Epidemiologai: protrūkiai tarp menininkų Vilniuje ir Kaune galimai susiję

Epidemiologų teigimu, vis daugiau nerimo sėja tarp menininkų fiksuojami užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Praėjusią savaitę pranešta apie susirgusį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą ir kitus įstaigos darbuotojus, pirmadienį paaiškėjo, kad susirgo ir 5 Kauno valstybinės filharmonijos choristai.  Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, protrūkiai meno kolektyvuose Kaune ir Vilniuje galimai yra susiję.

Anot G. Megelinskienės, protrūkiai meno kolektyvuose Kaune ir Vilniuje yra galimai susiję, tačiau papildomų duomenų ir konkrečių išvadų negalinti teigti.

„Kol kas hipotezė dar nėra iki galo suformuluota, tačiau epidemiologai aktyviai dirba, kad bent maždaug surastume gija. (...) Gauname labai daug duomenų ir bandome daryti sąsajas. Reikia atkreipti dėmesį, kad šioje profesinėje grupėje anksčiau protrūkių nėra buvę, tai vien tik tai jau ir kelia įtarimą, kad staiga atsiranda daugybė atvejų vienoje profesinėje grupėje ir panašiu laiku plinta tiek Vilniuje, tiek Kaune“, – kalbėjo NVSC specialistė.

Sąlytį turėjo daugiau nei 100 asmenų

Kartu ji pabrėžė, kad situacija yra labai rimta.

„Taigi galima vertinti, kad situacija yra labai rimta, nes sąlytį turėjusių asmenų skaičius perkopė 100. (...) Gauname vis daugiau informacijos apie sąlytį turėjusius asmenis. Nuolat tiek vakar, tiek šiandien bendraujame su LNOBT darbuotojais, turėjo 4  valandų klausimų-atsakymų sesiją. Prašome tiek darbuotojų, tiek visos visuomenės, kad visi turintys bet kokios informacijos apie atvejus, prašome kreiptis į NVSC“, – sakė ji.

REKLAMA

Ginreta Megelinskienė

Paklausta apie lokalius karantinus, kuriuos minėjo dar sveikatos apsaugos ministras, ar galėtų būti izoliuota tokia įstaiga kaip LNOBT, kaip tai galėtų atrodyti, G. Megelinskienė patvirtino, kad įstaigos veikla šiuo metu yra pristabdyta.

„Penktadienį nurodyta ištirti visus įstaigos darbuotojus, pastate buvusius asmenis, numatyta stabdyti įstaigos veiklą iki atskiro NVSC nurodymo. Tai ir buvo padaryta, kad išsiaiškintume užsikrėtimo aplinkybes ir tinkamai izoliuotume sąlytyje turėjusius asmenis. (...) dabar yra organizuojamas visų darbuotojų ištyrimas ir dabar pradedame gauti tyrimų rezultatus, kuriuos pristatysime“, – kalbėjo ji.

Nesiliauja šeiminiai protrūkiai

NVSC informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Devyni iš jų registruoti Kauno, keturi – Vilniaus apskrityse.

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė devyni žmonės. Keturių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota. 

Dėl sąlyčio su sergančiaisiais užsikrėtė devyni žmonės, aštuoni iš jų – siejami su protrūkiais.

Septyni atvejai, kai žmonės užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju COVID-19, registruoti Kauno apskrityje. Tuo metu, Vilniuje tokių atvejų per praėjusią parą patvirtinti du.

Iš viso koronavirusu Lietuvoje iš viso užsikrėtė 2264 žmonės.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Premjeras įspėjo apie ateinantį savaitgalį

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad šalyje augantis viruso atvejų skaičius kelia nerimą, todėl ragina gyventojus atsakingai pažiūrėti į situaciją ir laikytis rekomendacijų, teisingai dėvėti apsaugos priemones ir laikytis higienos.

REKLAMA

S. Skvernelis taip pat kviečia be reikalo nesirinkti į susibūrimus, šventes ir kitus renginius bei teigia, jog artėjantį Žolinės atlaidų savaitgalį tarnybos dirbs didesniu pajėgumu.

Taip pat jis patikino, kad Lietuvoje kilus antrajai koronaviruso bangai ekonomika ar atskiri sektoriai nebus stabdomi, prioritetus ruošiamasi teikti saugojimuisi, o ne draudimams.

Saulius Skvernelis

„Noriu iš karto labai aiškiai pasakyti, kad valdydami antrąją bangą tikrai neplanuojame imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“, – feisbuke paskelbė premjeras.

„Naujojoje realybėje eisime „saugaus aktyvumo“ keliu, kas reiškia teisingą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją, saugius atstumus ir kitas priemones, kurias esame numatę COVID-19 valdymo strategijoje“, – teigia jis.

Pasak S. Skvernelio, prioritetas bus teikiamas maksimaliam apsaugos priemonių naudojimui, o ne ribojimams.

„Stebėsime epidemiologinius rodiklius ir prireikus priimsime sprendimus atskirose savivaldybėse bei sektoriuose. Aišku, jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi, tačiau tikiuosi, kad to neprireiks“, – rašė jis.


Rašyti komentarą...
a
ara
2020-08-10 15:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
bekj greit susius
Atsakyti
0

X
X
2020-08-10 17:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi taip istroske renginiu buvo oi mire is bafo be koncertu .... dievas baudzia...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų