Nausėda sureagavo į Verygos pasisakymus: „atpirkimo ožių“ paieškos praktikai turi ateiti galas

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai teks „visuomenei ir kompetetingoms institucijoms“ atsakyti  į susikaupusius klausimus dėl vykdomų ikiteisminių tyrimų, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

G. Nausėda (nuotr. stop kadras)

„Į konkrečių tyrimų klausimus nesikišau ir nesikišiu ir, skirtingai nuo kitų politikų, neaiškinsiu, kuri byla „turi perspektyvą“, o kuri „subliukš“. 

Žinau vieną – politikų taip pamėgtai „atpirkimo ožių“ paieškos praktikai turi ateiti galas, o vadovai privalo prisiimti atsakomybę už savo komandos ir gerus, ir blogus darbus. Sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai teks atsakyti į susikaupusius klausimus. Ne man, o visuomenei ir kompetentingoms institucijoms“, – rašė prezidentas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad, atsakydamas į ketvirtadienį nuskambėjusius prezidento Gitano Nausėdos raginimus grįžti iš atostogų ir pateikti paaiškinimus, A. Veryga sakė tai ir darantis bei teigė paaiškinimus pateikęs ir savo atostogų planus aptaręs su tiesioginiu vadovu – premjeru Sauliumi Skverneliu. 

„O ką aš šiandien darau? Ar neužtenka vienos dienos paaiškinti situacijai? Žinot net ir tie paraginimai -–vakar aš išgirdau tokius paraginimus, žinant, kad aš šiandien tikrai grįšiu. Aš gi pristačiau ir savo grįžimo grafiką ir kada aš būsiu šalies vadovui“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras. 

„Tikrai situaciją aš aptariau ir su savo vadovu – su premjeru – aš pateikiau jam visus reikalingus paaiškinimus ir taip pat aptariau ir atostogų klausimus. Aš galėčiau tiktai priminti, kad vis tik sprendimus dėl mano, kaip ministro, atostogų priiminėja mano vadovas, tai yra – šalies premjeras“, – aiškino jis. 

REKLAMA

A. Veryga tikino iš ministro pirmininko išgirdęs, kad jei epidemiologinė situacija nepablogės, savo atostogas jis galės pabaigti. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis šią savaitę pareiškė, jog teisėsaugos atliekami tyrimai dėl koronaviruso pirkimų subliūkš ir sako esąs „absoliučiai įsitikinęs, kad nei ministerijose, nei Vyriausybėje niekas jokia korupcija neužsiiminėjo“.

Teisėsauga tiria 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų ir daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams pirkimus. Greitųjų testų pirkimuose įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir įgaliojimų viršijimu pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Ji įteikė prašymą ją atleisti, A. Veryga prašymą pažadėjo patenkinti penktadienį. Pasak Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, viceministrė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu, kai dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

A. Veryga tvirtina, kad kaltinimai viceministrei yra nepagrįsti, o pateikus detalius paaiškinimus, jų bus atsisakyta.

Dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln.eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba. Šiame tyrime įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos buvusiam vadovui Šarūnui Narbutui. Atliekant šį tyrimą taip pat apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, viceministrė Kristina Garuolienė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, vicekancleris Lukas Savickas.

Abu minėtus teisėsaugos institucijų tiriamus pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos vadovas Vytautas Zimnickas prieš kelias savaites mirė. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę. 


Rašyti komentarą...
D
Dalia
2020-08-07 10:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis prezidentas,vagys turi atsakyti.
Atsakyti
-11

N
Nuomonė
2020-08-07 10:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis PREZIDENTE!! NES JAU ŠIS PLIKAS IŠGAMA, VERYGŽUDYS PER GALVAS LIPA IR ĮSIVAIZDUOJA GALINGU ,O JAM PIRMOJ EILĖJ REIKĖTŲ PRISIMINT, KAD NEMOKAMAS SŪRIS TIK PELĖKAUTUOSE!!! KIEKVIENAM BUS PAGAL POELGIUS, VERYGŽUDIS NE IŠIMTIS, ĮKLIMPĘS IKI AUSŲ!!!!
Atsakyti
-18

P
Putinas
2020-08-07 10:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vagys privalo sedeti kalejimuose
.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų