Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija paskelbė bendrą deklaraciją: skatina Baltarusijos valdžią nutraukti smurtą

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos prezidentai paskelbė bendrą deklaraciją, kurioje ragina Baltarusijos valdžią nutraukti smurtą prieš šalies piliečius ir palaiko Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą imtis tarpininkavimo dėl situacijos šalyje, ketvirtadienį pranešė prezidentūra.

„Nutraukite smurtą ir gerbkite pagrindines laisves, žmogaus ir piliečių teises, įskaitant žodžio, žiniasklaidos, susirinkimų laisvę ir žurnalistų saugumą. Skubiai paleiskite visus sulaikytus protestuotojus, sustabdykite tolesnį žmonių persekiojimą. Ir nedelsdami pradėkite dialogą su Baltarusijos žmonėmis“, – rašoma bendroje prezidentų deklaracijoje.

Keturių šalių vadovų raginime Baltarusijos valdžia skatinama įsiklausyti į savo piliečių balsą, leisti jiems laisvai reikšti savo nuomonę apie situaciją šalyje bei sekmadienį vykusius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus.

„Remdamiesi savo pačių visuomenių patirtimi, mes raginame surengti Baltarusijoje nacionalinio susitaikymo forumą, kurį sudarytų vyriausybės ir visuomenės atstovai. Tai būtų tinkamas žingsnis pradėti tikrą nacionalinį dialogą. Mes tvirtai tikime, kad dialogas visada yra geriausias būdas skatinti socialinę plėtrą, aptarti reformas ir jūsų šalies ateitį“, – rašoma deklaracijoje.

Paskelbdami deklaraciją prezidentai sutarė, kad jei Baltarusijos valdžios institucijos įvykdys minėtus reikalavimus, bendradarbiavimo su tarptautine bendruomene durys išliks atviros, nes šalies izoliacija nėra tinkamiausias būdas kurti jokios tautos gerovę ir siekti valstybės plėtros.

„Esame pasirengę tarpininkauti, kad būtų pasiektas taikus krizės Baltarusijoje sprendimas ir sustiprinta Baltarusijos nepriklausomybė bei suverenumas. Sankcijos turėtų būti įvestos tik išbandžius tarpininkavimą. Tarpininkavimas yra diplomatinė priemonė krizei įveikti, ir mes privalome ja pasinaudoti“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

REKLAMA

Baltarusijos valdžiai pirmadienį paskelbus, kad A. Lukašenka rinkimuose surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo krauju ir suėmimais pasibaigusios protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą.

Opozicijos kandidatė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja antradienį iš Baltarusijos atvyko į Lietuvą. 


Rašyti komentarą...
M
Mastantis
2020-08-13 20:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Ponai kokia Teisia Turit kištis i svetimos šalies reikalus mes ne tam rinkom kad kaimynus juodintumėt. LAIKAS PRADĖT TAIKOJ GYVENT O NE PAGAL SVETIMA ATLANTO DUDELE ŠOKTI. Tada gal eikit kaip žiurkės ir nusiskandinkit pasaka pamokanti !!!!!
Atsakyti
0

J
Jurgis
2020-08-13 19:05:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik ne šitam ką sustabdyt,kaip jam liepia taip ir šoka,anam tik po melžėjos sijonu slėptis
Atsakyti
0

P
Petras
2020-08-13 19:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai stumiate Baltarusija i Rusijos glebi.
Blogiausius atveju Batka nusileks Putinui ir gaus visapuse pagalba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų