Čaplinskas įspėja: vaikai gali būti pagrindiniai koronaviruso pandemijos varikliai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas prof. Saulius Čaplinskas socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja, kad vaikai gali ne tik lengvai užkrėsti, tačiau jie gali būti pagrindiniais pandemijos „varikliais“.

Čaplinskas įspėja: vaikai gali būti pagrindiniai koronaviruso pandemijos varikliai (nuotr. SCANPIX)

„Maži vaikai ne tik efektyviai perduoda SARS-CoV-2, bet ir gali būti pagrindiniai pandemijos varikliai, rodo nauji tyrimo duomenys, kurie gali turėti didelę įtaką tolimesnei pandemijos eigai.

Nors patys gali ir nesirgti, bet jie lengvai užkrečia šeimos narius, sakoma dviejų JAV ir Italijoje atliktų naujų tyrimų išvadose. Vaikų iki 5 m. amžiaus su lengvais ar vidutiniais ligos simptomais nosiaryklėje aptinkama nuo 10 iki 100 kartų daugiau virusų negu pas vyresnius vaikus ar suaugusius. Vaikų nuo 5 iki 17 m. nosiaryklėje aptinkama tiek pat virusų kaip ir pas suaugusius. Vaikų iki 14 m. amžiaus viruso perdavimo rizika siekia 22.4 proc. ir yra 2 kartus aukštesnė nei 30 - 49 m. amžiaus suaugusių (11 proc.).

Vokietijoje nuo 1 iki 11 m. amžiaus 47 simptomų neturinčių vaikų tyrimas parodė kad jie išskiria tiek pat virusų kaip ir suaugę, o tyrimas Prancūzijoje nustatė, kad simptomų neturintys vaikai išskiria tiek pat virusų, kaip ir jaučiantys simptomus vaikai“, – rašo profesorius.


Rašyti komentarą...
X
X
2020-08-05 21:02:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Katik skaiciau Usonio straipsni jis teige kad mazi vaikai neuzkrecia nors ir turi virusa ...o cia jau uzkrecia tai katras meluoja ,meluojat tai nors susitarkit kai meluojat...
Atsakyti
-6

K
Karonė
2020-08-05 23:06:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima meluoti!!!
Atsakyti
-11

R
Regina
2020-08-06 10:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Joks save gerbiantis profesorius nerasys tokiu nesamoniu tik sarlatanas gali rasyt nesamones.kiek tam sarlatanui sumokejo uz straipsni?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų