COVID-19 dozių įsigijimui iš dar vieno gamintojo. Pagal išankstinę sutartį ji būtų įsigyjama iš farmacijos kompanijos „Sanofi Pasteur & GSK“.

Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į esamą ir numatomą situaciją dėl COVID-19 ligos protrūkio šalyje plitimo ir siekdama užtikrinti visuomenės apsaugą nuo užsikrėtimo.

Pažymėtina, kad pagal gautą sutartį su „Sanofi Pasteur & GSK“ Lietuva kaip ir kitos valstybės narės galės paaukoti dalį vakcinų mažesnes ir vidutines pajamas gaunančioms šalims arba jas perleisti kitoms Europos valstybėms.

Lietuva jau yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. dozių vakcinų, o iš „Janssen Pharmaceutica NV“ – vakcinų kiekį, pakankamą vakcinuoti 1,24 mln. gyventojų, nebent būtų galima mažinti įsigyjamos vakcinos kiekį iki skaičiaus, pakankamo vakcinuoti 700 tūkst. Lietuvos Respublikos gyventojų.

Nurodė vakcinos trūkumus

Naujos ketinamos įsigyti vakcinos platforma skiriasi nuo kitų vakcinų, dėl kurių jau yra sudarytos sutartys. „Sanofi Pasteur & GSK“ vakcinos platforma adjuvantinė, o AstraZeneca ir „Janssen Pharmaceutica NV“ – adenoviruso

Be kita ko, atkreipiamas dėmesys į vakcinos trūkumus – ji atsilieka nuo kitų gamintojų (lyginant su adenovirusų ir iRNR vakcinomis). Taip pat dar trūksta duomenų apie beždžionių užkrėtimo rezultatus (duomenų dar laukiama), trūksta duomenų ir apie vakcinos efektyvumą ir saugumą (tik š. m. rugsėjo mėn. pradėti 1/2 fazės klinikiniai tyrimai).

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė yra nutarusi vakcinų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įsigijimų diversifikavimui, vakcinas įsigyjant iš skirtingų gamintojų, su kuriais Europos Komisija sudaro išankstines vakcinų pirkimo–pardavimo sutartis.

Paskelbė apie 90 proc. efektyvumo vakcinas

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad „Covid-19“ vakcinos kūrimas daugeliui gamintojų jau pasiekė paskutinį etapą, kuomet ji yra išbandoma didelėje grupėje žmonių.

Savaitės pradžioje pasidalinta žinia, kad, remiantis pirminiais „Pfizer/BioNTech“ gauti bandymų rezultatais, jų gaminamos vakcinos efektyvumas siekia 90 proc. Jeigu tokie skaičiai pasitvirtins, tai bus daug geresni skaičiai, nei daugelis prognozavo ir tikėjosi.

REKLAMA

Teigiama, kad vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas turėtų siekti bent jau 50 proc., kad ją būtų galima registruoti naudojimui rinkoje. Tikslas tuomet būtų, kad bent pusė tų, kurie ją gaus, įgytų imunitetą, taip užkardant viruso plitimą. 

Netrukus šią savaitę paskelbta, kad Europos Komisija su farmacijos įmonėmis „BioNtech“ ir „Pfizer“ baigė derybas dėl vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo ir sutartis turi būti pasirašyta greitu metu.

Kol kas „Pfizer“ vakcinos tyrimas dar tęsiamas ir skaičius gali kažkiek kisti, tačiau žinia apie 90 proc. užtikrinamą apsaugą nuo viruso gali pradžiuginti politikus ir sveikatos apsaugos atstovus visame pasaulyje, nes tai gali reikšti pandemijos pabaigą.

Vakciną realu turėti sausį?

Pasigirdus kitų šalių sveikatos politikų pranešimams, kad vakcinos jau galėtų atkeliauti sausio mėnesį ir galėtų būti pradėti skiepijimai, A. Veryga anksčiau sutiko, kad toks scenarijus galimas. 

„Dėl to, kada realu ar nerealu gauti vakciną, tai neatsakysiu. Viskas priklausys nuo gamintojų, kaip jiems pavyks su registracija, pristatymu. 

Manau, kad realu sausį gauti pirmąsias dozes, bet tai nereiškia, kad visos vakcinos ir atkeliautų, nes kai kurių sulauksime tik kitų metų antroje pusėje, nes jos yra labai skirtingose kūrimo stadijose“, – žurnalistams sakė ministras.


Rašyti komentarą...
S
Stasys.
2020-11-11 14:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aferistu gvardija vis plauna pinigus .tik itariu nevisi nores skiepytis tame tarpe as.
Atsakyti
-5

A
Antanas
2020-11-11 14:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu gauna ir skiepijasi patys
Atsakyti
-5

L
Lina
2020-11-11 14:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neregistruotos vakcinos, tolygu netirtoms, neefektingoms ir nesaugioms, nes vakcina privalo turėti sertifikatą ,patvirtinantį saugumui ir efektyvunui. O kiek vakcinavimas žalos padaro, niekas nerašo....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų