Su maistu išmetame ir milijonus eurų: patarė, kaip sutaupyti

Pasaulyje pirmąkart minima tarptautinė informavimo apie švaistomą maistą diena. Vien Europoje kasmet išmetama 88 mln. tonų maisto. Šį kiekį pavertus į pinigus – europiečiai šiukšlių dėžėn sukrauna 143 mln. eurų. Lietuvoje atlikta vartojimo įpročių apklausa rodo, kad lietuvių indėlis šiame rodiklyje taip pat nemažas, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dalijasi patarimais, kaip sutaupyti.

Šiukšliadėžė (nuotr. 123rf.com)

Rugsėjo 29-oji pasaulyje nuo šiol bus Tarptautinė sampratos apie maisto nuostolius ir maisto švaistymą diena. Ši diena pasaulyje yra minima pirmą kartą. Ja siekiama atkreipti kuo platesnį visuomenės dėmesį į maisto švaistymo problemą pasaulyje.

Sezoninės daržovės

Išmeta tonas maisto

Vien Europoje per metus šiukšlių dėžėn iškeliauja beveik pusantro šimto milijonų eurų. Tiesa, šiuos pinigus europiečiai išmeta maisto pavidalu. Daugiausiai maisto yra išmetama namų ūkiuose. Kiekvienas Lietuvos gyventojas, VMVT teigimu, per metus išmeta apie 60 kg. maisto.

„Rimi Lietuva“ atliko apklausą, kuria siekė išsiaiškinti, kokių maisto švaistymo įpročių turi lietuviai.

„Apklausos, kurioje dalyvavo daugiau nei 500 gyventojų, duomenimis, keturi iš penkių apklaustųjų maistą išmetą bent 1–2 kartus per savaitę. Tuo metu niekada neišmetantys maisto atsakė tik 13 proc.“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Daugiausiai išmetama vaisių ir daržovių, taip pat beveik kas antras prisipažino išmetantis jau namie pagamintus patiekalus. Dar išmetama daug duonos ir kepinių, pieno produktų, mėsos. Viena iš pagrindinių maisto išmetimo priežasčių – negražus maistas.

REKLAMA

Neturi žinių, kaip tausoti maistą

„Rimi Lietuva“ atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad daugiau nei pusė respondentų mano turintys reikiamą žinių apie maisto tausojimą kiekį. Tačiau „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės vadovas Liudvikas Aleliūnas teigia, kad lietuviai savo žinias pervertina.

„Nors net 62 proc. apklaustųjų tvirtino, kad žinių apie tai, kaip mažinti maisto švaistymą namuose, turi pakankamai, apklausos rezultatai leidžia daryti išvadą, kad savo žinias gyventojai pervertina, nes net 87 proc. apklaustųjų vis tiek yra privesti reguliariai išmesti maistą. Šie skaičiai rodo, kad Lietuvos gyventojams taip pat trūksta žinių, kaip jau įsigytą, namie turimą ar paruoštą maistą laikyti, apdoroti ar kitaip sunaudoti, kad netektų išmesti“, – sako L. Aleliūnas.

Vaisiai

Pataria, kaip sutaupyti

VMVT teigia, kad maisto švaistymo problema yra opi visoje maisto tiekimo grandinėje – tiek auginant, tiek vartojant, tad dalijasi patarimais, kaip sumažinti išmetamo maisto kiekį ir tuo pačiu sutaupyti pinigų.

- Planuokite apsipirkimą iš anksto. Į parduotuvę eikite prieš tai susidarę pirkinių sąrašą. Pirkite tik tai, ko reikia, nesusigundykite akcijomis (pavyzdžiui, pirk du už vieno kainą ar pirk vieną, antrą gausi nemokamai) ir neikite apsipirkti alkani, nes prisipirksite daugiau, nei reikia, ir nebūtinai to, ko iš tiesų reikia.

- Planuokite, ką valgysite. Jei gaminsite tik tiek, kiek reikia, sutaupysite maisto, pinigų ir laiko, taip pat padėsite klimatui.

- Neišmeskite negražių vaisių, daržovių. Verčiau paieškokite internete ar receptų knygose idėjų, ką galėtumėte iš jų pasigaminti, pavyzdžiui, iš pradedančių vysti vaisių ar daržovių galite pasigaminti tirštų kokteilių, pyragų, sriubų ar troškinių.

REKLAMA

- Neišmeskite maisto likučių. Juos galite suvartoti įvairiausiems patiekalams: iš likusios bulvių košės galima pasigaminti bulvinius kotletukus.

- Rinkitės mažesnę lėkštę. Įsidėkite maisto į mažesnes lėkštes, kad nepaimtumėte daugiau, nei iš tikrųjų galite suvalgyti.

- Užšaldykite maistą, jei suvalgote tik mažą jo dalį. Šis būdas padės norint pasigaminti sveikų valgių, kai pritrūksite laiko. Patarimas: atskirai laikykite užšaldytą maistą nuo vartoti jau pagaminto maisto.

- Tinkamai laikykite produktus. Peržiūrėkite ir vadovaukitės maisto produktų ženklinimo etiketėse nurodytomis laikymo sąlygomis. Šaldytuve palaikykite 1–5 laipsnių temperatūrą, šaldiklyje – 18 laipsnių.

- Prisiminkite, ką produktų etiketėse reiškia „Geriausias iki“ (informacija apie maisto kokybę) ir „Tinka vartoti iki...“ (apie maisto saugą).

- Patikrinkite laikomų produktų datas. Nusipirkę naujų produktų, padėkite juos toliau, vadovaukitės principu – pirmas iš šaldytuvo ar spintelės.

- Pasidalinkite maisto pertekliumi su draugais, kaimynais ar kolegomis. Taip pat nepamirškite, ką palikote darbovietės šaldytuve. O nesuvalgę patiekalo kavinėje ar restorane, neškitės likučius į namus.

Kovojant su maisto švaistymo problema, Europos Sąjunga (ES) įsipareigojo iki 2030 m. siekti perpus sumažinti maisto atliekų susidarymą visoje maisto grandinėje – nuo daržo iki lėkštės. Ši problema buvo įtraukta į Europos Komisijos (EK) žiedinės ekonomikos paketą.


Rašyti komentarą...
B
Barbė
2020-09-29 14:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal reiktų ivesti vieną šventę----Diena be maisto.Ypač moksleiviams,kuriems viskas neskanu.Tikrai padėtų.
Atsakyti
0

M
Mano nuomuone
2020-09-29 14:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip tai tikrai geras straipsnis bet cia zmogaus budas ir jo neperauklesi gyvenu prie dideles parduotuves ir matau kad kai kurie zmones i maisto parduotuve eina 2 kart 3 kart ir daugiau kartu per diena reiskia jie neplanuoja savo pirkiniu o po to meto juos i siuksledezes tai baisu kai kuriose salyse zmones badauja
Atsakyti
0

M
Mano nuomuone
2020-09-29 14:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip tai tikrai geras straipsnis bet cia zmogaus budas ir jo neperauklesi gyvenu prie dideles parduotuves ir matau kad kai kurie zmones i maisto parduotuve eina 2 kart 3 kart ir daugiau kartu per diena reiskia jie neplanuoja savo pirkiniu o po to meto juos i siuksledezes tai baisu kai kuriose salyse zmones badauja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų