Panevėžyje su vaikais draugauja gandriukas, kuris žmonių visai nesibaimina

Neseniai atnaujintą miesto parką Panevėžyje pamėgo lankyti gandriukas. Kartu su mažaisiais laiką jis leidžia ne kur nors atokiai, o vaikų pilnoje žaidimų aikštelėje. Tokia draugija panevėžiečiai be galo stebisi, mat drąsuolį gandrą mato pirmą kartą. Paukštis gana arti prisileidžia ir suaugusius, ir vaikus, o ir prieš kameras visiškai nebijo pozuoti. Tik tokia netikėta žmonių ir sparnuočio kompanija neramina veterinarus. Baimės instinktą praradęs paukštis gali labai lengvai žūti.

Į kultūros ir poilsio parką kartu su atžalomis pramogauti užsukantiems panevėžiečiams jau kelios savaitės kaip draugiją palaiko gandras. Keisčiausia, kad raudonsnapis pamėgo vaikų klegesio pilną žaidimų aikštelę. O atskridęs kartu su mažaisiais išbando ir sūpuokles, ir kitus žaidimų įrenginius.

Tokiu žaismingu reginiu panevėžiečiai jau kuris laikas dalinasi ir socialiniuose tinkluose, tik vieni juokauja tai daryti atsargiai, kad kuriam nors gandras nepadovanotų dar vieno broliuko ar sesutės.

Bet paskui vaikus sekiojantis gandriukas nors ir atrodo be galo jaukus ir draugiškas, vis gi nesileidžia glostomas ir čiupinėjamas:

„Nu, drąsus jis toks mes iš pradžių ir bijojom gal sakau gali gnybti atsargiai taip bet teko ranką taip ištiesti ir pasieki.“

„Matėsi ir ant sūpuoklių buvo ir man atrodo dar kažkur buvo nutūpęs, tai jis čia vaikšto. Ir aš matau, kad ten yra net žuvies jam padėta.“

„Tas gandras buvo dingęs kokias dvi dienas ir vakar vėl pasirodė tai ar jis kažkur išskrenda mes šiandien atėjom ir dairomės sakom gal vėl tą gandrą pamatysim.“

REKLAMA

Vaikštinėjantis gandras iš ties atrodo kaip naminis. Štai parko parko prižiūrėtojas Jonas sako, kad šitaip paukštis parke karaliauja jau kelios savaitės. Kai vaikų nėra ima sekioti jam iš paskos vis su snapu kažką rankiodamas.

„Pirmadienį pamačiau, va, čia jis vaikščiojo. Naktį aš nežinau, kur jis būna. Ryte kai tik Jonas atsiranda nuo septynių grėbti ir jis iš paskos vaikšto. O vaikai šitaip iš delniukų sliekų parinkę jis kapt, kapt, kapt“, – sako parko lankytojas Lionginas.

„Prieina iš vis prie pat gali paglostyt nieko jis nedarys“, – pasakoja parko prižiūrėtojas Jonas.

Susirinkę žmonės iš pradžių net svarstė, kad gandrui kažkas negerai. Juk negali laukinis paukštis taip nebijoti žmonių. Tačiau kviesti gyvūnų globėjai patarė nesikišti į gamtą ir palikti gandrą ramybėje. Nors pripažino, kad tokia elgsena gandrui nebūdinga:

„Gal iš namų kieno nors pabėgo nei čia lizdo jis turi nei ką nežinau.“

„Ne būdavo anksčiau bet vėjas išvertė tą lizdą ir niekas nepadėjo jam.“

Kad gandras visiškai sveikas įsitikinusi ir laukinių gyvūnų prieglaudą turinti panevėžietė veterinarė Jūratė Paltarokė – Vilimė. Tik išvydusi kaip godžiai paukštis lesa pavaišintą žuvį piktinasi tokiu neatsakingu panevėžiečių elgesiu. Esą maitindami žmonės patys ir pripratino jį prie savęs.

„Gandras yra toks jeigu tik pajunta, kad jį maitina jis pripranta prie tos vietos ir gana agresyvokai reikalauja, kad jis būtų šeriamas. Ir jis ieško maisto būtent toje vietoje. Ir rekomendacija žmonėms nemaitinkit. Nemaitinkit, nepratinkit, gandras visiškai sveikas“, – teigia veterinarė Jūratė Paltarokė – Vilimė.

Vis dėl to baimę praradusiam gandrui dabar iškyla daug didesnis pavojus, jis gali žūti po ratais, ar apsinuodijęs kokiu nors naminiu maistu. Vis dėlto net jeigu gandras ir buvo prijaukintas, žmonės, ypač vaikai, turėtų jo vengti. Pasak gyvūnų elgsenos specialistės, šie sparnuočiai žmonių nepuola, bet gindamiesi gali snapu sužeisti. Ypač pavojinga mažiems vaikams, kurie patys yra gandro dydžio tuomet didelė tikimybė, kad paukštis gali sužaloti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų