Karbauskis: valstybinės vaistinės negalės vaistais prekiauti internetu

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad valstybinės vaistinės negalės prekiauti vaistais internetu. Vis dėlto įstatymo projekte aiškiai išskiriama, kad vaistais valstybinės vaistinės galėtų prekiauti ir nuotoliniu būdu, tačiau tokios prekybos tvarką turėtų nustatyti sveikatos apsaugos ministras.

Koalicijos taryboje S. Skvernelis, R. Karbauskis, A. Veryga, G. Kirkilas ir kiti (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Seimas antradienį turi galutinai apsispręsti, ar įteisinti valstybinių vaistinių tinklą Lietuvoje.

„Nežinau, kas gali pradėti pasakoti, kad valstybinės vaistinės tose poliklinikose ar ligoninėse pradės internetu prekiauti. Nesuprantu, iš kur jūs tai ištraukėte. Tai logiškai nepradės“, – žurnalistams Seime antradienį kalbėjo R. Karbauskis.

Vis dėlto įstatymo projekte rašoma, kad vaistus būtų galima parduoti nuotoliniu būdu, o šią tvarką turėtų nustatyti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Kaip teigiama projekte, „nuotoliniu būdu parduoti vaistiniai preparatai gali būti atsiimami vaistinėje ar pristatomi į gyventojo pageidaujamą vietą“. 

Pagrindinis valdančiųjų argumentas įteisinti valstybines vaistines poliklinikose ar ligoninėse – konkurencijos tarp vaistinių didinimas ir vaistų kainų mažinimas.

„Manau, šitas pokytis tik padidintų konkurenciją, jeigu šnekame apie kainų skirtumą Lenkijoje ir kitur. Pirmiausiai tai yra susiję su konkurencija. Mūsų vaistinių tinklai, aišku, nepageidauja, kad atsirastų kažkoks konkurentas. 

REKLAMA

Nors, aišku, vaistinių skaičius poliklinikose ir ligoninėse būtų minimalus ir jokios bėdos nesukurtų, tik pasirinkimą padidintų žmonėms ir šiek tiek, šiek tiek galbūt kai kur konkurenciją pagerintų“, – svarstė R. Karbauskis.

Tiesa, anksčiau opozicijos atstovai yra žadėję, kad priėmus įstatymo pataisas, jis kreipsis į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pataisas vetuoti. Jei prezidentas to nepadarys, tuomet opozicija prašys Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje dabar 100 tūkst. gyventojų tenka 48 vaistinės, o Europos Sąjungos vidurkis yra 25–27 vaistinės. Gydymo įstaigose veikia 233 didžiųjų tinklų vaistinės.  


Rašyti komentarą...
L
LUKAS
2020-09-29 10:09:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
KA CIA KLAUSO VISOKIU KAIMO SLIUNDRU AS NEKREIPIU DEMESIO
Atsakyti
-1

B
Baisu
2020-09-29 11:02:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už.iso tiesiog už.iso šitie nevykėliai su savo pilkuoju trumpabirkiu napoleonu...
Atsakyti
-1

k
kitas koldūnas
2020-09-29 10:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negauna ir negaus pritarimo savo vaistinėms, bet klounas jau svarsto kaip prekiaus.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų