Gyventojai raginami atsisakyti nesaugių dujų balionų

Energetikos ministerija ketvirtadienį pristatys finansinę paramą, skirtą atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų daugiabučiuose namuose. Tam šiemet numatyta skirti 15 mln. eurų, o kitąmet – dar 10 mln. eurų. 

Dujų balionai (nuotr. stop kadras)

„Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai nacionaliniu mastu yra įgyvendinama programa atsisakyti balionų daugiabučiuose, kurie, pažeidžiant nustatytas tvarkas, iki šiol eksploatuojami rizikuojant savo bei aplinkinių saugumu“, – argumentuoja ministerija. 

Ketvirtadienio spaudos konferencijoje dalyvaus energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkė Inga Žilienė, elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vadovas Mindaugas Keizeris. 

Gegužę jau skelbta, kad valdžia finansiškai parems buityje naudojamų dujų balionų atnaujinimą ar jų atsisakymą – Vyriausybė tam skyrė 20 mln. eurų iš ekonomikos skatinimo ir krizės padarinių švelninimo programos. 

Ministerija tuomet komentavo BNS, kad 15 mln. eurų bus skirti daugiabučių energetikos sistemų pertvarkymui. Dar 5 mln. eurų numatyti pakeisti senus dujų balionus į saugius ir taip padėti socialiai remtiniems gyventojams. 

REKLAMA

Ministerijos teigimu, šiuo metu šalyje yra daugiau nei 1600 daugiabučių namų (triaukščiai ir aukštesni) ir apie 42 tūkst. namų ūkių, kuriuose vis dar naudojami SND balionai. Visuose šiuose namuose privalo nebelikti dujų balionų iki 2022 metų. 

Nuo sausio įsigaliojo griežtesnė dujų balionų naudojimo tvarka. Jie turi būti su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu. 


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-07-09 09:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia bus taip, kaip su lauko tualetais, kuriuos reikėjo panaikinti iki 2013m. Stovi jie kaip Trakų pilis ir dar ilgaaaai stovės, o kažkas į kišenes susižėrė milijonus. Taip bus ir su dujų balionais, paramos pinigai pagimdys dar ne vieną milijonierių.
Atsakyti
-1

J
Jurgis
2020-07-09 07:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ką daryti jei balionas yra privačiame name, kaip jo atsisakyti , kur virti valgį.
Atsakyti
-4

+
++++
2020-07-09 09:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tereikia senąjį dujų balioną pasikeisti į naują bet jau su vožtuvu - aišku, pirmą kartą teks brangokai susimokėti - kaip kur - nuo 26 e iki 28 e bet jau sekantį balioną pirksite už normalią kainą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų