Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė penktadienio rytą kalbėjusi LRT RADIJUI teigė, kad registruojama vis daugiau vyresnių nei 60 metų asmenų, kurie serga COVID-19. Pasak epidemiologės – kas penktas užsikrėtęs asmuo yra virš 60-ies metų amžiaus. Epidemiologė taip pat pastebėjo, kad šiuo metu užsikrėtusiųjų šalies viduje skaičius viršijo įvežtinius atvejus. 

Daiva Razmuvienė Šarūnas Mažeika/FOTOBANKAS nuotr.

Daiva Razmuvienė Šarūnas Mažeika/FOTOBANKAS nuotr.

„Registruojama daugiau asmenų virš 60 metų, tai yra kas penktas susirgęs asmuo, o tai sudaro 20 procentų sergančiųjų, kurie yra vyresnio amžiaus, – LRT RADIJUI sakė D. Razmuvienė.

Naujausiais duomenimis šalyje yra 696 koronavirusu užsikrėtę asmenys, 8 asmenys mirę, 7 – pasveikę. 

Koronavirusu užsikrėtusių šalies viduje skaičius viršija įvežtinius atvejus

D. Razmuvienė LRT RADIJUI teigė, kad šiuo metu užsikrėtusiųjų šalies viduje skaičius jau viršijo įvežtinius atvejus. 

„Koronaviruso plitimas jau viršijo įvažiavusių susirgusių asmenų, kuriuos mes registravome. Prieš tai buvo tik įvežtiniai atvejai, dabartiniu metu didesnis plitimo skaičius yra asmenų, kurie susirgo niekur nebuvę“, – LRT RADIJUI kalbėjo epidemiologė. 

REKLAMA

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

 

Saulyte
2020-04-03 08:35:45
O jeigu mes gyvename bendrabutyje, kuriame vienam koridory gyvena 18 šeimų, o tame tarpe ir romų bendruomenės atstovų. Kurie jokių pandemija ar karantino nepaiso. Eina būriais draugai pas juos, ar įmanoma kažkaip apsisaugoti nuo kovit? Mes daug kartų išėjome romų šeima kad jie neleistų savo draugų, ne vestų giminių. Bet jie tik pasijuokė ir pasakė,, jus čia bijot tu virusu"o mums jis nebaisus, mes ne bijom. Sako, eikit ir sedekit savo krantinė, mes nesedesim. Čia, sako, jūsų karantinas o ne mums, romams. Pas jų susirenka iki dešimt penkiolikos žmonių, jie naudojasi mūsų bendru toletui. Ir kaip nuo jų apsisaugot? O valdžia tik smeka kad reikia saugotis. Jie visi serga, sloguojs, o ypatingai, tai jų vaikai kurie iki penkerių metų. Jie patys juos gydo ir neaišku kaip? Tai kada kas tikrins tokius romų bendruomenės žmonės, kad niekam nekeltų grėsmės susirgti?!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tikra tiesa 2020-04-03 10:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Virsijo, nes nuo pat pradziu grize nesavizoliavosi.   ATSAKYTI
Sad life 2020-04-03 16:05:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viršijo, nes leido grįžti emigrantams. Kas po kalnus slidinėjo, kas dar kur. Neuždarė sienų iš kart, o dabar turim ką turim.   
adele 2020-04-03 10:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
skambinkite policijai butinai!   ATSAKYTI
Kristina 2020-04-03 09:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tik statistika. Manau, realiai situacija daug rimtesnė. Kiek žmonių mirė grįžę iš užsienio, reisų....jų šeimos irgi serga, bet dėl nebūdingų simptomų, niekas netyrė. Net mirusiems skrodimo nedarė, nes šiuo metu visos medikų pajėgos gyvuosius gelbėti.    ATSAKYTI
tai jai kas penktas uzsikretes tai nuo 2020-04-03 09:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai jai kas penktadieni uzsik retesting tai nuo ko ten to sit namyose slept is kur tire o kur nuo ju uzsik retention reik Lauka temperaturos   ATSAKYTI
tai jai kas penktas uzsikretes tai nuo 2020-04-03 09:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai jai kas penktadieni uzsik retesting tai nuo ko ten to sit namyose slept is kur tire o kur nuo ju uzsik retention reik Lauka temperaturos   ATSAKYTI
tai jai kas penktas uzsikretes tai nuo 2020-04-03 09:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai jai kas penktadieni uzsik retesting tai nuo ko ten to sit namyose slept is kur tire o kur nuo ju uzsik retention reik Lauka temperaturos   ATSAKYTI
Lina 2020-04-03 09:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juokingai atrodo kada sako kad didžioji dalis užsikrėtusių yra virš 60 metu o kaip jie nesirgs jei Jūs nepavargstat kviesti virusą sugrįžti į Lietuvą kuri nėra pasiruošusi gydymui nes priemonių skaičius minimalus galvokit ir dar kartą galvokit jeigu išvis dar galvojasi kad žmogus ņesvarbu kokio amžiaus būtų visi nori gyventi pagalvokit apie savo gimines jeigu jiems tai ištiktų    ATSAKYTI
Lina 2020-04-03 08:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vežkite dar daugiau iš užsienio ,tai Jums bus didesnis pinigų plovimas ,ant koronoviruso vardo,ką čia meluojate melagių melagiai !!!   ATSAKYTI
Lina 2020-04-03 08:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vežkite dar daugiau iš užsienio ,tai Jums bus didesnis pinigų plovimas ,ant koronoviruso vardo,ką čia meluojate melagių melagiai !!!   ATSAKYTI
Vlada 2020-04-03 08:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
To ir reikejo tiketis.   ATSAKYTI
Saulyte 2020-04-03 08:35:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jeigu mes gyvename bendrabutyje, kuriame vienam koridory gyvena 18 šeimų, o tame tarpe ir romų bendruomenės atstovų. Kurie jokių pandemija ar karantino nepaiso. Eina būriais draugai pas juos, ar įmanoma kažkaip apsisaugoti nuo kovit? Mes daug kartų išėjome romų šeima kad jie neleistų savo draugų, ne vestų giminių. Bet jie tik pasijuokė ir pasakė,, jus čia bijot tu virusu"o mums jis nebaisus, mes ne bijom. Sako, eikit ir sedekit savo krantinė, mes nesedesim. Čia, sako, jūsų karantinas o ne mums, romams. Pas jų susirenka iki dešimt penkiolikos žmonių, jie naudojasi mūsų bendru toletui. Ir kaip nuo jų apsisaugot? O valdžia tik smeka kad reikia saugotis. Jie visi serga, sloguojs, o ypatingai, tai jų vaikai kurie iki penkerių metų. Jie patys juos gydo ir neaišku kaip? Tai kada kas tikrins tokius romų bendruomenės žmonės, kad niekam nekeltų grėsmės susirgti?!    ATSAKYTI
Saulyte 2020-04-03 08:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jeigu mes gyvename bendrabutyje, kuriame vienam koridory gyvena 18 šeimų, o tame tarpe ir romų bendruomenės atstovų. Kurie jokių pandemija ar karantino nepaiso. Eina būriais draugai pas juos, ar įmanoma kažkaip apsisaugoti nuo kovit? Mes daug kartų išėjome romų šeima kad jie neleistų savo draugų, ne vestų giminių. Bet jie tik pasijuokė ir pasakė,, jus čia bijot tu virusu"o mums jis nebaisus, mes ne bijom. Sako, eikit ir sedekit savo krantinė, mes nesedesim. Čia, sako, jūsų karantinas o ne mums, romams. Pas jų susirenka iki dešimt penkiolikos žmonių, jie naudojasi mūsų bendru toletui. Ir kaip nuo jų apsisaugot? O valdžia tik smeka kad reikia saugotis. Jie visi serga, sloguojs, o ypatingai, tai jų vaikai kurie iki penkerių metų. Jie patys juos gydo ir neaišku kaip? Tai kada kas tikrins tokius romų bendruomenės žmonės, kad niekam nekeltų grėsmės susirgti?!    ATSAKYTI
Saulyte 2020-04-03 08:34:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jeigu mes gyvename bendrabutyje, kuriame vienam koridory gyvena 18 šeimų, o tame tarpe ir romų bendruomenės atstovų. Kurie jokių pandemija ar karantino nepaiso. Eina būriais draugai pas juos, ar įmanoma kažkaip apsisaugoti nuo kovit? Mes daug kartų išėjome romų šeima kad jie neleistų savo draugų, ne vestų giminių. Bet jie tik pasijuokė ir pasakė,, jus čia bijot tu virusu"o mums jis nebaisus, mes ne bijom. Sako, eikit ir sedekit savo krantinė, mes nesedesim. Čia, sako, jūsų karantinas o ne mums, romams. Pas jų susirenka iki dešimt penkiolikos žmonių, jie naudojasi mūsų bendru toletui. Ir kaip nuo jų apsisaugot? O valdžia tik smeka kad reikia saugotis. Jie visi serga, sloguojs, o ypatingai, tai jų vaikai kurie iki penkerių metų. Jie patys juos gydo ir neaišku kaip? Tai kada kas tikrins tokius romų bendruomenės žmonės, kad niekam nekeltų grėsmės susirgti?!    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą: Viruso plitimas. Per praėjusią parą nustatyti septyni koronaviruso atvejai, keturi ...
Konteineriai su apsauginiais chalatais medikams (nuotr. SAM)
Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos (COVID-19) bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. ...
Apsauginė kaukė
Įstaigose, organizacijose ar įmonės vykstančių susirinkimų metu ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, ...
Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Keturi iš septynių naujų užsikrėtimų susiję su asmenine švente Vilniaus apskrityje, BNS penktadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Gimtadienio ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kitą savaitę bus atkurtas laisvas judėjimas tarp Lenkijos ir Baltijos šalių, penktadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis. „Šiandien kalbėjausi su kolega Lenkijos premjeru ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų