Gabiausieji abiturientai išsipasakojo, kodėl palieka Lietuvą

Lietuvoje apdovanoti gabiausi abiturientai, kurie už egzaminus pelnė šimtukus. Po penkis šimtukus gavo septyni abiturientai, keturis šimtukus surinko devyni abiturientai, o tris šimtukus – 66. Šimto balų įvertinimus iš viso surinko 2132 Lietuvos abiturientai. Pakalbinus gabiausią mūsų šalies jaunimą dažnai buvo galima išgirsti, kad jie palieka Lietuvą ir išvyksta studijuoti svetur. Pasak abiturientų, juos vilioja gera specialybė ir žinomas aukštosios mokyklos vardas.

Gabiausieji abiturientai papasakojo, kodėl palieka Lietuvą (tv3.lt fotomontažas)
37

Penkis šimtukus pelnęs Norbertas Blandis ketina studijuoti matematiką ir informatiką Mančesterio universitete Anglijoje ir jau rugsėjo mėnesį planuoja išvykti iš Lietuvos.

„Matematika yra mano mylimiausias mokslas ir visada norėjau tai studijuoti. Informatiką prisidėjau, nes tai perspektyvi profesija.

Atlyginimai labai skirtingi ir priklauso, kurioje šalyje dirbsi, ar esi rinkoje naujokas, ar ne. Bet išsamiai apie tai nesidomėjau“, – kalbėjo N. Blandis.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Valdovų rūmuose ketvirtadienį buvo apdovanoti abiturientai, kurių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtu balų

Pasak abituriento, nuotolinis mokymas karantino metu jam buvo naudingas ir sėkmingas, nes nereikėjo eiti į mokyklą, todėl jis labai daug laiko skyrė savarankiškam mokymuisi.

„Karantino metu tikrai įdėjau labai daug darbo. Manau, kad daug lemia įdirbis ir nuo ankstesnių klasių.  Egzaminais esu patenkintas ir nemanau, kad jie išsiskyrė nuo praėjusių metų.

Trečdalis neišlaikė egzamino, bet, manau, kad čia tikrai ne egzaminų sudarinėtojų problema. Egzaminai buvo tikrai geri.

Viskas slypi mokinių nusiteikime į mokslą, jų tėvų ir mokytojų požiūryje. Kai kuriuose mokyklose yra nemotyvuotų mokytojų, kurie negali sudominti vaikų. Tuomet tas vaikas niekada nenorės išmokti matematikos, jei ypač jis yra ne talentingas“, – sakė N. Blandis.

REKLAMA

Valdovų rūmuose ketvirtadienį buvo apdovanoti abiturientai, kurių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtu balų.

Informatikos mokslus krims Anglijoje

Dar vienas apdovanotas abiturientas Benas Budrys už egzaminus pelnė keturis šimtukus. Aukščiausius įvertinimus jis surinko iš anglų kalbos, fizikos, matematikos ir informatikos. Jaunuolis taip pat ketina išvykti iš Lietuvos ir studijuoti Anglijoje Varviko universitete informatiką.

„Jau seniai tuo susidomėjau ir mokiausi savarankiškai. Noriu savo gyvenimą paskirti informatikai. Žinoma, pinigų motyvas yra, bet ne dėl to renkuosi šias studijas, o dėl to, kad patinka.

Valdovų rūmuose ketvirtadienį buvo apdovanoti abiturientai, kurių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtu balų.

Nuo vaikystės žiūrėdavau, kaip tėtis montuoja kompiuterius ir susidomėjau nuo pat mažens“, – sakė abiturientas ir paminėjo, kad per dieną prie kompiuterio praleidžia nuo 3 iki 8 valandų.

Pasak jaunuolio, prie gerų rezultatų prisidėjo savarankiškas įdirbis ir mokytojų pagalba.

Studijuos vaistų gamybą Londone

Rusnė Šipelytė surinko keturis šimtukus iš matematikos, biologijos, informacinių technologijų ir anglų kalbos, o chemijos egzaminas buvo įvertintas 99 balais.

„Studijuosiu farmakologiją – vaistų kūrimą „University College London“. Šį universitetą pasirinkau dėl aukštų reitingų pasaulyje ir dėl galimybės atlikti mokslinius tyrimus.

Apie šias studijas jau domėjausi prieš koronavirusą, kai jo dar nebuvo. Dabar, kai visi girdime apie šį virusą – tai, manau, kad ateityje bus labai perspektyvu. Turiu svajonę sukurti kokį vaistą ar atrasti kažką naujo bei padėti pasauliui.

Valdovų rūmuose ketvirtadienį buvo apdovanoti abiturientai, kurių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtu balų.

Dabar pasaulį ištiko bėda, bet, manau, kad laikantis higienos ir saugumo reikalavimų tai galima ir suvaldyti ir išvengti ligos antplūdžio. Jei turės vakciną, mano nuomone, tai tikrai padės“, – kalbėjo abiturientė, kuri vylėsi ateityje prisidėti prie tokių vakcinų kūrimo.

REKLAMA

Nori būti pilotu, studijuos Lietuvoje

Jokūbas Nenartavičius ketina studijuoti Lietuvoje aviaciją ir norėtų ateityje būti pilotu. Jis už egzaminus pelnė penkis šimtukus: už lietuvių kalbą ir literatūrą, matematiką, anglų kalbą, informatiką ir fiziką.

„Aš labai domiuosi fizika, o aviacija kaip ir tokia egzotika, todėl veda smalsumas ir gal romantika. Kaip premjeras minėjo savo kalboje – link to linksta mano širdis.

Yra įvairių nuomonių, bet artimiausieji mane palaiko, o tai svarbiausia“, – sakė J. Nenartavičius.

Valdovų rūmuose ketvirtadienį buvo apdovanoti abiturientai, kurių egzaminų rezultatai buvo įvertinti šimtu balų.

Jaunuolis artimiausiu metu ketina pasidarbuoti ir korepetitoriumi. Mokinius ketina mokyti papildomai fizikos, matematikos ir vėliau galbūt dar informatikos.

„Prie egzaminų rezultatų tikrai prisidėjo sistemingas darbas visus 12 metų, įvairialypė veikla ir savimotyvacija“, – sakė abiturientas.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-14 19:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol valdzios debilai rupinasi Baltarusija, visi geriausi ir protingiausi abiturientai pabegs is lietuvos.
Atsakyti
-4

L
Lina
2020-08-14 18:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai! Turim didžiuotis jumis, kad yra kam dar rūpi mokslas!
Atsakyti
0

L
Lina
2020-08-17 07:51:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Du kolegės sūnūs pametinukai jau grįžo baigę Mančesterio universitetą. Abu kol kas bedarbiai. Niekas darbo pagal specialybę nesiūlo ir nepuola darbingi vien todėl, kad tu Mančesterį baigei. Taip kad ne universiteto lokacija ir pavadinimas lemia sėkmę...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų