Kol Lukašenka ruošiasi atidaryti Astravą, Lietuvos pareigūnai treniruojasi dirbti užterštose teritorijose

Lukašenkai pareiškus, kad jau mažiau nei po dviejų mėnesių paleis Astravo atominę elektrinę, mūsų šalies ugniagesiai jau ruošiasi žmonių gelbėjimo operacijoms jei atsitiktų katastrofa. Pareigūnai treniruojasi, kaip radiacija užterštose teritorijose ieškos žmonių ir kaip nuo jų kūnų nuplaus radioaktyvias medžiagas. Ugniagesiai jau ruošia ir specialias palapines, kuriose žmonės turės nusiprausti ir pasikeisti drabužius.

Radiacijos matuokliu ugniagesiai gelbėtojai rengiasi patikrinti kiekvieną gyventoją, kuris įvykus avarijai Astravo atominėje elektrinėje paklius į radiacija užterštą teritoriją.

Diktatorius Aliaksandras Lukašenka grasina jau po mažiau nei dviejų mėnesių atominė pradės veikti, tad pareigūnai tikrina turimą įrangą.

„Iš užterštos teritorijos išvykimas bus tik per švarinimo punktus. Jei gyventojai norės išvykti, turės praeiti per punktą“, – sako ugniagesys gelbėtojas Mindaugas Stakauskas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pareigūnai treniruojasi, kaip radiacija užterštose teritorijose ieškos žmonių ir juos praus

O švarinimo punktas yra prausimosi ir persirengimo palapinė. Šiame prieangyje reikia visiškai nusirengti ir išmesti radioaktyviomis dalelėmis užterštus rūbus.

„Realiu atveju tai būtų uždarytos visos užuolaidos. Šildytuvai tiekia šiltą orą, mes pakėlę demonstraciniais tikslais. Trys koridoriai, vyrai ir moterys atskirai. Vidurinis skirtas nukentėjusiems, be sąmonės, negalintiems savarankiškai judėti“, – pasakoja M. Stakauskas.

Toliau – prausimosi patalpa. Čia yra pats tikriausias lauko dušas. Čia turėtų pakliūti visi, patekę į užterštą zoną. Čia tektų būti be drabužių, o ten gautumėte naujus nebe savo rūbus. Nusitrinti teršalus yra ir specialus kūno šepetys.

REKLAMA

Nusiprausus pareigūnai žada aprengti švariais valdiškais rūbais, tačiau kokie jie bus, dar atsakyti negali.

„Norime būti pasirengę reikalui esant atvykti į bet kurį Lietuvos tašką ir funkciją atlikti. Turėtų būti 10-11 palapinių. Nereikėtų švarinti visos Lietuvos, priklausomai nuo vėjo būtų viena kita savivaldybė, nereikėtų švarinti visų Lietuvos gyventojų“, – teigia ugniagesių vadas Saulius Greičius.

Tarp šių palapinių iš visos Lietuvos suvažiavę ugniagesiai gelbėtojai treniruojasi jau visą savaitę. Šalia Vilniaus esančioje bazėje vyksta pratybos, kaip reaguoti į Astravo atominės elektrinės incidentus – išbandyti radiacijai skirtą įrangą, žvalgyti teritoriją ir ieškoti nukentėjusių gyventojų, aptarnauti juos švarinimo punkte.

„Mokymai būtini visada, jų nebus per daug. Institucijose, savivaldybėse, valstybės lygiu. Bet didelių pratybų negalime vykdyti“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pratybas trikdo, anot ministrės, koronaviruso pandemija. Dabar čia treniruojasi tik pareigūnai, o turėtų būti ir aplinkinių rajonų gyventojai.

Baiminantis koronaviruso užkrato plitimo pareigūnai vengia žmonių susibūrimų. Tad ministrė žada kitą mėnesį pradėti tik gyventojų informavimo kampaniją apie atomines Astravo grėsmes ir kaip elgtis avarijos atveju.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-19 10:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra galimyge kazkam plauti valdiskus pinigelius.Artistai jus su ta Astravos atomine.Baigite plauti pinigus,kuriuos galima panaudoti naudingiau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų