Policija pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

Policija nuo šeštadienio pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Šunų gynėjai šiurpsta nuo vaizdų: voljerai skęsta išmatose, gyvūnai neturi vandens ar maisto (nuotr. stop kadras)
13

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai, ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. 

Pasak policijos, pirmadienio rytą, 6 val. 50 min. Širvintų rajono Spadviliškių kaimo sodyboje rasti maišai su gyvūnų gaišenomis, o už sodybos teritorijos ‒ galimai kitų gyvūnų griaučiai. 

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Marijampilės apskrityje Surgučių kaime rasta virš 20 apleistų šunų

Tuo metu Tauragės apskrities policijoje fiksuoti du galimi gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimai, ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pradėtas vienu atveju, kitą tyrimą atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

REKLAMA

Kaip BNS informavo Tauragės policijos atstovė Lina Banienė, policijos ir VMVT pareigūnams pirmadienį atlikus neplaninį patikrinimą Tauragėje, Gaurės gatvėje, nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai. 

„Šiandien gavome raštą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri, įvertinusi aplinkybes, nustatė, jog buvo nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai, todėl pareigūnams tikslinga pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“, – teigė policijos atstovė.

VMVT atstovai pirmadienį skelbė, kad šioje vietoje rasta gyvūnų gaišenų, kaulų, likę gyvūnai perduoti į globos namus.

Tuo metu Tauragės rajone, Meldilaukių kaime patikrinus pranešėjų pateiktą informaciją, taip pat nustatytos netinkamų gyvūnų laikymo sąlygos – tyrimą dėl to atlieka VMVT. 

Savo ruožtu sodybos šeimininkai po pareigūnų, Veterinarijos tarnybos ir gyvūnų globėjų organizacijų vizito pateikė pareiškimą dėl įvairaus turto vagystės, nurodydami, kad išlaužus daržinės galinių durų lentas buvo pavogtas vyrui, gimusiam 1980 metais, priklausantis motorinis pjūklas „Husqvarna 445“ ir trifazis kabelis apie 20 metrų ilgio. 

Taip pat vyras pranešė, kad šeštadienį iš šios vietos pavogti teisėtai įsigyti aštuoni veisliniai šunys ir ženklas „privati valda“. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimos vagystės. 

Tuo metu Marijampolės policija skelbia apie pradėtą tyrimą dėl žiauraus elgesio su Surgučių kaimo sodyboje laikomais gyvūnais. Pranešimas apie tai gautas sekmadienį, 19.36 val., atvykus pareigūnams, čia rasti trys negyvi šunys ir dar 21, kaip įtariama, netinkamomis sąlygomis laikomas šuo.

REKLAMA

Alytuje ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais moters sodyboje ir bute, BNS informavo Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė.

Pasak jos, šeštadienį gautas pranešimas, kad  Daugų seniūnijoje kaimynės šuo sudraskė pranešėjo šunį.

„Nuvykus į įvykio vietą sodyboje, rasta šuns gaišena, sodyboje girdėjosi įvairių gyvūnų garsai. Nustatyta sodybos ir pačių gyvūnų savininkė, su ja patekus į patalpas ir jas apžiūrėjus rasti netinkamai prišžiūrėti šunys, katės, triušiai, balandžiai ir graužikai“, – teigė K. Janulevičienė.

Anot jos, paaiškėjo, kad moteris tokiomis pat sąlygomis gyvūnus laiko ir Kaštonų gatvėje esančiame bute Alytuje. Bute rasta ir balandžių, ir graužiko gaišena, o sodyboje – katės gaišena. Kiti gyvūnai paimti ir perduoti gyvūnų globėjų organizacijai. Moteris 2018-aisiais jau buvo bausta 160 eurų bauda dėl netinkamo elgesio su gyvūnais.

Pasak R. Matonio, dar vienas atvejis, susijęs su policijos ir Veterinarijos tarnybos patikrinimais, užfiksuotas Kėdaniuose – čia ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pasipriešinimo pareigūnams, dėl vieno iš veislyno atstovų veiksmų.  

Policija taip pat vertina informaciją ir iš kitų iškvietimų dėl elgesio su gyvūnais pažeidimų bei neatmeta, jog gali taip pat pradėti ikiteisminius tyrimus. 

Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Apie Lietuvą sukrėtusią situaciją veisyklose – video reportaže.


Rašyti komentarą...
S
SIRVINTOS
2020-09-08 11:36:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
SIAUBAS....buvo mineje, kad pries isvezant suniukus is Sirvintu jie privalo buti sucipuoti ir bus cipuojami "ant prieglaudu", o realybeje pasirodo, kad visi mineti suniukai sucipuote to PARAZITO draugelio "veterinaro" vardu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vadinas, pasirupinus ir isgydzius suniukus, jis tures pilna teise juos susigrazinti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

Šuo
2020-09-10 17:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prakeps dabar šašlykų,kaip laukiniais 1990,kai po sajungos subyrėjimo verslai kūrėsi,mėsos truko,visi ciuciai ir katinai į apyvartą ėjo
Atsakyti
0

D
Danutė
2020-09-18 15:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal vieną kartą padarys tvarką.o tai visiškai apleido savo darbą,kankintojų pilna Lietuva.Esu šoke,net nepagalvojau,kad tiek žudikų Lietuvoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų