Veryga karantinui duoda savaitę: po jo gali imtis griežtesnių priemonių atnaujinta 15.20 val.

Nuo šeštadienio, lapkričio 7 d., Lietuvoje įsigalioja karantinas. Jo metu, nors ir apribota dalies verslų veikla, leidžiama dirbti ne maisto prekių parduotuvėms. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad, jei per savaitę šalies epidemiologinė situacija nepagerės, bus galvojama apie papildomas priemones.

Penktadienį A. Veryga pasakė, kokiu konkrečiu atveju Vyriausybė ketina apriboti ne maisto prekių parduotuvių veiklą. 

„Jeigu per savaitę nuo karantino įsigaliojimo nepamatysime situacijos stabilizacijos, tada ir bus galvojama apie papildomas priemones“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Nuo šeštadienio Lietuvoje trims savaitėms skelbiamas visuotinis karantinas. Karantino metu nedirba barai, kavinės, restoranai, kino teatrai, muziejai, pamokos vyresniesiems moksleiviams ir studentams vyksta nuotoliniu būdu.

Karantino režimas truks nuo lapkričio 7 d. 00:00 val. iki lapkričio 29 d. 24:00 val.

Rekordinis užsikrėtimų skaičius

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1656 nauji Covid-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė šeši žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Keturi užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Iš viso Lietuvoje Covid-19 patvirtinta 20 tūkst. 747 asmenims, 15 tūkst. 34 – tebeserga, 5454 – pasveiko. Nuo Covid-19 iš viso mirė 192 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 67 užsikrėtusieji. Izoliacijoje šiuo metu yra 38 tūkst. 179 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 420 įvežtinių atvejų.

Praėjusią parą ištirti 15 tūkst. 489 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirta 1 mln. 80 tūkst. 306 ėminiai.

Veryga: veido kaukės vaikams mokyklose bus privalomos

Įvedus karantiną nuo kitos savaitės moksleiviams bus privaloma pamokų metu dėvėti veido kaukes, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, laikantis visų nustatytų rekomendacijų, pagrindinis, vidurinis ir neformalus ugdymas – nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Kaukės bus privalomos visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams, kurie yra vyresni negu šešerių metų“, – pabrėžė jis.

Veryga įspėja dėl planinių paslaugų: jų mažėja, ligoninėms reikia ruoštis

A. Veryga pripažįsta, kad Lietuvos ligoninės turi ruoštis Covid-19 pacientų antplūdžiui. Nors dalis šalies gydymo įstaigų jau priverstos apriboti planines paslaugas, kad gydytų Covid-19 pacientus, ministras ramina, kad kol kas ligoninių pajėgumų užtenka. Kraštutiniu atveju, anot A. Verygos, Lietuva galės prašyti užsienio šalių pagalbos.

A. Veryga pastebi, kad kai kurios Vilniaus regiono ligoninės jau priverstos nutraukti planines paslaugas.

„Jos jau ir stabdomos. Ten, kur lovos perorganizuojamos į kovidines, toje pačioje Vilniaus klinikinėje ligoninėje, ten jau paprasti pacientai nebegydomi, ten gydomi kovidiniai pacientai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

„[Planinės paslaugos] nėra kaip nors dirbtinai ribojamos ar stabdomos, bet jų tiesiog sumažėja, kur įstaiga persitvarko ir teikia pagalbą kovidiniams pacientams“, – pridūrė ministras.

Anot ministro, jei Vilniuje esančios ligoninės pasieks tokią ribą, kai nebegalės priimti pacientų, tuomet bus prašoma kitų aplinkinių ligoninių pagalbos.

Medikai krinta kaip lapai: per rudenį Covid-19 užsikrėtė daugiau nei per visą pandemiją

Epidemiologai fiksuoja, kad per rudens mėnesius Covid-19 užsikrėtė beveik 1,5 tūkst. medikų. Šis skaičius didesnis nei bendras medikų sergamumas nuo pat pandemijos pradžios.

REKLAMA

NVSC užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė akcentuoja, kad medikų susirgimų skaičiai pastaraisiais mėnesiais kelia nerimą.

„Nuo pat pandemijos pradžios registruoti 1818 medikų susirgimų atvejų. Dabartiniu metu per rugsėjo, spalio ir lapkričio pirmą savaitę registruota 1400 medikų susirgimo atvejų. Jeigu pažiūrėsime, koks tas susirgimų skirtumas, lyginant su visų susirgusiųjų atveju, pastarasis susirgimų skaičius tikrai rodo, kad medikų sergančiųjų yra tikrai nemažai.  Medikų tarpe, į ką turime atkreipti dėmesį, dabartiniu metu serga beveik 1200 medikų. Tai ne vien gydytojai, tai slaugytojai ir slaugytojų padėjėjai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo D. Razmuvienė.

Pristatyta nuo Covid-19 sauganti programėlė

Epidemiologams nebespėjant informuoti su Covid-19 sergančiaisiais galėjusių kontaktuoti asmenų, atsigręžta į technologijas. Lietuvoje ima veikti mobilioji programėlė, informuojanti žmones, kad jie buvo arti užsikrėtusiųjų koronavirusu.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pristatė  mobiliąją programėlę „Korona Stop LT“. Programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką, o ne vietą, kurioje yra žmogus. Ši programėlė veikia kaip koronaviruso infekcijos plitimo valdymo priemonė ne tik vietos, bet ir tarptautiniu mastu.

 


Rašyti komentarą...
X
X
2020-11-06 15:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei ne rinkimai, būtų karantinas įvestas daug anksčiau. O dabar pavėluotai, įsibėgėjo virusas nestabdomai. Politikų kaltė!
Atsakyti
-4

P
Peckinas
2020-11-06 15:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dalbajobas tas veryga ir visi seimunai
Atsakyti
-13

P
Pasake
2020-11-06 15:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
"proto bokstas visais klausimais"
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų