Specialistai įspėja: šiemet skenduolių gerokai daugiau, bet kaip nesaugomi vaikai – sunkiai suvokiama

Specialistai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje skenduolių beveik penktadaliu daugiau nei pernai ir perspėja saugoti ne tik save, bet neužmiršti ir vaikų, kuriuos kartais vandenyje tenka pamatyti net plevėsuojant maudytis draudžiančiai raudonai vėliavai.

Savaitgalį Lietuvoje nuskendo du žmonės, vieną iš jų pasiglemžė Baltijos jūros bangos. Artimieji spėja, kad vyrui sustojo širdis. Dar vieną skenduolį ugniagesiai gelbėtojai ištraukė iš kūdros Plungės rajone. 

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Specialistai įspėja: šiemet Lietuvoje skenduolių beveik penktadaliu daugiau nei pernai

Pirmosiomis rugpjūčio dienomis vienas 55-erių poilsiautojas iš Kauno nuskendo, o, kaip gelbėtojams pasakojo šeimos nariai, vyras prieš maudynes skundėsi, jog skauda širdį.

„Jam buvo su širdimi problema. Taip pasakė artimieji. Jis nuėjo iki vandens, ir pamatė, kad suklupo. Gelbėtojai pamatė, ištraukė iš vandens, pradėjo gaivinti, atvažiavo medikai ir jam padėti jau negalėjo. Užuojauta artimiesiems“, – sako Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Tai antroji auka, kurios šiemet pareikalavo Baltija. Praėjusią savaitę ties Juodkrante nuskendo 64-erių vokietis. O štai Palangoje gelbėtojai spėjo iš vandens ištraukti skęstančią devynerių metų mergaitę. Ji prie jūros atvyko iš Panevėžio su vaikų grupe ir prižiūrėtojais.

Maudynių metu mergaitė papuolė į povandeninę duobę ir ėmė skęsti.

Stebisi tėvų elgesiu

Gelbėtojai pasakoja, kad poilsiautojai atvykę prie jūros vaikus tarsi pamiršta. O kai kurie mažuosius net moko plaukti plevėsuojant maudytis draudžiančiai raudonai vėliavai.

REKLAMA

„Dažnas vaizdas yra, kad tėvai su vaikais ateina, raudona vėliava kabo ir tėvai patys auklėja, moko, per raudoną vėliavą, kuri draudžia maudytis, maudytis. Kartais ir stovyklos ateina. Auklėtojos ir vadovai tų stovyklų su vaikais leidžia per raudoną vėliavą maudytis“, – komentavo Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

O štai patys poilsiautojai pasakoja, kad prie jūros stengiasi elgtis atsargiai. Tačiau drausminti taisyklių nesilaikančių neskuba. Esą tai gelbėtojų pareiga:

„Nesisaugoja tikrai. Ir vaikų neprižiūri. Nesisaugoja ir vaikus palieka. Vaikai brenda, lenda. Čia ir gelbėtojai niekuo nepadės, nes turi tėvai žiūrėti ir auklėti.“   

„Nelabai dėmesį kreipiam, kaip kiti elgiasi. Žiūrim, kaip mes elgiamės, ir savo vaikus žiūrim. O ten ką kiti daro, tai kiekvieno asmeninis reikalas. Gelbėtojai, mačiau, yra.“   

„Manau, kad gelbėtojai tam yra. Šiaip turėtų kažkaip padėti. Manau, kad žmonės pasitiki gelbėtojais ir nebijo lįsti į vandenį.“ 

Skęsta ne tik jūroje

Tačiau gelbėtojai prie kiekvieno vandens telkinio nebudi. Dar vienas šio savaitgalio skenduolis prigėrė štai šioje kūdroje netoli Plungės. nuo praėjusio trečiadienio dingusio be žinios vyro ieškojo policiją.

Pareigūnus iškvietusi gretimos sodybos gyventoja pasakoja, kaip aptiko kūną.   

„Ir pamačiau tokią nuošliaužą. Status tas krantas yra to prūdo. Ir pamačiau, kad kas tam prūde įmetė kažkokią traktoriaus „blėką“. Pradėjau žiūrėt, žiūrėt, kad lyg ten ir plaukai“, – sako Varkalių kaimo gyventoja Genovaitė.

REKLAMA

Be tėvo liko dukra ir sūnus. Nuskendęs vyras glaudėsi namelyje. Jį pažinoję sako, kad 56-erių nelaimėlis nevengė stikliuko, tad, spėja vietiniai, alkoholis ir tapo nelaimės priežastimi.   

„Mėgėjas alkoholio buvo. Na ką gali pasakyti, buvo nusigėręs žmogus ir viskas. Varganas jo gyvenimas buvo. Sunku pasakyti, kas jo dūšiai pasidarė. Bet čia buvo tragedija. Tragedija žmogui, o ne gyvenimas“ , – sako Genovaitė.

Šiemet iš vandens telkinių ugniagesiai gelbėtojai ištraukė beveik penktadaliu –  17 procentų – daugiau skenduolių nei pernai per tą patį laikotarpį.

Šiais metais jau nuskendo 82 gyventojai, tarp jų 3 vaikai. Pernai per tą patį laikotarpį vanduo pasiglemžė 69 gyvybes, tarp jų buvo ir 7 vaikai.

Daugiausia nuskendusių žmonių šiemet gelbėtojai ištraukė Vilniaus apskrityje. Tokių 16-lika. Klaipėdos apskrityje nuskendo 12, o Panevėžio – 10 žmonių. Vyrų nuskendo 4 kartus daugiau nei moterų. Nuskendusiųjų amžiaus vidurkis – 53-eji metai.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-08-04 20:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodėl epidemijos neskelbiat?
Atsakyti
0

V
Valdas
2020-08-05 14:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad nėra būtinumo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų