Veryga nuramino ligonines – karantino metu taikytas finansavimas galios iki metų galo

Vienos dvyliktosios lėšų, buvusių per karantiną, mokėjimas gydymo įstaigoms išliks mažiausiai iki Naujųjų metų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

A. Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Iki Naujųjų metų tikrai neplanuojame atsisakyti, nes vis tiek saugumo tam tikri reikalavimai išlieka. Viena, yra saugumo reikalavimai dėl srautų reguliavimo, dėl infekcijų kontrolės, kitas dalykas, ko dar nepamirškime, yra žmonių, kurie ir šiaip bijo kreiptis į įstaigas dėl užsikrėtimo baimės“, – BNS sakė A. Veryga.

„Tai yra objektyvios priežastys, kurios, grąžinus mokėjimą už faktą, galėtų tikrai nuskriausti bent jau dalį įstaigų, tai kol kas atsisakyti neplanuojame“, – pridūrė jis.

Ministras birželį pranešė, kad sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti finansavimą, siekiantį vieną dvyliktąją buvusio prieš karantiną, liepą turi būti atnaujinusios apie 70–80 proc. paslaugų.

Pirmadienį jis sakė kol kas neturintis informacijos, kaip įstaigoms sekasi šių reikalavimų laikytis.

„Dar neturime statistikos po to, kai turėjo atnaujinti paslaugų apimtis iki 70 procentų, jeigu kalbame apie stacionarą, tai mes dar tokios informacijos neturime, sunku pasakyti. Bet norėtųsi tikėti, kad nebepiktnaudžiaus įstaigos“, – teigė ministras.

Vienos dvyliktosios finansavimo skyrimas įstaigoms taikytas karantino metu, net jei paslaugų suteikiama mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa.

Nuo birželio 8 dienos įstaigoms įsigaliojo reikalavimas pradėti teikti planines paslaugas, o to nepadariusioms apmokama tik tiek, kiek realiai tą mėnesį suteikta paslaugų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų