Nausėda: bundanti Baltarusijos pilietinė bendruomenė turės ką pasakyti dėl Astravo AE

Baltarusijai skubant paleisti Astravo atominę elektrinę (AE), visa tarptautinė visuomenė turi principingai tai įvertinti, nes jėgainė yra viso regiono saugumo klausimas, sako Lietuvos prezidentas. 

Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad ir bundanti Baltarusijos pilietinė bendruomenė taip pat turi ką pasakyti dėl Astravo AE.  

„Atominės paleidimas yra skubinamas ir manau, kad visa tarptautinė bendruomenė, ypatingai Europos bendruomenė, turi labai principingai vertinti tai, kas vyksta už sienos ir kad tai nėra tik Lietuvos ir Baltarusijos, Latvijos ir Baltarusijos ar Lenkijos ir Baltarusijos klausimas. Tai viso regiono saugumo klausimas“, – žurnalistams Ariogaloje, kur vyko trisdešimtasis politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis, sakė šalies vadovas.  

Pasak G. Nausėdos, pilietinė visuomenė taip pat turi aiškiai pasakyti savo nuomonę. 

Prezidentas be kita ko pareiškė tikinti, kad bundanti Baltarusijos pilietinė bendruomenė taip pat „turės ką pasakyti šituo klausimu“. 

REKLAMA

„Ko jau ko, bet turbūt derinimo su jais, ką statyti, kaip statyti, tikrai nebuvo. Tai buvo net ne pačios Baltarusijos, o kitos valstybės sprendimas ir Baltarusija dabar tampa savotišku įkaitu“, –  kalbėjo šalies vadovas.   

Anksčiau sveikindamas politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydį G. Nausėda teigė, su naujausia grėsme valstybei – atominiu monstru, Astravo AE, niekada nebus nustota kovoti.   

Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šią savaitę kalbėdamas telefonu su JAV energetikos sekretoriumi Danu Brouillette'u (Danu Brujetu) paprašė JAV įsitraukimo užtikrinant saugumą regione.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo. 


Rašyti komentarą...
T
Tai va
2020-08-01 16:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit svaičiot, niekas nieko negriaus. Turėjom ir mes tokį monstrą, saugų ir gerai veikiantį. Niekas mūsų už tai nekeikė. Nereikėjo savos elektrinės uždarinėti ir milijardus tam leisti. Esam per daug maži ir naivūs , kad kas nors pasikeistų. Kas jau padaryta tai ir yra.
Atsakyti
0

V
Vida
2020-08-01 17:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur ta musu valdzia buvo kai elektrine buvo tik projektuose? Kam ji tokia reikalinga neturinti jokiu sugebejimu sprendziant tokius klausimus.O pinigus svaistyti mes ir patys mokam.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų