Veryga siunčia įspėjimą: nesilaikantiems rekomendacijų gali tekti stipriai pasigailėti

Tie, kurie grįžę iš koronaviruso paveiktų šalių nesilaikys rekomendacijos izoliuotis, gali stipriai pasigailėti, pirmadienį spaudos konferencijos metu įspėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis pabrėžė, kad jei toks asmuo paskleistų virusą, už tai galėtų grėsti ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

Spaudos konferencija dėl koronaviruso (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
117

A. Veryga priminė, kad vėl yra įsigaliojęs šalių, iš kurių yra ribojamas atvykimas, sąrašas. 

„Iki trečiadienio, kai baigs galioti karantinas, t. y. iki trečiadienio yra trys šalių grupės, kalbame apie Šengeno šalis“,  0 kalbėjo ministras. 

Švedija, Portugalija, Jungtinė Karalystė – iš jų draudžiama atvykti ne Lietuvos piliečiams, išskyrus tam tikras išimtis. Grįžtant Lietuvos piliečiams būtina 14 dienų izoliacija.

„Dar viena šalis – Belgija, iš kurios leidžiama atvykti, bet yra privaloma 14 d. izoliacija. Iš kitų Šengeno šalių galima atvykti ir izoliacija yra netaikoma“, – kalbėjo A.  Veryga.

Jis pabrėžė, kad nustojus galioti karantinui bus nustatomas ir ministro įsakymu tvirtinamas paveiktų šalių sąrašas.

REKLAMA

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

„Tai reikš, kad asmenys, kurie bus grįžę iš paveiktų šalių per 48 val. nuo grįžimo ir atvykimo į Lietuvos teritoriją bus priversti užsiregistruoti NVSC ir kadangi tokie asmenys bus laikomi turėję sąlytį, t. y. aukštos rizikos, tai jiems bus taikoma izoliacija.

Tai yra rekomendacinio pobūdžio dalykas. Bet jei paaiškėtų, kad asmenys jos nesilaikė ir jei paaiškėtų, kad dėl jų kaltės bendraujant, turint simptomų būtų užkrėsti kiti asmenys ar blogiausiu atveju įvyktų rimtos komplikacijos, galėtų būti taikoma administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė. Taigi primygtinai tokios rekomendacijos ragintume laikytis. Nes už žalos kitiems asmenims padarymą, žinant, kad jis buvo įspėtas, buvo suteikta informacija, gali grėsti tam tikra atsakomybė“, – spaudos konferencijos metu pirmadienį kalbėjo A. Veryga.

Pablogėję karantino atšaukimo rodikliai

Kartu apibendrinęs karantino atšaukimo reikšmes A. Veryga priminė, kad iš viso yra stebimi 4 rodikliai. 

„Vienas iš jų – suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų per paskutines 2 savaites, tai jis šiuo metu yra 3,5. Pradžioje, gegužės 22 d., kai apsispręsta jį stebėti buvo, tai buvo 5,9. Kitas kriterijus – kad ne mažiau nei 90 proc. per savaitę nustatytų naujų atvejų būtų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais. Paskutiniais duomenimis, turime 83 proc., tai tas rodiklis išlieka pablogėjęs nuo gegužės 22 d. 

Dar vienas rodiklis, kiek yra nustatoma iš 100 tiriamųjų, keik procentų teigiamų atvejų, tai yra 0,20. Praėjusią savaitę buvo 0,11. O kai buvo pradėti fiksuoti šie kriterijai, buvo 0,22, tai jis išlieka normos ribose. Taip pat turėjome 8 įvežtinius atvejus, tai tie kriterijai išlieka blogesni nei gegužės 22 d., bet bendrai situacija yra daugiau mažiau stabili“, – informavo ministras.

Daugiau profilaktinių tyrimų

Toliau stebimas ir skelbiamas sergamumas Lietuvos savivaldybėse, kur jis yra didesnis nei vidurkis. 

„Šiuo metu čia patenka Širvintų, Vilniaus rajono, Ignalinos, Jonavos, Klaipėdos rajono, Vilniaus, Skuodo, Ukmergės, Elektrėnų ir Šakių. Iš pradžių buvo paskelbta, kad ir Švenčionyse yra didesnis rodiklis, bet, kaip paaiškėjo, gali būti taip, kad asmuo tik gali būti ten deklaravęs gyvenamąją vietą. Tai bus patikslinta. Savivaldybėse yra aktyviau testuojama tam, kad  būtų galima sekti situaciją“, – sakė ministras.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Naujausiais duomenimis, ištyrus 1608 mėginius per pastarąją parą patvirtinti 5 nauji užsikrėtimo atvejai.

NVSC atstovė informavo, kad iš vakar patvirtintų atvejų visi yra Vilniaus apskrityje – trys mieste ir vienas rajone, taip pat vienas asmuo Šalčininkuose.

Iš viso patvirtintų atvejų skaičius siekia 1773.

Šiuo metu sergančių žmonių Lietuvoje yra 258. Pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1429.

Taip pat pranešta, kad infekcija pasiglemžė dar vieną gyvybę. Tai jau 76-oji mirtis Lietuvoje. Dar 10 asmenų sirgo koronavirusu, bet mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 d. užfiksuota 17 įvežtinių atvejų.


Rašyti komentarą...
O
O/G
2020-06-15 14:46:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pagaliau baigsite gąsdinti žmones. Žiūrėk, kad Tau tik atrankių neuždėtų už žmonių genocido vykdymą. Rūpinkis sveikatos sistema, visa suvaryta. Kiek sumokėjo, kad vykdai iš anksto paruoštą šitą aferą. Apie kokius virusus čia šnekate, kurie visai nepriklauso koronai. Mes visi turime virusus, su kuriais patys ir kovojame, kad butu stipri imuninė sistema ir jokių testų ir vakcinų nebandyk siūlyti, nes jau psichologiškai bandote žmonėms į smegenis įkalti. Stop žmonių genocidui. Žmonės prabuskite. O tiesa tikrai išaiškės.
Atsakyti
-19

N
Nuomonė
2020-06-15 15:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga savo idijotiškumu labai pasistūmėjo į neigiamą pusę. Bando mus suvaryti į skaitmeninį konslagerį. Savo priverstiniais testais apkrėtė žmones, atėmė bendravimą, atskyrė mus nuo gamtos ir toliau bando gąsdinti. Atsibuskit žmonės, tai parsidavėlis , nacistas!!! PRIEŠ MUS VYKDOMAS GENOCIDAS!!!!
Atsakyti
-11

K
Kvailys
2020-06-15 15:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašo kad rekomendacija o reikalauja lyg būtų privaloma.Veryga kuo skiriasi rekomendacija nuo orivaloma.Apsišaukes melagis
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų