Vėsi lietuviška vasara: orai bus nedėkingi

Orai tebebus gaivūs – šiluma nelepins, bet ir nevargins. Žemesnio atmosferos slėgio laukas vis dar sukinėsis ne tik aplink Baltiją, bet ir gerokai plačiau. Anticiklonas tuo tarpu įsitvirtinęs Pirėnuose, Ukrainoje, Juodosios jūros regione ir dar piečiau – prie Viduržemio jūros krantų. Štai ten labai arba net alinančiai karšta.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasaros lietus

Lietuvoje penktadienio naktį susiformuos nedidelis žemo slėgio centras. Orų žemėlapyje matyti, kaip lietaus debesys pradedant vakariniais šalies rajonais per Žemaitiją iki ryto padengs visą Lietuvą. Ir tas lietus bus sodrus. Vėjas suksis į pietryčius, rims. Paryčiais termometrai rodys nuo 10 laipsnių šilumos šiaurės rytiniuose Aukštaitijos rajonuose iki 14 pajūryje.

Penktadienį dieną lietaus išvengti nepavyks, tik jis jau bus trumpalaikis. Beje, labiausiai tikėtinas rytiniuose šalies rajonuose. Vėjas vėl suksis iš pietvakarių, vakarų, išliks nestiprus. Į Lietuvą pradės plūsti kiek šiltesni orai. Tačiau tos šilumos ne visur klius. Šiauriau Šiaulių, netoli Latvijos sienos, tegali sušilti iki 15, o Druskininkuose tikėtini ir 23 laipsniai šilumos.

REKLAMA

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasariškas lietus

Palis ir šeštadienį. Vietomis perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 8–13 m/s, vakariniuose rajonuose kai kur gūsiai sieks 15–18 m/s.  Naktį nuo 14 iki 15, dieną nuo 17 laipsnių šilumos pajūryje iki 20 daugelyje kitų Lietuvos rajonų.

Sekmadieniui irgi žadamas trumpalaikis lietus. Naktį nuo 11 iki 15, dienos metu nuo 16 iki 18 laipsnių šilumos.

Tuo metu Barselonoje penktadienį bus 27, Paryžiuje ir Berlyne 23 laipsniai šilumos. Londone 18, bet saulėta. Artimiausioje kaimynystėje – įvairiai: Varšuvoje rytoj 28, o Rygoje kuklūs 16 laipsnių šilumos. Stokholme ir Helsinkyje apie 20 laipsnių.

(69 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasaros pramogos

Tokiomis dienomis, sako, miškuose dygsta grybai. Voveraitės – jau vakarykštė diena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų