Prezidentas Gitanas Nausėda fiasko vadina Seime antradienio vakarą įstrigusį sprendimą mokėti užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams didesnius atlyginimus.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

„Man sunku be emocijų apie šitą klausimą kalbėti – tai yra vakarykštis fiasko parlamente, kitaip jo ir nepavadinsi, nesugebant susitarti dėl to, kas buvo medikams pažadėta – padidinti atlyginimus žmonėms, kurie dirba karštuosiuose taškuose“, – žurnalistams trečiadienio rytą sakė G. Nausėda.

Pasak jo, nepriimtas sprendimas įtvirtino visuomenės sąmonėje požiūrį, jog parlamentu pasitikėti negalima.

„Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme ir man visiškai neįdomu, kas dėl vakarykščio fiasko kaltas: ar dešinieji, ar kairieji, ar viršutiniai, ar apatiniai. Kalti visi, nes sprendimas nepriimtas“, – pabrėžė šalies vadovas.

Pasak jo, reikiamo sprendimo nepriėmę politikai nedirbo savo darbo ir neįvykdė pažado.

„Tikiuosi, kad užteks ir sveiko proto, ir, pagaliau, sąžinės jausmo, kad šiandien tas sprendimas būtų priimtas ir mes nustotume pykdyti visuomenę ten, kur tai yra visai nereikalinga, kenksminga visomis to žodžio prasmėmis“, – kalbėjo prezidentas.

REKLAMA

Jis žadėjo, kad jeigu tai nebus padaryta, iniciatyvos imsis pati Prezidentūra.

„Jeigu Seimas nepriims sprendimo, jeigu jie yra vienas kito atžvilgiu alergiški, tiksliau, pasiūlymų atžvilgiu alergiški, tai gal mes pateiksime tokį įstatymo pakeitimą ir teiksime jį Seimui, bet aš labai noriu tikėtis, kad šito nereikės“, – sakė G. Nausėda.

Antradienį Seime įstrigo siūlymas ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams mokėti nuo 50 iki 100 proc. didesnius atlyginimus karantino laikotarpiu.

Per priėmimo procedūrą pritarta konservatorių Antano Matulo ir Raimundo Martinėlio pataisai, kad paskelbus karantiną visiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams būtų mokama 50 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas. Tiems, kurie dirba su ypač pavojinga užkrečiamąja liga sergančiais pacientais ar vykdo epidemijų profilaktiką, būtų skiriami nuo 100 iki 150 proc. priedai. 

Pritarus šiai pataisai, valdantieji nesiregistravo viso projekto priėmimui, todėl nepavyko surinkti būtino minimalaus 71 Seimo nario skaičiaus.

Į koronaviruso testavimą reikia įtraukti naujus laboratorijų pajėgumus

Lietuvoje svarbu didinti koronaviruso testavimo pajėgumus, plečiant ėminius tiriančių laboratorijų tinklą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mes galime testuoti, kiek norime, tačiau kas iš to, jeigu tie testavimo rezultatai „kabės“ savaitėmis ir mes tų rezultatų nežinosime. Todėl labai svarbu ne tik užtikrinti logistiką tarp mažiau ir daugiau apkrautų laboratorijų, bet pasistengti įtraukti naujus laboratorijų pajėgumus“, – žurnalistams trečiadienio rytą sakė prezidentas.

REKLAMA

Jo žiniomis, bendrovė „Thermo Fisher“ naktį išbandė įrenginį, kuris galėtų testuoti apie tūkstantį ėminių per parą.

„Tai yra šis bei tas, atsižvelgiant į tai, kad vis dėlto laboratorijų „kamštis“ prieš kurį laiką buvo virš dviejų tūkstančių, naujausiomis žiniomis sumažėjo iki 1,8 tūkst. Reiškia, šitą klausimą mes pamažu gebėsime išspręsti“, – sakė G. Nausėda.

Šiuo metu atsakymų dėl koronaviruso gyventojams gali tekti laukti kelias dienas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį žadėjo, jog koronaviruso tyrimų apimtys ženkliau didės instaliavus papildomą įrangą valstybės laboratorijose.

Šiuo metu laboratorijų pajėgumai siekia apie pusantro tūkstančio ėminių per parą. Tyrimai atliekami septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

yyyyy
2020-04-01 08:01:04
....ne seimas,o antri gariūnai su dar mažesne mastymo kultūra,nes absoliučiai nieko nemoka,....siūlyčiau tiems kurie Dar masto visai išeiti iš to seimo....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Maryte 2020-04-05 19:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko nuostabaus mirdavo žmones per visus metus ,tik niekas ju neskaičiuodavo !!!   ATSAKYTI
Rimtaute 2020-04-02 09:52:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaukes letina mastyma.   ATSAKYTI
gg 2020-04-01 21:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net neabejoju kad valstiečiai laimės seimo rinkimus 2020 po tokio opozijos vaidmens, klastos, manipuliaicju tikrai pliusu neduoda..

Žmonės pamato tirkuosius veidus ;)    ATSAKYTI
Jonas 2020-04-01 14:40:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Perskaičius šį straipsnį aiškiai pasimatė karbauskinių KGB metodais sugalvota šlykšti klasta. Kas mokat skaityti - skaitykit.
Konservatoriai pateikė projektą, jog medikams epidemijos metu būtų pakeltos algos. Gerai, visas seimas paplojo ir projektui PRITARĖ. Atkreipkit dėmesį į klastos momentą : seimas pritarė PROJEKTUI. Po pritarimo projektui toliau eina teikimas balsavimui. Štai čia ir atsiskledė karbauskinių kgbistiniai metodai, klasta. Balsuojant už šį istatymą, ,,valstiečiai" dvarponiai tyliai tyliai, jau susitarę, ištraukia savo korteles ir ... istatymas nepriimtas. Todėl, kad nesurinko 71 reikaligo balso. Tai dabar spręskit, ponai, kas didesnis niekšas ? Ar tas kuris tik siūlė padidinti algas ir visi pritarė, ar tas kuris neprieštaravo projektui ir jam, bet jau balsuojant už istatymą, klastingai nusimuilijo ir dabar rodo pirštais. Štai jie kalti. Jeigu karbauskiniai tokie protingi ir gudrūs, tai reikėjo nepritart projektui ir jį atmesti. Juk turi apsoliučią daugumą. Bet ne, jie gudrūs tik klastai.   ATSAKYTI
baikit 2020-04-01 11:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
blokuoti, nebijokit tiesos.   ATSAKYTI
Partizanas 2020-04-01 11:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuviškas patriotizmas už pinigus. Ar tokiems ''patriotams'' neužtektų ''Sausio 13-sios medalio?   ATSAKYTI
Antanina 2020-04-01 11:01:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidentas, atrodo, pagaliau suprato kas yra kas   ATSAKYTI
Demo+kratija 2020-04-01 10:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad duoti, reikia turėti. Kad duoti neturint, reikia iš ko nors atimti. O atimti galima tik iš silpnesnio. Todėl kyla klausimas iš ko, prezidento spaudžiamas, Seimas atims ir duos gydytojams? Atsakymas: iš tų, kurie guli ir atsiguls ''karštuose taškuose''.   ATSAKYTI
Faktas 2020-04-01 10:52:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o dabar pagalvokit, ką krizės metu, kai griūna finansai, būtų darę Kubilius su Šimonyte ? Kėlę algas visiems ? Juokauju. Užtat reikia žiūrėti realiai, gresia finansinė duobė, laimei, vyriausybė turi šiokį tokį rezervą, kurį Šimonytė reikalavo ištaškyti. Žodžiu, pagal realią padėtį, Būtina kelti algas medikams ir personalui, kurie faktiškai kovoja su koronavirusu. Masiškai su ligoniais bendrauja ir vaistininkai, jų nervai irgi pertempti, reikėtų kažkokio priedo. Bent tiek   ATSAKYTI
Pranas 2020-04-01 10:49:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Istisas darbo brokas. Jiems juk nereikia ta broka taisyti. Baigsis kadencija ir kiti taisys. Darbo imitacija...   ATSAKYTI
kol seime 2020-04-01 10:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bus tokie, kaip landsbergija,tik sulauksime vaizdelio , kad žemėlapyje Lietuvos jau nebėra. GERB. PREZIDENTE, jums reikėtų pačiam įsitikinti kas yra kas seime, kitaip jus galite palaikyti ne tuos ir bus dar blogiau. TAS ''NE TUOS'', tai ne pagal Grybauskaitę. Viską tempia duobėn 100 proc. konservatoriai, nes jie jau ketvirti metai ruošiasi rinkimams. Jie visą laiką kenkia, jiems svarbiausia parodyti žmonėms ''savo darbą'',nors iš tikrųjų jie tokiu elgesiu kenkia valstybei, tik atkreipkit dėmesį ir atskirsit, kas yra kas. ŽMOGUS šitiems ''ožiams'' ant siauro liepto , tiesiog neegzistuoja.
Kaip jie prirenka balsų rinkimuose? Paprastai, didžiuose miestuose , perbėga aukštosiose mokyklose per auditorijas , privaro prie durų - ir rezultatas....
Galite netikėti gerb. prezidente , gyvenimas po truputį parodys.   ATSAKYTI
Gaila, 2020-04-01 21:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet proto nebuvimas yra baisiau ir uz korona virusa...  
Vot!!! 2020-04-01 10:28:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senei seimui laikas pagalvoti, arba jie dirba arba išeina. Be jų pasaulis negrius. O dabar žino tik priešintis žmonės ir niekinti senelius. Gėda!    ATSAKYTI
Kuk 2020-04-01 10:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerb. Prezidentė! Manau kad ir Jūs pritarsite kad po šitos viruso pandemijos, turėtume pagal ysgales išmokas medikams išmokėti. Žmonės dirba sunku ir atsakingą darbą, rizikuodami ne tik savo, bet ir savo šeimos sveikatos sąskaita! Turėtumėte tai įvertinti, nes kitaip bus neteisinga prieš tauta!    ATSAKYTI
Marija 2020-04-01 09:46:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau pamiršome gaisrą Alytuje ir ten dirbusius ŽMONES?! Taigi, jie atliko savo pareigas. Jie DIRBA SAVO DARBĄ. Paskui galbūt serga, miršta... bet kam rūpi? Ugniagesiai gesino gaisrą. Gydytojai GYDO žmones, taip atlikdami savo darbą. Ugniagesius pagerbė TV akcija, valdžia pridėjo... Argi skiriasi šios profesijos ekstremaliomis sąlygomis? O seimas kaip visada... lieka kaltas??? Galvokim...   ATSAKYTI
šiaip, 2020-04-01 10:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip visada pusė seimo yra kalta, kaip visada, kas šiek tiek domisi , tai matosi plika akimi, kai vieni dirba, kiti bando skintis laurus, bet visuomenė ne pokarinė , raštinga, nors po karo neraštingi tėvai buvo išmintingesni, negu dabartiniai ''inteligentai''- neišsilavinę.
Demonstruoti savo protą nereikia mosuotis ilgom rankom ir rodyti ... grimasas , reikia proto ir darbo , o jei esi opozicijoje , tai tavo darbas skaičiuoti ir pasiimti algą ?  
Zita 2020-04-01 09:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Islindo pilypas is kanapiu    ATSAKYTI
Arunas 2020-04-01 09:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai dar kas nors balsuos už koncervatorius po šio "bajerio"???!!! Nausėda įvardinti kaltininkus, opozicija nėra visas šeimas!!!   ATSAKYTI
Kazys 2020-04-01 09:21:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko prieš del algu medikam, bet kaip girdisi ir žinoma, kad ir medikai , gal ne visi ,bet labai vangiai žiuri i tą darbą, kuris tikrai nuo ju tiesiogiai priklauso, tai labai sunku ir abejotina tokius priedus moketi   ATSAKYTI
Iksas 2020-04-01 10:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar zinai konkrecius atvejus, su pavardem, kur buvo vangiai paziureta??? O jei tik girdisi, tai zegnokis.  
vidutisss2 2020-04-01 09:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galutinai isitikinau--seimu pasitikejimu negali but--net tokiomis salygomis nepakelt medikui 50 proc algos tai jau savanaudis degradavimas--netikekit nei vienu ju pazadu kad po karantino padengs nuostolius--MELAS--po karantino prezidentui tik isvaikyti toki seima anksciau laiko--ir neisrinkti nei vieno ten buvusio tinginio ir pensininko--kurie net seime tingi uzsidet ar maske ar pirstines--geda   ATSAKYTI
Ligita 2020-04-01 09:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėda!!!!    ATSAKYTI
As 2020-04-01 08:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kada jeis buvo galima pasitiketi?   ATSAKYTI
kai 2020-04-01 11:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jų nebus seime. Seimūnai turi būti sąžiningi, o opozicija tik suka savo tuščius kibirus ant pečių, kaip pažeminti valdančiuosius,ir šis ''darbas'' jiems labai sekasi.  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų