Populiacijos tyrimas oficialiai prasidėjo: skelbiama apie pirmą ištirtą žmogų

Populiacijos tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama, oficialiai prasidėjo.

Greitasis koronaviruso testas (nuotr. SCANPIX)

Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė tyrimui vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas.

COVID-19 gyventojų tyrimas jau prasidėjo! Pirmasis žmogus, kuris sudalyvavo tyrime yra iš Tauragės. Linkėjimai tauragiškiams“, – rašo M. Stankūnas.

Anksčiau M. Stankūnas BNS kalbėjo, kad atrinktiems žmonėms buvo išsiųsti laiškai su kvietimais išsitirti. 

Tyrimai bus atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojams. Iš viso kvietimai siunčiami 13 tūkst. žmonių, o ištirti planuojama perpus mažiau – apie 6,5 tūkst. asmenų.

M. Stankūno teigimu, dvigubai daugiau kvietimų siunčiama todėl, jog ne visi žmonės atsilieps ir ateis atlikti testo.

Žmonės tyrimui atrinkti atsitiktiniu būdu, tačiau jie atspindi šių šešių regionų gyventojų sudėtį. Planuojama, kad gyventojų testavimas truks apie mėnesį.

Sutartį dėl populiacijos tyrimo LSMU su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė liepos 10 dieną. LSMU tyrimą atlieka kartu su Vilniaus universitetu (VU).

Anksčiau planuota, jog iš Registrų centro gavus duomenis apie gyventojus kvietimai jiems turėtų būti išsiųsti iki liepos pabaigos, tačiau dėl užsitęsusių derybų dėl jungtinės veiklos sutarties šis terminas buvo atidėtas.

Jungtinę veiklos sutartį pasirašė LSMU, VU ir šešios gydymo įstaigos, kuriose bus atliekamas testavimas: Vilniaus Centro poliklinika, Ukmergės ligoninė, Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centras, Tauragės ligoninė, Respublikinė Klaipėdos ligoninė ir Kauno klinikos.

Siekiant išsiaiškinti, kokia visuomenė dalis persirgo koronavirusu, pakviestiems savanoriams bus atliekami serologiniai COVID-19 testai. Jie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.


Rašyti komentarą...
M
Marke
2020-08-10 12:26:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tirs nuo ten kur mažiausiai sergama, logiska
Atsakyti
0

I
Ir
2020-08-10 23:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks tikslas?
Atsakyti
0

A
Anglas
2020-08-11 12:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
netgi vienas kvailys atsirado is 12 000
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų