Vilnius vėl siekia nustebinti pasaulį ir pačiame miesto centre sukūrė dirbtinį paplūdimį vilniečiams ir miesto svečiams. Antradienio rytą Lukiškių aikštėje atidaromas pirmasis dirbtinis pliažas sostinėje ir pristatomas kinas po atviru dangumi. Tačiau dalis politikų tokiu sprendimu pasipiktino ir ragina nedelsiant stabdyti šį projektą.

Vilniaus valdžia praneša, nors vandens telkinio prie vienos svarbiausių miesto aikščių nėra, pliažo atmosferą miestiečiams kurs gultais, skėčiais, paplūdimio tinklinio aikštele, jūros vaizdais ir garsais didžiuliame ekrane.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Meras: „Galime švęsti, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“

Lukiškių aikštėje paplūdimį atidaręs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė, kad pirmą kartą prieš kameras stovi basomis ant smėlio ir kalbėjo, kad tai gyventojams suteikia labai daug džiaugsmo.

„Nuo pat ryto matėm daug džiaugsmo aplinkui, žmonės tikrai šypsenas iš karto užsideda praeidami pro šalį, matosi, kad džiaugiasi savo miestu ir tais siurprizais bei netikėtumais, kuriuos čia turi. Idėja padaryti paplūdimį Vilniaus centre, o geriausia vieta – natūralu – Lukiškių aikštėje, kilo tuomet, kai dėl karantino žmonių galimybės judėti po pasaulį labai apribotos. Tada iškilo klausimas, kaip miestiečiams patirti naujų įspūdžių per atostogas“, –  antradienį žurnalistams sakė R. Šimašius.

REKLAMA

Meras kalbėjo, kad karantino metu suko galvas, kaip vilniečiams pajausti daugiau atostogų dvasios Vilniuje, todėl kilo ši idėja.

„Tai visi egzotiniai savaitgaliai ir šis pliažas. Norime pakviesti ir visos Lietuvos žmones patirti tuos dalykus, kuriuos tradiciškai patiria – istorija, kultūra, bet taip pat ir daugiau dalykų, į Vilnių pažvelgti kitomis akimis.

Gal kas ir nežino, bet Vilniuje turime bent dešimt gerų pliažų, kur galima tikrai gerai leisti laiką, šis yra vienuoliktas, atsiradęs laikinai, kuris galbūt ir primena, kad visur galima gerai leisti laiką ir į visus kitus pliažus važiuoti“, – teigė R.Šimašius.

Meras akcentavo, kad šis paplūdimys Lukiškių aikštėje asocijuojasi su iškovota laisve.

„Mes pagaliau galime džiaugtis savo iškovota laisve, nes šioje vietoje buvo daug to, ir vieno, ir kito totalitarinio režimo manifestacijų, buvo bandoma daryti daug blogų dalykų, bet šiandien mes čia matome laimingus žmones ir galime švęsti, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje.

Kai kam ta kritika buvo tiesiog tam, kad esą žiemą čiuožykla gerai, o čia blogai, nes nuogas kūnas, kažkas ateis su šortais“, – sakė R. Šimašius.

Meras pažymėjo, kad šis paplūdimys savivaldybei kainavo apie 60 tūkst. eurų. Privatiems partneriams – dar taip pat apie 60 tūkst. eurų.

Ragina nedelsiant stabdyti projektą

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis savo „Facebook“ profilyje skelbė, kad valstybės sostinėje nematyti valstybės: „Aikštėje, kurios specialų statusą patvirtino Seimas, aikštėje, kur buvo žudomi valstybės laisvės gynėjai.... pliažas. Visiško mankurtizmo jaunose miesto vadovų galvose pavyzdys.“

REKLAMA

Jis kartu su bendrapartiečiu Laurynu Kasčiūnu pareiškė, kad Lukiškių aikštėje pradėti darbai nedera su 1999 m. vasario 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu „Dėl valstybės sostinėje esančių Lukiškių aikštės funkcijų“.

Jie kreipėsi į Vilniaus miesto merą R. Šimašių ir savivaldybės administracijos direktorių P. Poderskį reikalaudami nedelsiant stabdyti savivaldybės vykdomus darbus, taip pat į Seimo Kultūros komiteto pirmininką R. Karbauskį, ragindami neatidėlioti Seimui dar 2017 m. pateikto Lukiškių aikštės Įstatymo (Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui),  projekto svarstymo.

„Miesto vadovo sprendimas rengti pramogas tokioje vietoje panašus į šokį ant sukilėlių kaulų. Aikštėje, kurioje buvo žudomi Lietuvos sukilėliai, kur šalia esančiuose KGB rūmų rūsiuose kalinti ir šaudyti Lietuvos rezistentai, įrenginėti pliažą, visiškai nedera su pagarba kovojusiems už laisvę. Tokius darbus būtina stabdyti nedelsiant”, – pranešime teigė Seimo narys A. Ažubalis.

Seimo nariai pažymi, kad tokią miesto valdžios savivalę sąlygojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno, Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio sprendimas ignoruoti Įstatymo projektą Nr. XIIIP-1475, kuriuo siūloma įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą, nustatant, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Karbauskis: „Keistas sprendimas, kaip ir pats Vilniaus meras“

Ramūnui Karbauskiui Vilniaus valdžios sprendimas Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį taip pat nepatiko: „Sprendimas labai keistas, bet Vilniaus meras yra toks pats keistas, kaip ir sprendimas.“

REKLAMA

„To dar nebuvo – Vilnius turės paplūdimį pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje. Jau nuo antradienio. Pietų Europos kurortai privėrė duris, Baltijos jūros paplūdimiai bus pilni šią vasarą – ką daryti vilniečiams?

Atostogauti Vilniuje! Specialiai tam nuo ankstyvo ryto Lukiškių aikštėje pradėjome pilti 1660 kv. m dydžio smėlio pliažą, kurį atidarysime antradienį ryte.

Bus smėlis, tinklinio aikštelė, šezlongai, skėčiai ir net jūros vaizdas su garsu ekrane – šią vasarą atostogausime Vilniuje!“,  – savo „Facebook“ paskyroje skelbė R. Šimašius.

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte. 

1660 kv. m ploto paplūdimys pirmadienio rytą pradėtas pilti Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam bus panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Benkunskas: taryboje nebuvo tartasi

Dėl sprendimo įrengti laikiną paplūdimį Vilniaus Lukiškių aikštėje nebuvo tartasi nei miesto taryboje, nei administracijoje, BNS sakė sostinės vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas. 

„Ne tik miesto taryboje politikai nieko nežinojo apie tai, bet ir plačiau – administracijoje ir politinėje vadovybėje nebuvo nei pristatyta, nei diskutuota, nei dėl pačios idėjos, nei dėl jos būtinumo, reikalingumo ir panašiai. Tai čia buvo staigmena šįryt, išgirdus ir pamačius šiuos pradėtus darbus ir visą situaciją“, – pirmadienį BNS sakė V. Benkunskas. 

REKLAMA

Jis sakė nežinantis, kas yra idėjos autorius, tačiau leidimą ją įgyvendinti suteikė meras Remigijus Šimašius ir Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Vicemeras taip pat sakė nežinantis nei iš kokios programos ar biudžeto eilutės paplūdimys bus finansuojamas, nei – kiek jis kainuos. 

V. Benkunskas teigė išgirdęs, kad sprendimas nebuvo derintas, nes jis laikytas „rutininiu darbu“ skirtu miesto infrastruktūros ir įvaizdžio gerinimui: „Požiūrio reikalas (...) mūsų frakcijos narių daugumos nuomone, mes kalbame apie pagrindinę valstybės aikštę, kuri turi ir didelį istorinį kontekstą ir, prisimenant tas visas diskusijas, kurios labai visuomenę skaldė ir jautrino dėl monumento šioje aikštėje, matyt, kažkiek norėtųsi ramybės ir šiek tiek laiko, nieko nedarant ir leidžiant tai aikštei susigyventi su tuo įvaizdžiu, su ta nauja infrastruktūra, kuri prieš kelis metus atsirado.“

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Taip pat jam kyla abejonių ir dėl to, kad Vilniuje šiemet jau atidaryti keli nauji paplūdimiai, netrukus planuojama atidaryti ir atnaujintą erdvę prie Baltojo tilto 

Pasak jo, šis sprendimas yra „stipriai kritikuotinas“ ir jei klausimas būtų buvęs svarstomas taryboje, jis būtų jam prieštaravęs.

„Man atrodo, ne vietoje ir ne laiku priimtas sprendimas, kuris gal atgarsį ir turės, bet daug didesnę žalą padarys dėl to supriešinimo tarp skirtingų visuomenės atstovų, kuris dabar ir kyla“, – pridūrė Vilniaus vicemeras. 

liberalas
2020-06-23 11:40:50
Dar gerai, kad ne homoseksualu ar kokiu transhumanu
Atsakyti
(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rūta 2020-06-25 21:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cituoju : "...kai dėl karantino žmonių galimybės judėti po pasaulį labai apribotos. Tada iškilo klausimas, kaip miestiečiams patirti naujų įspūdžių per atostogas“, – antradienį žurnalistams sakė R. Šimašius." - tą įkalinimą jis vadina atostogomis, kai žmonių atostogų planus sužlugdė?!!   ATSAKYTI
Lors 2020-06-23 22:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bože moi,kitaip nepasakysi,koks bukagalvis, Dieve padėk nuo tokių marazmatiku.   ATSAKYTI
Bite 2020-06-23 22:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vis negerai: daro- blogai, nedaro - irgi blogai.Nurimkit, pasidziaukite.Paryziuje miesto centre - pliazai. Visas Vilnius ant istorijos skauduliu, bet negali tik liudeti.   ATSAKYTI
tai 2020-06-23 22:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tegu daro ant merijos stogo - vis tiek kiauras, vicemeras rodė. O šiaip, tai to,ką reikia padaryti ir nesugeba : naujas baseinas- jau anekdotas, stadionas - anekdotas, šimašius- anekdotas, ir tie, kas jį renka - anekdotas   ATSAKYTI
Tas Šimašius 2020-06-23 22:15:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai tikrai nevisprotis...   ATSAKYTI
Žemė 2020-06-23 21:25:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar kartą įrodė, kad kvaila šypseną tikrai parodo visą šimašiaus esmę Na ir Chebra, kaip agresyvioji Armonaitė arba didysis gelbėtojas nuo coronos už šimtus tūkstančių
mūsų pinigų Poderskis, profsąjungų rūmus nugriovę už pastatymo kainą. Šimašius ,atsiribojęs nuo Masiulio, bet liberalus pinigų taškytojas.   ATSAKYTI
Ara 2020-06-23 20:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pliažas kaip tipo pliažas,bet prie ko čia OPEN BEACH, paskui sako :"vaikai nemoka rašyti,nemoka lietuvių kalbos..."
Kur ritamės,jei savo kalbos nevertinam.
Norim dar,kad mus užsieniečiai vertintų,kad nebūtumėm trečia pasaulio šalis...   ATSAKYTI
Ara 2020-06-23 20:27:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pliažas kaip tipo pliažas,bet prie ko čia OPEN BEACH, paskui sako :"vaikai nemoka rašyti,nemoka lietuvių kalbos..."
Kur ritamės,jei savo kalbos nevertinam.
Norim dar,kad mus užsieniečiai vertintų,kad nebūtumėm trečia pasaulio šalis...   ATSAKYTI
Nuostaba 2020-06-23 19:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Europoje o gal pasaulyje nėra tokios šalies,kur pagrindinė miesto aikštė paversta pliažu   ATSAKYTI
ABC 2020-06-23 19:37:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kapinėse kaip, puikus pliažas būtų?   ATSAKYTI
Vilnius 2020-06-23 18:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Armonaite ir simasius du dundukai simasius provincija    ATSAKYTI
Ryčka 2020-06-23 16:40:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Karbauskui nepatinka, kad nespėjo zoologijos sodo atidaryti ir rinkti kapeikas, nes prie Kauno marių niekas nevažiuoja... Šaunuoliai Vilniaus miesto savivaldybė ir meras Šimašius...    ATSAKYTI
VILNIETIS 2020-06-23 14:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
as sakiau kad laisves partija su simasiumi ir armonaite antifos filialas ir vaivorikstes globejai.Simasius trenktas ir politinis lavonas.Jo vieta ledus pardavineti.
NEBALSUOSIU UZ ..TERORISTINE PARTIJA ..   ATSAKYTI
kitas Vilnietis 2020-06-23 22:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sakai, patikėtum Šimašiui ledus pardavinėti ? Matytum ledus, kaip Vilniaus stadioną. Gal jis labiau tiktų kaip diversantas rosiejoj, kaip įtakos agentas - viską sužlugdytų   ATSAKYTI
Cha - cha 2020-06-23 12:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Trenktas ir nesigydo!   ATSAKYTI
Nebejuokinga 2020-06-23 12:25:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Toks pinigų betikslis švaistymas. Klausimas, kur tą smėlį rudenį dėsit? Išvešit, spejų. Gal galima sužinoti viso to kainą? Vietoj to, kad užpiltų smėliu pliažus, dundukas sostinės reprezentacinę aikštę 2 menesiams užpylė smėliu. Nėr kas veikt? mažai nesutvarkytų erdvių Vilniuje. Būtina su bikiniu lakstyt Vilniaus centre? Tai gal ir nudistų pliažą prie Seimo atidarykit, o tai nudistams dabar nėr kur centre pagulėt :)    ATSAKYTI
Ruta 2020-06-23 17:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aplankykit Vilniaus pliazus ir pamatysit kad ir ten smelio uzteko, labai graziai sutvarkyta :)   ATSAKYTI
Info 2020-06-23 22:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1m3 smėlio kaina pagal Šimašių virš 100 eurų.    ATSAKYTI
LLL 2020-06-23 12:03:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Iš kur tiek pavydo pas žmones? Vėl negerai. Tegul pabando šią vasarą ir matys. Buvo verta. Visi tik rūpinasi rinkimais. Tegul jie būna. Norėsi balsuoti balsuok, o jei nenori ne balsuok    ATSAKYTI
Vlasdas 2020-06-23 11:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Man tai labai įdomus sumanymas o davatkom ir apsimetėliams patriotams viskas tik blogai kas ne jų sugalvota   ATSAKYTI
liberalai 2020-06-23 14:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
sumanymas vertas siknos skyles.   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-06-23 16:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vladas, Tovarišč Šimaševskij tebia liubit!    ATSAKYTI
LDK 2020-06-23 17:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar ne toje aikštėje rusų buvo kariami patriotai? Čia, Šimašiau, ne reitingai ir ne valiutų kursai, čia istorija, bet šišoniškiams gal nedėstė?   ATSAKYTI
liberalas 2020-06-23 11:40:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dar gerai, kad ne homoseksualu ar kokiu transhumanu   ATSAKYTI
Salomėja 2020-06-23 11:25:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Šaunuolis meras. Puikiai sugalvojo.    ATSAKYTI
klaipeda 2020-06-23 14:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
skyle apacios o ne meras.   ATSAKYTI
xxL 2020-06-23 11:06:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Liberalų tikrasis mankurtinis veidas ir vertybės visame gražume.    ATSAKYTI
durnynas 2020-06-23 11:04:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Šimašius ir taip durnas, kad iki tokio laipsnio, tai netikėjau, tačiau durnumui ribų nėr. Matomai sulauksim iki rinkimų dunyščių ir daugiau.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų