Šimonytė: dėl biudžeto pagrindinis klausimas – ką darysime su skolintais pinigais

Konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl kitų metų biudžeto pagrindinis klausimas – kas bus daroma su skolintais pinigais, tarp jų – ir iš Europos Sąjungos gautomis lėšomis.

Ingrida Šimonytė (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Pasak I. Šimonytės, planuojamas „tikrai didelis“ biudžeto deficitas, tad skirtumą tarp išlaidų ir pajamų teks dengti skolintais pinigais.

„Yra paprastas klausimas – ką mes už tuos skolintus pinigus ketiname padaryti? Ir tai ne tik skolinti pinigai, bet ir prognozuojamas Europos Sąjungos Atsigavimo fondas“, – Žinių radijui penktadienį sakė I. Šimonytė.

„Tai va, čia yra kertinis klausimas. Ne klausimas, ar padidės vaiko pinigai – padidės. Ne klausimas, ar bus indeksuojamos pensijos – bus indeksuojamos pensijos. Ne klausimas, ar bus padidinta MMA – bus padidinta MMA“, – teigė ji.

Jos teigimu, didelė rizika, kad skolinti pinigai gali būti panaudoti netinkamai.

„Kadangi yra mažas laiko tarpas, per kurį reikia šiuos pinigus išleisti, yra labai didelė rizika, kad mes tiesiog pripūsim į ekonomiką daug pinigų, pakelsime kainą, tarkim statybų ar kažkokių kitų veiklų ir neturėsime to pokyčio, kokį galėtume turėti“, – teigė konservatorių sąrašo lyderė.

I. Šimonytė pridūrė, kad skolinti pinigai iš ES finansavimo šaltinių turėtų sukurti „pajamų srautą“, iš kurio vėliau ateityje būtų galima grąžinti valstybės skolą.

Nėra tikslo naikinti valstiečių sprendimus

Konservatorių sąrašo lyderė taip pat kol kas atsargiai kalba apie valdančiųjų valstiečių sprendimų naikinimą.

REKLAMA

„Tikrai tokio tikslo nėra. Yra sprendimų, kurie buvo geri, jie turi būti tęsiami, o kartais ir gilinami. Yra sprendimų, kurie kėlė nemažų diskusijų, bet tai tikrai nėra tokio lygio diskusijos, kad tuos sprendimus reiktų keisti. Tiesiog reikia labai atviromis akimis žiūrėti į realybę“, – teigė I. Šimonytė.

„Dabar valstiečiai bando gąsdinti, kad konservatoriai tuos vaiko pinigus panaikins – jokiu būdu“, – tvirtino ji.

Jos teigimu, pati politika galėtų būti kitokia.

„Yra tokių dalykų, kur galbūt pati politika galėtų būti kitokia, kaip mes sprendimus priimame, kaip mes toliau darome tai, ko iki šiol esame nepadarę – ar mes kalbamės, ar mes primetame savo valią“, – kalbėjo konservatorė.

Ji taip pat teigė, kad valdantieji opozicijai neturėtų primesti savo valios.

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pirmame Seimo rinkimų ture surinko daugiausia rinkėjų simpatijų (24,83 proc.) ir užsitikrino 23 mandatus, dar vieną mandatą Antakalnio vienmandatėje užsitikrino I. Šimonytė.

Valdantieji valstiečiai pirmame rinkimų ture liko antri (17,47 proc.) su 16 mandatų.

Į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko 54 konservatorių kandidatai ir 32 valstiečiai.

Antras Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-16 11:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonyte,kada grazinsi pensininkams per pirmaja krize pavogtais pinigais uz ypatingai kenskmingas darbo salygas.Mes dar dalis pensininku esame gyvi ir mums reikalingi pavogti pinigeliai vaistams.
Atsakyti
-3

Z
Zvirbulis
2020-10-16 11:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonytei reikia atbula konkorezi ilinksmaja vieta
Atsakyti
-3

N
Nija
2020-10-16 14:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnio neskaičiau, kas per klausimas? Ei šimonyte, jei nežinai, kad skolintus pinigus dalijasi tarpusavy, o skolas mūsų pro proanūkai atidavinės. Negi neaišku, o dar prie lovio braunasi!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų