„Gabrielius Landsbergis eilinį kartą meluoja, kas jau tapo prokonservatoriškos propagandos vizitine kortele. Konservatoriai ir liberalai gynė V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus atstovaujamus interesus nuožmiai ir nenuilstamai“, – trečiadienį ryte savo socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis (Karolis Kavolėlis/fotobankas.lt)

Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis (Karolis Kavolėlis/fotobankas.lt)

Pasak R. Karbauskio, jei Seime valdanti koalicija turėtų tvirtesnę daugumą, tokios opozicijos pastangos neduotų jokių rezultatų.

„Dabartinė situacija, kada kiekvienas svarbesnio įstatymo priėmimas valdančiai daugumai virsta išbandymu, bus 71 balsuojantis Seimo narys, ar nebus, sudaro galimybę opozicijai gana efektyviai ginti verslo grupių interesus.

REKLAMA

Lentelėje matote, kad valdantieji balsavo už projektą, kuris apmokestina bankų sektorių, ir tai labai nepatiko konservatoriams, kurie susilaikė, ir asociacijoms, kurios siekė, kad tokio įstatymo apskritai nebūtų“, – dėstė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, po antradienį dviejų didelių verslo asociacijų vadovų suėmimo iškilo aibės klausimų, dėl galimo neteisėto lobizmo priimant įstatymus Seime.

„Žinant „MG Baltic“ bylos sąsajas su liberalais ir konservatoriais bei šių partijų atstovų veiklą Seime pastaruosius tris su puse metų, buvo akivaizdu, jog eilinį kartą galime sužinoti apie jų galimai neteisėtus ryšius su verslo asocijuotoms struktūromis.

Todėl labai nustebino, kad vietoj bandymo pasiaiškinti, G. Landsbergis ėmė įrodinėti, kad valdantieji esą patys gynė bankų interesus, neva tai patvirtina faktas, kad jų balsais priimtas bankų pelno mokestį didinantis įstatymas.

„Geležinė logika“! Tik visi faktai rodo visiškai priešingą situaciją. Su malonumu dalinuosi šiais faktais, kurie net mažam vaikui leis suprasti, kas tie politikai, kurie žūtbūt kovėsi prieš bankų apmokestinimo padidinimą“, – rašė R. Karbauskis ir išdėstė istoriją, kaip viskas vyko.

R. Karbauskis skelbia, kaip viskas vyko

„2019-10-11 valdančios koalicijos kolega Seimo narys Zbignev Jedinskij registravo pasiūlymą apmokestinti finansų rinkos dalyvių turtą (aktyvus), jei šio mokesčio mokėtojo turto vertė viršija 300 milijonų eurų. Bankų turtą buvo siūloma apmokestinti 0,03 proc. mėnesiniu mokesčio tarifu.

Vos tik registruotas projektas netruko sulaukti audringos bankų atstovų reakcijos ir net atvirų grasinimų. Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius išplatino kreipimąsi, kuriame grasinta, kad bankų turto mokestis reikšmingai pabrangins paskolas gyventojams bei verslui ir kitas finansų įstaigų paslaugas. Dėl to jau 2019-10-17 kreipiausi į Skandinavijos bankų savininkus, teiraudamasis, ar tokie jų atstovų Lietuvoje grasinimai pabranginti paslaugas gyventojams yra su jais derinti.

REKLAMA

Man atsakydamas nė vienas užsienio bankas nepatvirtino, kad tokie grasinimai, gąsdinant žmones ir skatinant jų nepasitenkinimą mokesčiu, kuriais buvo daromas spaudimas Seimo valdančiajai daugumai, būtų derinti su savininkais Skandinavijoje. Verta žinoti, jog Švedija tuo metu priiminėjo panašų sprendimą nuo 2022 m. įvesti naują bankų mokestį, kurio pajamas valstybė planavo naudoti Švedijos gynybos sistemos plėtrai, kartu kviesdama bankus solidarizuotis su visuomene.

2019-11-29 konservatorius Mykolas Majauskas ėmėsi bankų aktyvų mokesčio įstatymo švelninimo – registravo jo įsigaliojimo atidėjimą iki liepos pirmos dienos. Toks pasiūlymas akivaizdžiai naudingas bankams – jiems būtų tekę mokėti tik pusę metinio aktyvų mokesčio sumos.

Matant, kad opozicija priešinasi ir žada Prezidento prašyti vetuoti įstatymą, Biudžeto ir finansų komitetas inicijavo darbo grupę, o po joje įvykusių diskusijų 2019-12-05 Komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas kartu su kitais Seimo nariais registravo pasiūlymą vietoje bankų aktyvų mokesčio finansų įstaigoms taikyti didesnį pelno mokestį, jį padidinant nuo 15 iki 22 proc. Pasiūlymas didinti jau egzistuojantį mokestį, užuot įvedus naują, buvo svarbus ir dėl to, kad jis, priimamas kartu su valstybės biudžetu, būtų nekėlęs galimo teisinio ginčo dėl jo įsigaliojimo nuo sausio 1 d.. Taigi, buvo tikėtasi, kad konservatoriai vis tik nesikreips į Konstitucinį Teismą siekdami sunaikinti valstybės galimybes gauti biudžeto įplaukas iš tokio pakankamai didelio mokesčio surinkimo. 2019-12-06 šis tarifas, įvertinus aplinkinių valstybių taikomus mokesčio dydžius, komitete sumažintas iki 20 proc. ir, galiausiai, jam pritarė Seimas. G. Landsbergis, kaip ir dauguma konservatorių, balsuodami susilaikė (balsavimo rezultatai https://www.lrs.lt/sip/portal.show…).

REKLAMA

Ir šiam projektui buvo registruotos M. Majausko pataisos – siūlyta įsigaliojimą vėl nukelti iki metų vidurio. Tai bankai, jei M. Majausko pasiūlymui būtų pritarta, būtų sutaupę 10 milijonų eurų pelno mokesčio.

Priėmus įstatymą istorija nesibaigė: M. Zalatorius ragino Prezidentą vetuoti įstatymą, o išplatintame kreipimesi buvo teigiama, kad politikai apkurto ir negirdi teisės profesionalų perspėjimų „dėl mindomos Konstitucijos“. Netrukus, 2020-01-14, konservatoriai kartu su liberalais kreipėsi į Konstitucinį Teismą, reikalaudami bankų pelno mokestį pripažinti prieštaraujančiu Konstitucijai. Kreipimasis patvirtintas ir G. Landsbergio parašu. https://www.lrkt.lt/~prasymai/1_2020.htm…“, – „Facebook“ rašė R. Karbauskis.

STT apsilankė ir Seime

Po paskelbimo apie korupcijos bylą ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus bei Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidento Manto Zalatoriaus ir dar keturių asmenų sulaikymo Specialiųjų tyrimų pareigūnai antradienį po pietų apsilankė ir Seime. STT pareigūnai susirinko reikiamus dokumentus.

„Seime vakar lankėsi STT pareigūnai. Pateikėme jiems dokumentus, bet daugiau nieko negalime komentuoti, nes vyksta tyrimas ir pasirašėme, kad neatskleisime detalių. Tiesiog galiu patvirtinti tik patį faktą. Ten dalyvavo kancleris, todėl turėčiau pasitikslinti dėl vizito laiko“,  –  tv3.lt teigė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė ir pažymėjo, kad kažkokių apklausų nebuvo.

REKLAMA

Generalinė prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą dėl pirmadienį sulaikyto V. Sutkaus suėmimo. Kaip BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė, teisme yra gautas prokuratūros prašymas V. Sutkui skirti suėmimą, tačiau posėdžio laikas dar nėra paskirtas. 

V. Sutkus buvo sulaikytas ikiteisminiame tyrime dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Kaip skelbė BNS, M. Zalatorius po apklausos antradienį paleistas į laisvę, tai pranešė jo advokatas Aidas Mažeika: „Jis namie. Vakar vakare paleistas po apklausos.“

Pasak advokato, M. Zalatoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, įtariamojo namuose antradienį atlikta krata: „Nuo ryto pas jį buvo atlikta krata (...) Namuose, darbo vietoje, automobilyje – tradiciškai.“

A. Mažeika taip pat pridūrė, kad kol kas tiek jis, tiek jo ginamasis susilaiko nuo komentarų apie teisėsaugos vykdomą tyrimą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra apie šį ikiteisminį tyrimą pranešė antradienį. Taip pat pranešta apie V. Sutkaus ir Lietuvos bankų asociacijos prezidento Manto Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems.

„Asmuo yra laikomas įtariamuoju nuo sulaikymo momento. Nedetalizuojame šiuo metu, kokie įtarimai kuriam asmeniui yra pareikšti“, – BNS patikslino STT atstovė Renata Keblienė.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams. Teisėsauga teigė besiaiškinanti V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

REKLAMA

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose. 

Pasak jam atstovaujančio advokato Aido Mažeikos, M. Zalatorius iš sulaikymo buvo paleistas antradienį vakare. Jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Ana
2020-06-03 12:41:46
Mūsų seimo nariams,ministerijoms geda jūs daugiua kalbat o veiksmų nedarote.Tik paprastas zmogus kenčia.O apie konservatus nera apie ka kalbeti,nepatinka eikite dirbti kaip eilinis zmogus tai gal bus gerai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
2020-06-04 17:14:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Maniau, kad jaunas konservatorių vadas, atėjęs į valdžią, įpūs naujo vėjo, bet pasirodo užnuodytas pavydu kraujas eina per visą giminę! Šlykštu!!!    ATSAKYTI
Melagis ramunka 2020-06-03 18:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Oi kaip traukia karbauskis savo uodegą įmerktą į mėšlą.Mat šventasis juk tas pats sutkus pas valdančiuosius lankėsi.Kolūkio pirmininkui visur kalta opozicija patys priima sprendimus o kalti kiti.   ATSAKYTI
jop 2020-06-03 18:48:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kur Narkeviciaus poemiai?    ATSAKYTI
tt 2020-06-03 18:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Patologinis melagis, psichopatas Naisys   ATSAKYTI
Cha 2020-06-03 16:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Bet kaip Landsbergiukas gali taip įžūliai meluoti kai visi faktai rodo priešingai!
Supuvęs žmogeliūkštis.   ATSAKYTI
Nebobute 2020-06-03 20:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tu pats esi supuves ir sukirmijes, jei gini naisini melagi ir puoli Lansberi.Neveltui karabasa vaduna pataloginiu melagiu taigi atsipeikek  
zakis 2020-06-03 16:52:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
jei butu melagiu varzybos,tai be konkurencijos-cempionas karbauskis   ATSAKYTI
taigi 2020-06-03 15:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
tik jau ne karbauskiui kalbeti apie skaidruma tegu geriau pasizvalgo savo ir savo partneriu veikloje kita juodindamas pats baltesnis nebusi   ATSAKYTI
Ona 2020-06-03 15:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Šaunuolis Karbauskis Fabrikas siknius   ATSAKYTI
Pirmyn 2020-06-03 13:25:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Salin landsbergiu dinastija! Lietuvos naikintojus salin!   ATSAKYTI
L.I. 2020-06-08 15:24:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei ne ta dinastija, Putinu galėtum džiaugtis dabar!  
tikrai 2020-06-03 13:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
nu jo visi meluoja visi vagys ir aferistai tik karbauskis su savo globotiniais tyri kaip kristolas serga sis zmogelis didybes manija nieko cia nepadarysi nuo jo atejimo i seima ir prasidejo smeiztas purvo pilimas ant nepaklusniuju ir saves aukstinimas    ATSAKYTI
tvarteliniam 2020-06-03 13:22:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Smeizto pylimas ant nepaklusniu....cha cha ant nusikalteliu, tvartelini ozio vaike.  
šiaip 2020-06-03 12:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
tai net įdomu ar kada nors kas girdėjo anūką kalbant tiesą arba nesityčiojant   ATSAKYTI
Tam siaip 2020-06-03 20:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Uz tai kasdien girdim naisini kalbant tiesa ir tik tiesa, per tai jis stacias i dangu nueis  
Ana 2020-06-03 12:41:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mūsų seimo nariams,ministerijoms geda jūs daugiua kalbat o veiksmų nedarote.Tik paprastas zmogus kenčia.O apie konservatus nera apie ka kalbeti,nepatinka eikite dirbti kaip eilinis zmogus tai gal bus gerai   ATSAKYTI
Jolanta 2020-06-03 12:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Visa chaosa kelia ir kels konservatoriai ir liberalai - tautos naikintojai, melagiai, vagys. Dabar siti parazitai gina bankininkus, tokius pacius parazitus. Atsimenu, kai valstieciai norejo apmokesdinti bankus, islindo net grybe ir reke bankininkams ir verslininkams - "Nepasiduokit. Juk tai bolsevizmas".
Lietuva yra pati korumpuociausia valstybe ES, jei ir toliau liks konserviniai liberastai, tai pralenksim ir Ukraina...   ATSAKYTI
Zmogus 2020-06-03 12:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Ziauriai GEDA,kad tokie paslamekai sedi valdzioje.Visi 4 metai tik savo galiu matavimasi, rietenos lyg bobuciu turguje,kur kieno vieta.Idomu jiems patiems NERA GEDA ?uz toki zema savo elgesi.Nebuvo tokiu konfliktuojanciu valdanciuju,kiek save pamenu.valstieciai ,valstieciai jus puolat taip zemai,jog ir nukrist nebera kur.   ATSAKYTI
Durnam 2020-06-03 12:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Durniau, puole ne valstieciai, o konservai ir liberastai. Valstieciai pirma karta per 30m. atsigreze i paprasta zmogu, padidino pensijas, algas, vaiku pinigus...o, atstovaujantys didziajam verslui libkonservai visaip kaisiojo pagalius i ratus.  
zmogui 2020-06-03 12:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Jus matosi LRT ziniu gerbejas. Nes jums jau visiskai isplautos, zmogau, smegenys...Gaila...  
Lietuve 2020-06-03 11:51:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Karbauski, geriausia gynyba yra puolimas, o ką pulsi jei ne konservatorius. Vagie kepurė dega!    ATSAKYTI
Cha cha 2020-06-03 12:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Neapsimetinek cia patriote, o geriau eik padet palaikyk landsbergiui plakata prie Astravo AE...  
Birute 2020-06-03 11:28:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Kiek gali sita konservu ir liberalu gauja, tyciotis is Lietuvos zmoniu? Puikiai atsimenu, kai per LRT kiekviena diena teises"ekspertai" aiskino, kad banku apmokesdinti nereikia ir gasdino, kad uz tai turesime sumoketi mes.
Juk faktai pateikti, bet sita lodoriu saika vel issuks savo uzpakali. Nes libkonservai, teisesauga ir bankininkai- vieno paukscio lizdas.   ATSAKYTI
Pencinykas 2020-06-03 11:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Abudu lovinei ir labai gerai meluoje , Gabrieliau daugiau pagarbos dėdei karbauskiui o melagei tai ABU VIENODI......    ATSAKYTI
pensininke 2020-06-03 11:10:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Karbauskini, kepure dega, didesnio melagio uz tamsta Lietuvoje nera!   ATSAKYTI
Ne pensininke 2020-06-03 11:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Jums ponia matyt jau pavaziavo stogas. Arba priklausot tai grupei zmoniu, kuriu 5 - 10% yra nepateisinami.
Juk jums pries akis FAKTAI, o jus giedate vistiek savo...  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų