Monkevičius: idėjos pratęsti atostogas viena savaite atsisakyta

Koronavirusui plintant šalies ugdymo įstaigose, Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

Jis pabrėžė, kad idėjos paprasčiausiai pratęsti atostogas viena savaite atsisakyta.

Anot ministro, modelis, kai moksleiviai savaitę suplanuotų atostogų pratęstų dirbdami dar savaitę iš namų, greičiausiai būtų taikomas savivaldybėse „kur jau yra židiniai ir kur jau būtų pažymėta kritiška raudona ar oranžine spalva“, bet konkrečias nuostatas dar turėtų suformuoti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Į tai atsižvelgdami, mes šiandien, turbūt, priimsime sprendimą, kaip panaudoti atostogas ir nuotolinį darbą, kad kuo mažiau sutrukdytumėme mokyklas, bet, jeigu reikia, kad jos galėtų tuo pasinaudodamos padaryti dviejų savaičių pauzę“, – žurnalistams prieš COVID-19 valdymo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

Vyriausybė trečiadienį taip pat svarstys siūlymą suskirstyti savivaldybes pagal koronaviruso plitimą į žalią, oranžinę ir raudoną zonas. A. Monkevičius teigia, kad žaliojoje zonoje esančių savivaldybių įstaigoms atostogų pratęsti dirbant iš namų nebus siūloma.

Anot jo, mokyklos ir šiuo metu turi nevienodas suplanuotas atostogas, o jo minimas modelis pratęsiant atostogas dirbant nuotoliniu būdu būtų taikomas „tol, kol situacija pagerės“, o jei ji išliktų sudėtinga, nuotolinis ugdymas būtų tęsiamas.

Anot jo, Vyriausybė taip pat dar spręs, ar tokius siūlymus teikti ir pradinukams bei darželiams.

„Bet ten, kur bus situacija kritiška, savivaldybė atsiduria raudonojoje zonoje, kaip Raseiniai, jie tada visas įstaigas perveda į nuotolinį. Bet nuo to rezultatai kuo mažiau turėtų nukentėti – tai labai svarbu“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
A
2020-10-21 11:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apskritai pasakyta :" pratęsti atostogas savaitę dirbant iš namų". Kokios čia atostogos ?! Tai sakytų tiesiai šviesiai - po atostogų pradėti nuotolinį mokymą.
Atsakyti
0

U
Užkniso
2020-10-21 12:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per bardakas ir kas čia per ministras...nesuprasi dabar ar čia atostogos pratęstos, ar čia mokymasis nuotoliniu bus tą savaitę...ir vieni gali taikyt kiti gali netaikyt...kokios čia nesąmonės vyksta? Vienose mokyklose kasdien mokiniai į mokyklą eina, kitose kas antrą dieną nuotolinis, dar kitose savaitę eina savaitę nuotolinis...klausimas, jei viską sprendžia savaip, kiekvienos mokyklos direktorius, tai kam tas ministras su visa ministerija išvis reikalingas? Kažkoks neapsisprendęs...
Atsakyti
-1

1
100 procentų
2020-10-21 11:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
o gaila griūva visi planai, o taip laukiau 2 savaičių.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų