Karantinas baigėsi, tačiau daug žmonių skundžiasi vis dar negalintys patekti pas gydytojus. Dėl to dalis priversti užsiimti savigyda arba pasikliauti internete randama informacija. Nors Sveikatos apsaugos ministerija ir yra nurodžiusi, iki kada ir kokiomis apimtimis gydymo įstaigos turėtų atnaujinti planines paslaugas, tačiau pačių ligoninių atstovai pabrėžia, kad tai padaryti, vadovaujantis visais galiojančiais įsakymais, ne taip paprasta.

Ligoninė (stopkadras)

Ligoninė (stopkadras)

Karantino metu nesulaukusi reikiamos pagalbos klaipėdietė Emilija su vyru sako dabar net nenorinti bandyti jos ieškoti, nes nenori būti dar labiau įskaudinta. 

„Jei susinervinu, su širdimi blogai, permušimai prasideda, laukiu ir pati nežinau ko... Vyrui po hepatito C reikėtų pasitikrinti, vėl bijom. Nesitikėjau, kad ateis laikas, o šeimos gydytojas net nesiteiks telefonu nors kažką patarti“, – guodėsi 66-erių metų moteris.

Ji pasakojo, kad dar anksčiau, kai vyrui suskaudo gerklę, kreipėsi į gydytoją, bet ji tik pasiūlė nusipirkti pastilių. 

REKLAMA

Ligoninė

„Jam antra savaitė skaudėjo gerklę, skambinu klausti, ką daryti. Sesutė pasakė, kad tai koronaviruso požymis. Gerai, skambinu į karštąją liniją užregistravo, tik po to vėl skambinu klausti, ar jei bus neigiamas, tai priims. 

Atsakymas – ne. Pradėjau pakeltu tonu kalbėti, ką daryti, pasakė, kad vaistinėje nusipirkčiau „nuo gerklės“. Tai gėrė vaistus savaitę be rezultato, gerai, kad dukterėčia turėjo likutį antibiotikų, tai išsikapstėm. Tai vadinasi savigyda, o ką daryti?“ – klausė ji.

„Geri pacientai“ pas gydytojus nevaikšto

Emilija sakė, kad ir jai pačiai metas apsilankyti, bet kraujo tyrimai šiemet nedaryti.

„Prieš imant siuntimą reikia kraujo tyrimus turėti, tiek pas kardiologą, tiek vyrui dėl kepenų fermentų. Todėl iškart po Naujųjų neskubėdavom pasidaryti tyrimus pagal programą, o eidavom daug maždaug prieš tai, kada reikėdavo pas specialistą. 

Matydavo nors bendrą kraujo tyrimą, kardiogramą, o dabar tuščiomis rankomis... Nuo kada taip siuntimus duoda, ar su praeitų metų tyrimais?“ – kalbėjo ji.

Moteris sakė šiemet dar nei karto nebuvusi pas šeimos gydytoją: „Geri pacientai, kaip man viena gydytoja sakė, tie, kurie nesilanko. Mes, matyt, tokie ir esame...“

Emilijos manymu, viskas priklauso nuo gydymo įstaigos, kuriame esi prisiregistravęs.

„Dukterėčia irgi buvo apsirgus, tai ir kraują paėmė, ir vaistus išrašė, vadinasi, viskas priklauso nuo gydymo įstaigos“, – pabrėžė moteris.

Jos teigimu, vienintelis kelias – eiti į privačią gydymo įstaigą.

Gerklės perštėjimas

„Gerai, kad vyro gydytojas gastroenterologas dirba privačioje, ir mano kardiologas, ne kartą teko taip daryti ir šis kartas nebus kažkas naujo. 

REKLAMA

Tik vyro psichika vis dar sudėtinga,  greitai supanikuoja, kai kepenys blogai funkcionuoja. Tada mąstymas pasikeičia, baimės daug. Gerai bent, kad psichiatrę gerą turim ir jau greit konsultacijai laikas. Tikiuosi, jos nenukels“, – vylėsi klaipėdietė.

Konsultacijos laukia kelis mėnesius

Nežinioje, kada sulauks pagalvos pasakojo esanti ir 10 metų sūnų Martyną auginanti šeima iš Kauno rajono. Berniuko mama skundžiasi, kad vis dar negalinti užregistruoti sūnaus pas vaikų endokrinologę. 

„Sūnus serga 1 tipo cukriniu diabetu. Jam endokrinologo konsultacija reikalinga kas 3 mėnesius. Užsiregistravę buvom kovo viduriui. Kaip tik paskelbė karantiną. Vizitą atšaukė. 

Deja, per karantiną sūnus gana sunkiai susirgo. Jokios pagalbos, nors ir esam rizikos grupėje, nesulaukėme. Tačiau konsultavo tik telefonu. Tyrimų neprisiprašėm. Ir dabar atšaukus karantiną, endokrinologai vis dar nedirba“, – sakė berniuko mama Erika.

Moters teigimu, šeimos gydytojos siuntimas jokios prasmės, nes tiesiog nėra pas ką jį siųsti.

„Gydytoja, kuri mus prižiūri, nedirba. Kaip, beje, ir kitos Kauko klinikų Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytojos. Tiesiog nepriima pacientų. 

Anot jos, nors sūnaus būklė ir nėra sunki, tačiau kaip sergančiajam diabetu jam reikalinga endokrinologo konsultacija, priežiūra.

Daro viską, bet „rankos surištos“

Kauno klinikos teigė, kad šiuo metu daroma viskas, kad visi besikreipiantys pacientai gautų reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas ir palaipsniui didina darbo apimtis.

REKLAMA

Kauno klinikų Vaikų ligų klinika

Vis dėlto, sunku numatyti, kada ligoninės Lietuvoje galės veikti visiškai įprastu ritmu. 

„Jeigu karantino metu pacientams nebuvo suteikta ambulatorinė paslauga, pavyzdžiui, gydytojo specialisto konsultacija, ir siuntimas šiai paslaugai nebegalioja, pacientai turėtų iš naujo kreiptis į savo šeimos gydytoją ir gauti elektroninį siuntimą. 

Su pacientais, kuriems dėl karantino sukeltų apribojimų operacijos buvo nukeltos, susisiekia Kauno klinikų specialistai ir paskiria jiems naują operacijos datą“, – rašoma portalui atsiųstame atsakyme. 

Numatyta, kokia apimtimi atnaujinti paslaugas

Portalas tv3.lt primena, kad planines ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms nurodyta, kad per liepos mėnesį turi pradėti tiekti ne mažiau kaip 80 proc. visų planuojamų teikti paslaugų. 

Ligoninėse per liepos mėnesį planinių stacionarinių paslaugų apimtys turi būti padidintos iki ne mažiau kaip 70 proc. Stacionarinės reabilitacijos paslaugų apimtys iki ne mažiau kaip 70 proc. nuo visų planuojamų suteikti paslaugų turi būti padidintos per rugpjūtį.

Tokie rodikliai nustatyti sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Dalia
2020-06-28 13:21:32
Paslaugas nutraukė greitai,bet atnaujinti nesugeba ,už ką mokame pinigus ,sveikatos draudimui,jeigu mus gydo internetas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vladi 2020-07-04 08:46:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atliginima reikią mokėti nuo nuo aptarnautų klientų.Seubas kas darosi .Ir dar vaistų nenusipirksi.Tai Europos ligis???Tarybų laikais pirštų baksteli ir tų jau pas daktarą.Tai buvo mediciną.   ATSAKYTI
Pacientė 2020-07-03 12:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vilniuj dar geriau,sesutės dirba ,o daktarai užsirakinę kabinetuose..kad pacientų neapkrėstų   ATSAKYTI
DDD 2020-07-01 10:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didvyriai kovoja su korona - algas gauna didesnes, o dirbti nieko neberiaikia. Gydimo ystaigos uzsidaro, pacientu nebepriima ir medikai tampa didvyriais kovoje su korona. Niekaip nesuprantu kodel mes mokame privaloma sveikatos draudimo mokesti.    ATSAKYTI
Alina 2020-06-30 22:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mano patirtis tai visai kitokia, planine operacija atliko iš karto, kaip tik buvo jos atnaujintos.... turimus reikėjo atlikti labai greitai, nes negaliojo, kurie buvo atlikti, tai jokių problemu... viskas buvo operatyvu... vaikų sveikatos pažymos jau sutvarkytos ( kurios bus reikalingos rugsėjo mėnesį )... ir neturiu jokių pažinčių tarp daktaru...   ATSAKYTI
Jonas 2020-06-30 16:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šeimos klynikos paklausiau kada galėsime registruotis kaip anksčiau pas gydytoją po rinkimų tai iki rudenio , dabar daktarė gydo per telepona , TAI GEROVĖS LIETUVA prie ruso jiau geriau buvo....................

   ATSAKYTI
Marijona. 2020-06-30 04:33:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jolanta tave taip gerai gydo ir gauni paslaugas kuriu reikia, taciau ne visi turime geru pazinciu ar gerus darbus.Senai zinome, kad atejus i klinika tokie zmones yra apsokami.Cia raso , nusivyle paprasti zmones, be pazinciu, be garsiu darbu ir turintis plona pinigine, kurioje yra keletas taip sunkiai uzdirbtu itsutaupytu euru.Kad LT medikai be geru pakistuku visai neziuri,tai zinoma keletas desimtmeciu.Rusu laikais dar budavo saziningesniu, kurie net isizeisdavo jei bandydavai ideti i kisenia.Dabar reikia deti keliata simtu ar tukstanciu jei nori gyventi, arba mirk.Stai kokia tiesa yraLT.   ATSAKYTI
gryff 2020-06-29 18:21:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is kokiu pinigu daktarai uzsidirba sau alga,jei zmogui nesuteikia pagalbos,ir kam tada mokame sveikatos draudima,kaip yra   ATSAKYTI
LLL 2020-06-29 15:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bus labai daug nusiskundimų tiems žurnalistams. Va jų žmonių dėkingumas parodė kokie yra. Aukojo pinigų ir plojo, o ką dabar gauna. Nieko ir daug nusiskundimų yra šiuo metu. Lietuvoje žmonės nėra vieninga tauta.    ATSAKYTI
Ooo 2020-06-29 09:17:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau nebeliko sveikatos priežiūros Lietuvoje,tegul tas kolxoznikų ministeris nesipučia ir nesideda gelbėtoju,o sužlugdęs visą gydymo sistemą,tegul varosi pas naisinį,trašomis prekiauti   ATSAKYTI
Antosyte 2020-06-29 07:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol dar sveiki dar turim sveilatos verslime sveilatos ministra su visa jo svita kol dar visu neisnuodijo nes tilriausiai yra tols nurodymas virs astonuosddsimt visis nimaronti .nez gydytojao visxi nebegydo   ATSAKYTI
Paciente 2020-06-28 19:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gydytoju versija tokia, kad ilgas mokslas, tai ir pinigai turi buti dideli.Daugums stengiasi atidirbti atmestinai nepilna darbo diena ir begti i kita darba, verkdami, jad turi bankams isipareigojimus uz namus ar butus.O pacientai tik prabegom...
.
   ATSAKYTI
Spiglys 2020-06-28 16:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Rojuje gydymo paslaugų nereikės, visi būsime Dievo išgydyti. Čia yra pasekmė to , kad nesugebama vadovautis Dievišku įstatymo principu. ,, Daryk žmonėms taip, kaip nori kad jie tau darytu.,, Jei žmonėms dabar nebus suteikiama reikalinga medicininė pagalba - tikrai ateis metas kai medikai bus nereikalingi. Lazda turi du galus. Jei su vienu duosi - kitas laisvas.....    ATSAKYTI
Gintaras 2020-06-28 16:10:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ministrą į teismą gal tada pradės galvoti galva o ne šikna......    ATSAKYTI
Regina 2020-06-28 16:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Keista?Kai internete pasižiūriu ,ar priima koks nors gydytojas Kauno klinikoje,randu vieną žodį nepriima.Kai pagaliau registravausi pas kardiologę,nustebau ,kai registratorė paskyrė dieną ir laiką tik gydytoja konsultuos tik telrfonu ir jei reikalas bus tuomet paskirs konsultacijai į polikliniką.Įdomus dalykas ar ne?   ATSAKYTI
Jonas 2020-06-28 15:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
pasiūlymas sveikatos apsaugos ministerijai,nenori daktariūkščiai dirbt,nemokėt algų,te pabūna be algikiu išalks pradės dirbt,priprato per karantiną durnių stumt,nors ir anksčiau tą darė,bet dabar iš vis nieko nebenori dirbt   ATSAKYTI
Okoko 2020-06-28 19:42:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ne be algikių, juk apsirūpino didžiulėmis algomis už nieką ligonių sąskaita, net neatidirba savo laiko, kažin kaip būtų karo atžvilgiu- visi daktariūkščiai galvas į smėlį   ATSAKYTI
Ieva 2020-06-28 15:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man kelia nuostabą kodėl su siuntimu nėra talonų, o be siuntimo prašau tik mokek jiems    ATSAKYTI
Žiauriai pikta 2020-06-28 15:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kada baiksis ta nesąmonė? Jau atsibodo,gydytojai dirbt nenori,pas juos patekti,kai prezidentą! 1,5men.laukiu širdies tirymo iš kiliniku,kada sugebės paskambinti kardiologė!nu vienų žodžių baisiau negali būti! Veryga turbūt laukia,kada visi ismirs!   ATSAKYTI
Nu jo 2020-06-28 17:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Sava tulzim dar nepaspringai? Neprireiks sirdies tyrimu...   ATSAKYTI
:| 2020-06-28 17:22:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
i medicina eina kaimietes, isgirdo kazkur kaip daktarai gauna daug pinigu, galvoja kolegijoj pasedesiu 3 metus ir karjera padarysiu, nes ji pati kieciausia. Baigia kolegija vos sesetui su spargalkem, keicia pampersus seniams, zinoma kaltas veryga ir visi kiti tik ne ji, rodomi ragai, liejamasi ant zmoniu, kitaip sakant kaimiete bradeda bresti.   ATSAKYTI
Egis 2020-06-28 15:21:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gydytojai ir administraciją tingi dirbti.Prie gero labai priprantamą.Mokamos algos , kam dirbti.   ATSAKYTI
Egidijus 2020-06-28 15:17:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gydytojai tingi dirbti, gauną atlyginimą.Tiesiog prie " gero daug priprantamą ".   ATSAKYTI
Jolanda 2020-06-28 15:13:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Gaunu viska ir info is seimos gyd telefonu,tyrimus ir kardiograma atlikau ir jau isoperavo menisko plysima.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų