Lietuvoje daugėja brutalesnių nusikaltimų: juos sieja su grįžtančiais emigrantais

„Laukiau ir žinojau, kad taip bus. Vagys grįžta“, – tokiais žodžiais į visą Lietuvą kreipėsi populiarios TV3 televizijos laidos „TV pagalba“ vedėjas Paulius Morkūnas. Paulius buvo apvogtas vidury dienos. Žinomas vyras įsitikinęs, kad tokių nusikaltimų Lietuvoje daugėja dėl į šalį grįžusių emigrantų. Jam pritaria ir laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistų kalbintas ir nusikalstamas situacijas iš arti stebintis apsaugos tarnybos vadovas.

„Tai buvo, sakau, maždaug dešimties sekundžių įbėgimas, paėmimas ir staigus išbėgimas iš klinikos“, – balandžio mėnesį įvykdytą nusikaltimą prisiminė Paulius Morkūnas.

„TV pagalbos“ vedėjas pagal specialybę yra veterinaras, turintis savo kliniką. Vagis iš klinikos pavogė dėžutę su 150 eurų, kurie buvo skirti nepasiturinčių žmonių augintiniams.

„Mes tuos pinigėlius renkame būtent geriems darbams ir vogti tokį dalyką, tai kaip ateiti į bažnyčią ir iš bažnyčios kažką pavogti“, – baisėjosi Paulius.

Šią vagystę užfiksavo klinikoje esančios kameros ir apie įvykį pranešta policijai. Pats Paulius šį įvykdytą nusikaltimą sieja su į Lietuvą parvykusiais ir čia užsibuvusiais emigrantais.

„Daug žmonių grįžo į Lietuvą, ne visi turi darbus ir ne visi grįžo su labai gerais tikslais. Pasirodo, kad kiti nori nueiti trumpesniu keliu ir pasiimti kitų pinigus negu patys uždirbti“, – įsitikinęs P. Morkūnas.

Per karantiną iš svetur sugrįžusių lietuvių kriminaliniai nuotykiai fiksuojami visoje Lietuvoje – kiemuose, gatvėse, ypač prekybos centruose.

REKLAMA

„Atsirado tokių brutalesnių nusikaltimų. Kaimo parduotuvėse buvo įsibraunama praktiškai atvirai nustumiant darbuotojus, pardavėjus. Tai panašu, kad yra susiję su tam tikru mūsų piliečių grįžimu į tėvynę“, – teigė apsaugos įmonės vadovas Algis Iljeitis.

Apsaugos tarnybos vos spėja gaudyti ir kratyti ilgapirščių kišenes. Nusikaltėliai veikia gaujomis, kurios parvykusios iš užsienio savo veiklos modelį pritaikė Lietuvoje.

„Ne paslaptis, kad pagrindiniai nuostoliai eina iš mažaverčių vagysčių. Tai yra tam tikra kategorija žmonių, kurie iš to ir gyvena“, – pasakojo A. Iljeitis.

Apsaugos kameromis nufilmuoto ir vagystę įvykdžiusio asmens identifikavimą apsunkina antikoroninės apsaugos priemonės – kaukės.

„Netikėtai atėjus pandemijai prasidėjo problemos. Kokios problemos? Kaukių nešiojimas. Automatiškai sunkiau atpažinti žmogų“, – tikino apsaugos įmonės vadovas.

Specialistai pataria – būkite budrūs, saugokite save ir savo kaimynų turtą.

Daugiau detalių – siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ APIE DIDĖJANTĮ NUSIKALSTAMUMĄ LIETUVOJE PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
D
Dove
2020-09-21 22:04:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol bus nebaudžiami tol ir vogs, žudis ,prievartaus .Kol bus tokie teismai ir teisesauga LT
Atsakyti
0

N
Nukentejes
2020-09-21 22:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie tik radarus ir trikojus stato, o kai reikia zmogaus saugumu pasirupint tai net i iskvietima nevaziuoja. Tik kai smurtas yra tik tada vaziuoja. Tiesiai sviesiai man policininkas pasake kol per galva negavai niekas tau nepades. Deja bet tokia sios salies ir valdzios realybe.
Atsakyti
0

V
Vardas
2020-09-21 21:04:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ka nedauges iesti tai nori
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų