Verygos žinia prieš Vėlines: „Neįsivaizduoju, kokiu būdu dar reikėtų paaiškinti, kad situacija yra labai rimta“

Artėjant ilgajam Vėlinių savaitgaliui ministras Aurelijus Veryga teigė nebežinantis, kaip įtikinti visuomenę, kad situacija yra labai rimta. Jis primygtinai ragino tuos, kurie artimiausiomis dienomis suplanavę lankyti ne tik kapus bet ir artimuosius, persigalvoti.

(tv3.lt fotomontažas)

Ministras taip pat rašė pergalvoti būtinybę vykti lankyti artimųjų kapų ir, jei yra galimybė, tai apskritai atidėti.

„Man kartais tenka skaityti tokių pasisakymų, kad kitose šalyse nemeluojant visuomenei pasakoma tikroji padėtis ir tada visuomenė labai sąmoningai nusprendžia elgtis atsakingai. 

A. Veryga (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

Neįsivaizduoju, ką dar reikėtų pasakyti Lietuvos gyventojams, kokius skaičius ar kokiu būdu paaiškinti, kad situacija tikrai yra labai rimta ir nepanašu, kad ji artimiausiu metu gerėtų. Nebent priemonės, kurios buvo pritaikytos, pradėtų duoti rezultatus.

Mes su visa atsakomybe sakome, kad situacija yra bloga, liga toliau plinta, tad tie, kurie esat sugalvoję lankyti gimines, kviečiu persigalvoti“, – pabrėžė A. Veryga.

Ministras primygtinai prašė nelankyti tokių artimųjų, kurie serga lėtinėmis ligomis, yra vyresnio amžiaus“

„Taip jiems padarysite labai gerą darbą. Jei ir apsisprendėte savaitgalį aplankyti kapus, tuo ir apsiribosite.“

SAM išplatino rekomendacijas

Prieš savaitgalį Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog dėl itin nepalankiai susiklosčiusios epidemiologinės situacijos šalyje gyventojai privalo laikytis papildomų prevencijos priemonių: visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes, vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis, išlaikyti mažiausiai 2 metrų atstumą, jei įmanoma – artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu. Tik taip pavyks išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Prieš vykstant lankyti artimųjų kapų rekomenduojama pasidomėti, kokiai zonai – žaliai, geltonai ar raudonai, priskiriama konkreti savivaldybė.

Jei teritorijoje, į kurią planuojama vykti, yra paskelbtas karantinas, kelionę siūlomą atidėti vėlesniam laikui. Žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus. Privaloma likti namuose ir visais iškilusiais klausimais konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba su savo šeimos gydytoju.

REKLAMA

Jei artimųjų kapus nusprendžiama lankyti Vėlinių savaitgalio metu, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu. Vis dėlto, žmonėms, negalintiems nesinaudoti viešuoju transportu, privaloma visos kelionės metu tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, respiratorių be vožtuvo. Nepamiršti nuolat dezinfekuoti rankas.

Būriavimosi ribojimai

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis (išskyrus šeimos narius). Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų. 

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama. 

Svarbiausia, visur ir visada laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei 6 metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę (išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo sveikatos būklės šių priemonių dėvėti tiesiog negali. Tie, kurių turima negalia leidžia, gali rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones, pavyzdžiui, veido skydelius), respiratorių be vožtuvo, stengtis išlaikyti bent 2 metrų atstumą tarp žmonių, vengti bet kokio tiesioginio fizinio kontakto, dezinfekuoti rankas, paviršius. 

REKLAMA

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.

Naujas mirčių rekordas

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse. Dar 38 atvejai registruoti Tauragės 37 Panevėžio, 31 Marijampolės, 21 Alytaus ir 12 Utenos apskrityse. 

Taip pat fiksuotos 7 mirtys. Tai didžiausias per parą registruotų mirčių skaičius dėl koronaviruso nuo pandemijos pradžios. Dėl kitų priežasčių mirė du užsikrėtusieji. Nuo COVID-19 iš viso mirė 157 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 57 užsikrėtusieji.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 13 tūkst. 823 asmenys, 8918 – tebeserga, 4691 – pasveiko.

Izoliacijoje šiuo metu yra 29 tūkst. 636 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 396 įvežtiniai atvejai.

Praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 736 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 1 mln. 10 tūkst. 596 ėminiai.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-10-30 17:44:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai ko taip jau po balsavimu staiga viskas pablogejo. Kodel nedraudete iki balsavimu , kodel karantino neivedete iki balsavimu . Musu balsu reikejo ar ne
Atsakyti
-7

M
Meda
2020-10-30 17:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks pačios išsilavinimas,kad daug rašybos klaidų darai ?
Atsakyti
-4

n
na,na,
2020-10-30 18:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
nespjauk į šulinį , nes gali greit iš jo atsigerti...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų