Pagal atnaujintas Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų trumpalaikes koronaviruso plitimo Lietuvoje prognozes, numatoma, kad savaitės pabaigoje užsikrėtusiųjų asmenų skaičius šalyje padidės keliais šimtais, maždaug iki pusantro tūkstančio atvejų.

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)

Prognozuojama, kad šią savaitę iki penktadienio kasdien turėtų būti patvirtinta po 43–44 infekcijos atvejus, o iš viso jų kiekis padidėtų iki 1542.

Ilgalaikėse prognozėse rodo, kad per metus mirčių nuo šio viruso skaičius galėtų siekti apie pusantro šimto – 148 atvejus.

Trumpalaikės prognozės

Trumpalaikės prognozės

Anksčiau VU mokslininkai, pristatę matematikų ir informatikų darbo grupės rezultatą, teigė, kad priklausomai nuo to, pildysis viruso plitimo scenarijus, pagal realųjį scenarijų, iki metų pabaigos susirgs apie 4,5 tūkst. Lietuvos gyventojų. Pesimistiniu scenarijumi sergančiųjų skaičius būtų beveik 6 tūkst. Taip pat buvo prognozuota, kad nuo viruso galėtų mirti nuo 208 iki 247 žmonių.

Stebėjo išaugusį skaičių

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę JAV dirbantys lietuviai mokslininkai, kurie atlieka tyrimą ir renka duomenis apie galimą koronaviruso simptomų plitimą Lietuvoje, pažymėjo, kad po Velykų savaitgalio stebi ryškų susirgimų gausėjimą. „3 tūkst. dalyvių daugiau kaip dvi savaites kasdien praneša apie savo savijautą", – teigė jie.

REKLAMA

Naujausiais duomenimis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 20 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje yra patvirtinti 1326 ligos atvejai. Per vakar dieną patvirtinti 28 nauji teigiami atvejai. Per vakar dieną ištirta 2310 ėminių. Iki šiol iš viso ištirti 66 352 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

įdomu
2020-04-20 11:45:49
Čia kaip tai?mokslininkai paskaičiavo,nuprognozavo ir...?kiek reik -tiek ir padarys?ar mokslininkai gali užsiimti moksliniais darbais,o ne horoskopų sudarymu?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
TIESIOG ZMOGUS 2020-04-22 15:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieks nesako, kad pranašauja jie tik prognozuoja patys be reikalo panikuodami ir nesamones komentuodami keliat panika. Nieks neliepia tiketi ziniasklaida, tai vietoj to, kad viesai nusisneketi eikit i gamta, praleiskit prasmingai laika ir laikykites nustatytu saugos reikalavimu. Likit saugus! :)    ATSAKYTI
Nikas 2020-04-21 16:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prognozės ir lieka prognozėm, nenuostabu, kad netikslios. Esmė tik ta kam iš vis jos reikalingos? Kažkam už tai mokamas atlyginimas, švaistomos tuščiai lėšos ir laikas jų kūrimui, kad kažkas skaitytų tuos kliedesius ir prisigalvotų visokių nesąmonių. Gana gi jau gal tos koronapsichozės, padurniavot ir gana, grįžkim į normalų gyvenimo ritmą, kol dar galutinai nesugriovėm visos ekonomikos, ko pasekoje ne keli senoliai gulintys mirties patale mirs, o nukentės didžioji dalis jaunų darbingo amžiaus žmonių, kurie tiems senoliams pensijas uždirbinėja, augina vaikus - mūsų visų ateitį. Reikia galų gale teisingai pasirinkti prioritetus, kad paskui graužtis nereikėtų dėl didesnių netekčių. Jau ir taip mūsų ekonomikai bus tragiška dėl didžiųjų pasaulio valstybių durniavimo ryšium su šia psichoze, tai bent mes nepasiduokim tam nukvailėjimui dėl kažkokio viruso, kuris realiai pavojingas tiek kiek sloga.    ATSAKYTI
Stasius 2020-04-20 20:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikejo laikytjs nurodymu ,kaip. buvo liepta ,tai tas virusas nebutu taip isigalejes ,bet kur cia klausys ,lakste ,svente ir linksminosi ,pairo visas gyvenimas it tas karantinas tesis be galo...   ATSAKYTI
kjm 2020-04-20 18:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
negasdinkit sunys , diedukai krenta 94 91 metu, nera cia jokio viruso   ATSAKYTI
. 2020-04-20 17:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar Lietuvoje yra mokslininkų? Kad yra horoskopų kūrėjų žinojau. Tačiau reklama, kad yra mokslininkų, nustebino. Kaži už kiek jie nupaišo tokias gražias kreives ir paaiškina,kad žmonėms reikia laikytis 2 m. distancijos? Kaip tai moksliškai paskaičiuota, nepaaškina. Man jie daugiau panašūs į makaronų, kurie kabinami ant ausų per karantiną,gamintojus.   ATSAKYTI
Raimondas 2020-04-20 16:30:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nejuokinkit su savo prognozem! Cia gal ta pati kontora, kuri prognozavo 200 piko metu? Tai as galiu tokias pacias prognozes pateikti: per artimiausia pusmeti naujai diagnozuotu skaicius gali buti nuo 1500 iki 30000. Taciau priklausomai nuo gyventoju elgesio ir valdzios sprendimu,gali buti paklaida apie 95 procentus. Gerbiamieji mokslininkai, jeigu savo ziniomis niekuo negalit padet zmonijai, inovaciju kurimo bei diegimo budu-kas yra mokslonpagrindinis uzdavinys, tuomet neterskit eterio. Galima grizti prie straipsniu apie kaciu kirpyklas- informacijos apie prognozes nauda tolygi. Jei dar kam neaisku, BUTINA ISTIRTI DEL COVID-19 KIEKVIENA LT GYVENTOJA-VISUS 3 ml. PO TO ATSKIRTI SERGANCIUS NUO SVEIKU. Ir cia su visa pagarba zmonems. PO TO KONTROLIUOTI KAD NEBUTU ATVEZTINIU ATVEJU.... Tai kam cia dar kas neaisku?   ATSAKYTI
Zmogus 2020-04-20 16:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NUSTOKIT MUS GAZDINE ! siaubas kaip ima pyktis nei vienoj salyje taip su zmones nesielgia ,kaip lietuvoje.Mes esame laikomi kvailiais.Kiek susirgs tiek ir bus .nereikia mums tu pranasu. Zmones mirsta kasdien nuo kitu ligu ALIO AR GIRDIT? yra dar ir kitu ligu .!!   ATSAKYTI
orologas 2020-04-20 13:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokslininkai apie prognozes. Kartą Stalinas lankėsi Meteorologijos institute. Po to, kai vyriausiasis mokslinis darbuotojas papasakojo apie sinoptikos mokslą, vadas paklausė: "Drauge, o koks yra jūsų prognozių tikslumas?" "40 procentų!" išdidžiai atsakė mokslinis bendradarbis. "Tada prognozuokite priešingai!"    ATSAKYTI
MARCUS72 2020-04-20 13:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek knisit protus zmonems ir naudosit kai masalus kad jusu kisenes butu pilnos jau uzteks situ nesamoniu jau begsiu y miska juk kaskas tures apginti islikusia lietuva nuo situ parazitu    ATSAKYTI
Pilietė 2020-04-20 12:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko vertos tos mokslininkų prognozės ir tokių profesorių kaip Kasiuleviciis. Nepasitvirtino jų prognozės, tai jau plokštelę pakeitė, kur 208 mirtys(ačiū Dievui kad taip neatsitiko), kur 10000 užkrėstų, o tai ką jie pasakė dabar, tai vos ne kiekviena TV žiūrinti bobele gali numatyti ir nuprognozuoti. Tuščios mokslininkų kalbos   ATSAKYTI
[email protected] 2020-04-20 12:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mokslininkai jau praejusia vasara sake, kad del karscio atsiras nauju ligu, o tai jau planuotas masinis naikinimas.   ATSAKYTI
Petras 2020-04-20 12:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kiek ES užsakė mirčių.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-20 12:00:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vykdomas žmonių genocidas prisidengiant moksliniais darbais. Kiek suprantu, tai ne mokslininkai, o ekstrasensai vykdo Nensi Pilosi programą. Tai ji jau atleista ir bus teisiama, PSO remiančių mažėja, o mūsų teroristinė valdžia to dar nesupranta, ar nenori suprasti. ŽMONĖS, SAUGOKIT VAIKUS! PRISIDENGIANT VIRUSU, VYKDOMAS ŽMONIŲ NAIKINIMO PLANAS!!!!   ATSAKYTI
Anas. 2020-04-20 11:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Še.Zaraza.mes.visi.platinam.nesilaikom.Spesialistū.ispėjimū   ATSAKYTI
Zb 2020-04-20 11:45:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mokslininkas dar ne dievas baikit gąsdint ir prognuozuot kiek mirs iki vieno zmogaus tikslumu tik paniką keliat   ATSAKYTI
įdomu 2020-04-20 11:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia kaip tai?mokslininkai paskaičiavo,nuprognozavo ir...?kiek reik -tiek ir padarys?ar mokslininkai gali užsiimti moksliniais darbais,o ne horoskopų sudarymu?
   ATSAKYTI
Zb 2020-04-20 11:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mokslininkas dar ne dievas baikit gąsdint ir prognuozuot kiek mirs iki vieno zmogaus tikslumu tik paniką keliat   ATSAKYTI
Petras 2020-04-20 12:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia kiek ES užsakė.  
Sp 2020-04-20 13:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tiktai taip  
Tc 2020-04-26 13:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dievo išviso nėra.  

Top Video

Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
REKLAMA
Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius koronaviruso duomenis Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą Lietuvoje ...
Šiukšlės (nuotr. stop kadras)
Ar šiukšlintojus miške prilyginti brakonieriams ir juos bausti ne tik piniginėmis baudomis, bet ir konfiskuoti mašiną? Dėl to vėl ginčijasi Seimas. Kasdien sunkvežimius ...
Gitanas Nausėda (Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvai pasinėrus į karantiną tarsi dingo iš visuomenės akiračio. Iš pradžių visi stebėjosi ir gūžčiojo pečiais, vėliau – apsiprato. Politikos ...
Diena Vilniuje (nuotr. Fotodiena)
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai įspėja: dabartinėmis sušvelninto karantino sąlygomis turime būti itin atidūs, atsakingi, rūpintis vieni kitais ir toliau ...
Europos Sąjungos vėliava (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisija trečiadienį ruošiasi paskelbti pasiūlymą įsteigti fondą, kuris padėtų valstybėms narėms įveikti koronaviruso sukeltą ekonominį nuosmukį. Jei valstybės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų