Ar Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybos dėl ateities santykių baigsis katastrofa?

Gegužės 11 dieną įvyko trečiasis derybų tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės raundas dėl bendradarbiavimo po „Brexito“. „Kaip ir balandžio 24 dieną vykęs antrasis raundas, šis irgi neatnešė jokios pažangos“, – teigia buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir diplomatas Antanas Valionis.

Dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES buvo susitarta tik praėjusių metų pabaigoje, o naujasis bendradarbiavimo režimas turėtų įsigalioti jau nuo 2021 m. sausio 1 d. Tad iškilo ambicingas uždavinys: per vienuolika mėnesių po JK išstojimo pratęsti derybas ir pasirašyti naują bendradarbiavimo sutartį. Paprastai dėl tokių sudėtingų klausimų paketo deramasi bent kelis metus.

Iš esmės susitarti buvo planuojama dar vasarą, tačiau jei to padaryti nepavyks, liepą reikėtų pratęsti pereinamąjį periodą.

„Jei susitarti iki naujųjų metų nepavyks įsigaliojusios PPO taisyklės t.y. aukštesni tarifai ir muitų barjerai įsigalios ir prekyba gerokai pabrangs. O tai ypač pavojinga šiuo metu, kai pandemija persimaišo su „Brexit“ sukeltu chaosu. Tai jau sprogstamas mišinys“, – prognozuoja A. Valionis.

Situaciją JK atidžiai stebintis A. Valionis pastebi, kad abiejų besiderančių šalių verslininkai sako tą patį: be galo sunki ekonominė padėtis gali tapti katastrofiška.

Vėliausiai derybos turėtų baigtis iki lapkričio pradžios – ES valstybės narės turi turėti laiko sutarties ratifikavimui.

„Birželio pradžioje ES vadovai aptars derybų eigą, tačiau sunku pasakyti ar bus apie ką kalbėti. Kol kas gerų naujienų mažai“, – teigia A. Valionis

VISĄ KOMENTARĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
K
Kvapas
2020-05-18 13:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europa laisva. Lietuva laisva. Kam čia taip rūpi kitos šalys? Gal cia brandina kitos mintys?
Atsakyti
0

S
Spiglys
2020-05-20 06:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal neskaitėt Biblijoje, kad tik Dievo Karalystė išspres visas žmonijos problemas?
Atsakyti
0

J
J0
2020-05-18 11:31:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisva salis su kuo nori su tais bendradarbiauja ES priprate nurodinet tai galvoja ir toliau vykdys nurodymus
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų