Didesnis pavojus užsikrėsti koronavirusu slypi lifte: jei galite, rinkitės laiptus

Medikai dar sykį primena, kad lipti laiptais yra labiau naudinga sveikatai – visų pirma fizinei žmogaus būklei – už važiavimą liftu. Tačiau koronaviruso krizės metu paaiškėjo dar vienas laiptų privalumas: mokslininkai nustatė, kad liftų kabinos yra padidintos užsikrėtimo rizikos vieta. 

Amsterdamo universiteto mokslininkai tvirtina, kad važiuojant liftu užsikrėsti galima net jeigu jame nėra kitų žmonių. 

Garsiai kalbant arba kosėjant užsikrėtę asmenys per trumpą laiką išskiria į aplinką milijardus koronavirusų – stambesnių seilių lašelių ar mikroskopinių aerozolių pavidalu. Pastarieji ne taip greitai nusėda ant paviršių ir gali ilgą laiką pleventi ore. Mokslininkai testų metu nustatė, kad skysčių dalelės išsilaiko liftų kabinose beveik ketvirtį valandos, kol jų kiekis sumažėja 100 kartų. 

Tokiu būdu, patekus į lifto kabiną po minutės nuo ten buvusio ir kalbėjusio ar kosėjusio koronavirusu sergančio asmens, žmogus gali gauti nuo dešimties iki kelių tūkstančių koronavirusų per minutę, rašoma „Der Standard“. Tyrimo autorių teigimu, potencialiai virusas lifto kabinoje gali išsilaikyti iki 30 minučių.

Ekspertų teigimu, kol kas sunku pasakyti, kiek viruso dalelių turi būti lifte, kad būtų įmanoma užsikrėsti, tačiau rekomenduojama prieš įeinant į jį užsidėti kaukę, o pačiame lifte – nekalbėti. 

Medikai taip pat siūlo administruojančioms liftus bendrovėms pagalvoti apie galimybę nenaudojamus liftus palikti atviromis durimis. Tokiu atveju aerozoliai šioje patalpoje išsilaikytų neilgiau nei 2-4 minutes.

Antroji koronaviruso banga Europoje vis stiprėja – praėjusią savaitę iškart keturiose Rytų Europos šalyse, įskaitant Ukrainą ar Lenkiją, užregistruotas rekordinis dienos susirgimų skaičius. Italijoje vėl pareikalauta visur dėvėti kaukes, o Paryžiaus ligoninės gali netrukus pritrūkti vietų intensyvios terapijos palatose.


Rašyti komentarą...
T
T
2020-10-18 00:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne visi turi jėgų lipti laiptais, be lifto niekaip nesigauna. Kaip bus, taip..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų