Kolegos pasidalijo jautria žinute apie žuvusį pareigūną: „Nežinai, kuris iškvietimas bus paskutinis“

Penktadienį Lietuvą sukrėtus skaudžiam nusikaltimui, kuomet iškvietime žuvo pareigūnas, Lietuvos policija „Facebook“ puslapyje pasidalijo jautria žinute.

„Šiandien praradome mylimą šeimos narį Saulių. Nuostabų žmogų, mylintį tėtį ir vyrą, visada kupiną teigiamų emocijų pareigūną.

Po tokių tragedijų visuomet norisi parašyti kažką tokio. Mums atrodo, kad šį vakarą labiausiai tiktų šie žodžiai, skirti Sauliui pagerbti.

Ar +40, ar -30, dieną ar naktį, aukojame save, savo miegą, sveikatą, dažnai girdime įžeidinėjimus, nepagarbą.

Bendraujame su žmonėmis, kurių gal daugiau nepamatysime, su smalsumu žengiame pro duris, kur ką tik girdėjosi riksmai. Eismo įvykis, per kurį pamatai, iš ko sukurtas žmogus. Kraupūs vaizdai, krauju aptaškytame bute, kurio nepamatysi per siaubo filmus. Saldus kraujo kvapas, kai įžengi į butą, kuriame ką tik buvo atimta gyvybė. Esi tik tu ir kolega, bet visuomet palaikai vienas kitą.

Kaskart palikus namie tai, kas brangiausia, nežinai, kuris iškvietimas bus paskutinis. Nežinai, ar tave užsipuls 50 kilogramų sverianti pusnuogė mergina, ar 120 kilogramų bokso meistras, bet stengiesi taip pat. Stengiesi grįžti namo pas mylimą žmoną, kuri miega apsikabinusi pagalvę, pilną tavo kvapo, nes tu turi atlikti pareigą, kurią prisiėmei. Ir viskas iš idėjos.

Stabdome, tikriname, stengiamės, kad ryte žurnalistai neturėtų darbo, kad nebūtų baisu palikti šeimos, nes žinai, kad tokių kaip tu – tūkstančiai. Ir visi stengiasi dėl to paties.

REKLAMA

Sako romantika? Prie automobilio sustatyti 5 pasportavę jaunuoliai, kurių dar niekas netikrino, o už jų tik tu su kolega. Bėgimas tamsiais skersgatviais paskui nežinia ką, nežinia kur. Trys valandos tamsiame miške, ieškant pasiklydusio dieduko. Lėkimas su švyturėliais 140 km/val. greičiu prieš eismą per kamščius ir užknisantys vairuotojai, nesuprantantys, kad skubame ne pietų – skubame, nes kažkam labai reikia tavo pagalbos.

Romantika – tai 2 minutės lengvo flirto su simpatiška vairuotoja, o visa kita – išėjimas iš komforto zonos ir savęs išbandymas. Didžiausias šio darbo privalumas, kad galiu ryte grįžęs dar miegančiai žmonai šalia padėti gėlių, apkabinti ir tyliai pasakęs, kaip myliu užmigti, nes vakare prasidės nauja pamaina.

Ir nepaisant visko, mes vėl kelsimės ir eisime į tarnybą ginti ir saugoti tuos, kuriems reikia mūsų pagalbos. Nes toks yra mūsų pasirinktas gyvenimo kelias. Didžiuojamės tarnaudami žmonėms ir savo šaliai.

Ilsėkis ramybėje, mielas Sauliau.

Ginti. Saugoti. Padėti.“, – rašoma Lietuvos policijos įraše. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad penktadienį Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime paleisti šūviai pražudė policijos pareigūną, o jo kolegę – sužeidė. Žudikas visą dieną buvo ieškomas gausių policijos pajėgų, „Aro“ rinktinės pareigūnų. Įvykio vietoje, po sudegusio namo nuodeguliais buvo rastas, kaip vėliau paaiškėjo, vyro lavonas. Tarnybos paėmė mėginį ekspertizei, o vėlų vakarą paaiškėjo – tai sudegęs policijos pareigūną nužudžiusio vyro lavonas, prie kurio buvo rastas ir nusikaltimo įrankis.

REKLAMA

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių raj. nušautas policijos pareigūnas, atvyksta „Aras“

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ekspertai, prioriteto tvarka ištyrę iš įvykio vietos gautus mėginius konstatavo, kad Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime gaisravietėje rasti palaikai yra Stasio Braso, kuris įtariamas šį rytą nušovęs ir sužeidęs policijos pareigūnus.

Speciali policijos operacija yra baigiama, apie ekspertizės rezultatus informuoti ir kolegos Latvijoje, kurie taip pat nutraukia vykdytas paieškos priemones.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla dėkoja visiems operacijoje dalyvavusiems pareigūnams.

Žuvusio paregūno laidotuvių ceremonija numatyta pirmadienį.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių raj. nušautas policijos pareigūnas, atvyksta „Aras“

Tragedija įvyko, kai policininkų pora atvažiavo į šeimyninį konfliktą, juos šūviais pasitiko 52-ejų įtariamasis, kuris dar ir padegė namą. 40-metis policininkas, kinologas, žuvo, jo kolegė sužeista.  Žudiko aplinkiniuose miškuose ieškojo didžiulės policijos pajėgos: iškviesti ir „Aro“ kovotojai. Užgesinus namą rasti palaikai. Aiškėja, kad  žudikas šaudė nelegaliai laikytu pirmojo pasaulinio karo laikų karabinu.

Aiškėja, kad policijos pareigūnai į kaimą dėl smurto artimoje aplinkoje buvo iškviesti dar vakar. Tačiau prieš atvykstant policijai smurtautojas paspruko. Į šiandien atvažiavusius policininkus buvo paleisti šūviai.

40-metis policininkas pašautas numirė iškart, jo kolegė porininkė – sužeista.

„Tragiškas įvykis įvyko tuo metu, kai mūsų pareigūnai atvažiavo tikrinti informacijos dėl vakar vakare gauto pranešimo dėl smurto artimoje aplinkoje, vakar nuvykus policijos ekipažui nebuvo rastas smurtautojas galimas, informacija buvo tikrinama naktį, tačiau vėl nebuvo rastas galimas smurtautojas. Ir šį rytą vėlgi atvykus trečią kartą į mūsų pareigūnus buvo paleisti šūviai“, – sakė į įvykio vietą atvykęs generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

Žuvo dviejų vaikų tėvas 40-metis Mažeikių rajono policijos komisariato kinologas Saulius Žymantas. Pareigūnas garsėjo, kaip vienas geriausių šalies kinologų. Kolegos vis dar negali patikėti, kad jį pakirto kulka.

Gyva ir žudiko žmona, ji penktadienį buvo apklausiama policijos komisariate. 52-ejų metų įtariamasis Stasys Brasas dar ir padegė namą.

Įtariamasis padegė savo namą, jis paskendo liepsnose. Į gaisravietę iškviesti ugniagesiai, jie trobą užgesino. Tarp nuodėgulių buvo ieškoma palaikų – buvo spėjama, kad vyras galėjo ką nors dar nužudyti. Jau iš karto po šaudynių buvo žinoma, kad žudikas leidimų laikyti ginklą neturėjo, neabejojama, kad jis šaudė iš nelegaliai įsigyto ginklo. Nuodėguliuose aptiktas sudegęs, kaip vėliau paaiškėjo, paties žudiko kūnas. Prie jo gulėjo ir ginklas: maždaug prieš šimtą metų pagamintas karinis karabinas.

„Šalia kūno yra rastas Mosin gamybos šautuvas, tai yra ginklas, kuris buvo naudojamas per abu pasaulinius karus. Šiuo metu pasieniečių sraigtasparnis yra išskridęs į Šiaulius atvežti medicinos ekspertų ir tikimės, kad med. ekspertai duos preliminarias išvadas“, – kalbėjo R. Požėla. 

Policija sakė, kad jiems įtariamasis nežinomas, jis neteistas. Įtariamasis esą didesnių rūpesčių anksčiau nekėlė, sako ir vietos seniūnas.

Užuojautą reiškė prezidentas, premjeras, pareigūnai

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškė užuojautą Mažeikių rajone žuvusio policijos pareigūno Sauliaus Žymanto artimiesiems ir linki stiprybės sužeistai policijos pareigūnei.

REKLAMA

„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą policijos pareigūno Sauliaus Žymanto šeimos nariams ir draugams“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat išreiškė palaikymą per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime sužeistai policijos pareigūnei.

„Linkiu kuo greičiau pasveikti, išlikti stipriai ir toliau vykdyti policijos misiją – ginti, saugoti ir padėti“, – sakė šalies vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė penktadienį pareiškė užuojautą dėl Mažeikių rajone tarnybos metu nušauto policijos pareigūno.

„Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas“, – pranešime cituojamas premjeras.

„Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sako jis.

Užuojautą pareigūno artimiesiems ir kolegoms pareiškė ir R. Tamašunienė.

„Reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą tarnybos metu žuvusio Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno Sauliaus Žymanto šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visai policijos pareigūnų bendruomenei“, – cituojama ministrė penktadienį išplatintame pranešime.

Pareigūnas neteko gyvybės atlikdamas savo tarnybinę pareigą, policijai gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje. Be galo liūdna ir sunku suvokti, kad tokią kainą teko sumokėti šiam sąžiningai pareigą – saugoti visuomenę – vykdžiusiam pareigūnui“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Ministrė teigė policijos bendruomenei linkinti vienybės, tvirtumo ir susitelkimo. 

„Tikiu, kad Lietuvos policija, nepaisydama šio tragiško įvykio, ir toliau nepriekaištingai atliks savo misiją – ginti, saugoti padėti“, – sakė ji.

Įvedus specialųjį planą, į įvykio vietą išvyko gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Į įvykio vietą išvyko ir vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė bei policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų