Artimųjų lankymas ligoninėje pandemijos metu: bendra tvarka galios visiems papildyta 10:21 val.

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė parengusi bendrą ligonių lankymo tvarką, kuria nuo šiol turės vadovautis visos šalies ligoninės, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Vaikas ligoninėje (nuotr. Shutterstock.com)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymą dėl bendros tvarkos pasirašė praėjusį penktadienį, jis įsigaliojo kitą dieną, t. y. praeitą šeštadienį.

Ministerijos teigimu, iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nustatyti atskirą ligonių lankymo tvarką.

Nuo šiol artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą pateks tik tuo atveju, jeigu jų temperatūra neviršys 37,3, taip pat norint aplankyti artimuosius bus reikalingas skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje lankyti bus galima, jeigu lankytojai neturės peršalimo ligų simptomų, nebus izoliacijoje, taip pat turės įeinant bei išeinant dezinfekuoti rankas, dėvėti veido kaukes.

Veido kaukes turės dėvėti ir lankomi asmenys, išskyrus atvejus, kai jų dėvėti neįmanoma dėl sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų, taip pat kaukių galės nedėvėti negalią turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali arba tai gali pakenkti jų sveikatai.

Be kita ko, ligoninėse bus galima lankyti tik žmones, kurie nėra sergantys koronavirusu, taip pat kuriems nepasireiškė koronaviruso simptomai, neturėjo sąlyčio su sergančiuoju.

Ministerijos teigimu, tokiu atveju artimiesiems bus suteikta galimybė aplankyti tik terminalinės būklės (mirštančius) pacientus. 

REKLAMA

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų.

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių.


Rašyti komentarą...
Z
Zivile
2020-09-30 10:06:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Velniop jusu tokius ysakymus!!!beprotybe artimojo negalejimas aplankyt ar ribotas laikas lankymo!!!
Atsakyti
-7

k
kestas
2020-09-30 10:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamoningi sprendhmai tokius gali nuspresti tik mazesnio isshvyrtymo valdzia tai akivaizdu
Atsakyti
-5

E
Elena
2020-09-30 12:16:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie reikalavimai ir veikia nuo pavasario-jokio palengvino nebuvo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų