Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savo „Facebook“ paskyroje pranešė apie dar vieną koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtį.

„2020.03.28 pavakaryje dar viena liūdna žinia - mirė 78 metų pacientas, kuris buvo gydomas akių ligų skyriuje. Ir nors ligų tokiame amžiuje buvo tikrai ne viena, bet COVID-19 virusas identifikuotas taip pat. Nuoširdi užuojauta artimiesiems“, – rašo V. Grubliauskas.

Šeštadienio popietę Klaipėdoje mirus koronavirusu užsikrėtusiam vyrui, viruso aukų skaičius išaugo iki septynių.

„Patvirtiname, taip ir yra. (...) Brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turintis daug gretutinių ligų“, – BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį pranešta apie šeštąją užsikrėtusiojo koronavirusu žmogaus mirtį. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas paskelbė, kad tai – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Koronavirusas asmeniui nustatytas dar iki mirties.

REKLAMA

Ketvirtadienį praneštą apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Nepaisant to, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas profesorius Vinsas Janušonis teigė, kad čia ketvirtadienį mirusio 94-erių metų paciento mirtis neturi nieko bendro su koronavirusu, nors viruso tyrimo rezultatai pacientui ir buvo teigiami.

„Mirė pacientas vakar. Tyrimą jo gavome, paėmėme profilaktiškai viso skyriaus pacientų tyrimus. Atsakymą gavome po to, kai pacientas buvo miręs. Mirtis su šita infekcija nieko bendro neturi. Jis sirgo širdies nepakankamu, sunkia cukralige. <...> Jam buvo paimtas prieš pat mirtį tyrimas ir patvirtinta, kad jis turėjo tą infekciją. Bet ta mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko. Tą žinojo ir namiškiai, ir mūsų gydytojai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo V. Janušonis.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta trečiadienį. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

REKLAMA

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus. 

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

 

Ernesta
2020-03-28 18:05:58
Sveiki, aš taipat bijau , to koronos viriso, bet deja, mūsų šalyje yra pernelyg daug pochuistu, į žmonių sveikatas. Aš taipat prižiuriu 70 metų, savo mylima teti. Bijau del jo sveikatos, bet ar susimasto tie kur sedi ,, auksciau" musu? Jie maitina pažadais, o ir nieko tinkamai neatlieka, ir dar kalba apie ruševima, žmoniu. Kuriuos gelbet. O kuriuos palikti mirčiai. Protestuosiu prieš rūševimą!!! Kiekvieną žmogaus gyvybė yra brangi. Neleiskite, šiai kvailystei isigalioti!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ooooo 2020-04-05 16:08:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
100 gramu   ATSAKYTI
Sandra 2020-03-29 06:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai mirė Panevėžio ligonis, kuriam buvo nustatytas virusas prieš patenkant į ligoninę, po mirties viruso jau nenustatė. Buvo rašyta spaudoje remiantis Panevėžio ligoninės vyr. gydytojo pranešimu. Tai kaip čia? Išgydė? Ar klaidingai nustatė?   ATSAKYTI
LUKUSENKA 2020-03-28 21:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
50gramu degtines ir COVID -19 NEBAISUS   ATSAKYTI
LUKUSENKA 2020-03-28 21:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
50gramu degtines ir COVID -19 NEBAISUS   ATSAKYTI
Padėdavo 2020-03-28 20:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi yra antibiotikų ir vaistų , kuriais skelbėsi Prancūzai gydantys, bet pas mus tuos vaistus uždraudė , vaistinės nebe parduoda, aš retsykiais vartodavau nuo hroniškų sinusitų ,kad palengvint savijautą,dabar nebegaliu nusipirkti.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-28 20:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveikinu! Pagal mirciu skaiciu jau pralenket RU, o pagal susirgimo skaiciu - juolab. Turim 394, o RU - arteja i 1300, tik pries pora dienu emesi minksto karantino. DIDZIULE RU, turinti ilga siena su Kinija!!! O s*ka Nauseda, skirtingai nuo ITA, nesikreipia pagalbos pas RU, zudant lietuvius!..   ATSAKYTI
Neaišku 2020-03-28 20:23:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai kaip čia išeina medikai ateina pas ligonį ir užkrečia coronu.Jeigu senolis guli ligoninėj ir niekur nevaikšto   ATSAKYTI
Močiutė 2020-03-28 19:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai baisų davė čia visiems sugrįžti, taip jų nebuvo dabar privažiavo visokie bomžai, kaip valdžia taip mąsto siunčia lėktuvus jiems parvežti kam to reikėjo kaip išvažiavo taip tegu ir grįžta, gal mažiau būtų buvę to korinio viruso,kodėl.valdžia juos veža ,turbūt nori kad senesni išmirtu ,jei gyva būsiu tai neisiu nei už jokia partija nebalsuosiu ,kad privežė lodariu, kitaip nepavadinsi.tegu jų ir prašo.    ATSAKYTI
2020-03-28 18:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
irgi bijau viruso,galiu nepatirti ką reiškia buti mama,bijau dėl vaikelio...O kai leidžia grįžti emigrantams kuriems pochui yra ir valkiojasi visur ir neša visurą,jie gal ir neserga bet gali nešioti virusą. Buvo priimta kad izoliuoti bet pradėjo verkti Vilniaus ir Klaipėdos merai ir paleido juos kad užkrėstų kitus nes jie nemąsto,kad savo tėvus,gimines artimuosius,draugus ir kitus žmones gali užkrėsti,pasveiks jie čia ir vėl išbėks atgal o mes čia mokantys mokesčius išdvėsim kaip žiurkės...   ATSAKYTI
Ernesta 2020-03-28 18:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O del vaiku, taipat, baisu pagalvoti.. Sako vaikai lengvai tai perserga kaip gripa, dabar jau 5 jai ne daugiau mazyliu ligoninese ir ka jie daro????!!!    ATSAKYTI
Ernesta 2020-03-28 18:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki, aš taipat bijau , to koronos viriso, bet deja, mūsų šalyje yra pernelyg daug pochuistu, į žmonių sveikatas. Aš taipat prižiuriu 70 metų, savo mylima teti. Bijau del jo sveikatos, bet ar susimasto tie kur sedi ,, auksciau" musu? Jie maitina pažadais, o ir nieko tinkamai neatlieka, ir dar kalba apie ruševima, žmoniu. Kuriuos gelbet. O kuriuos palikti mirčiai. Protestuosiu prieš rūševimą!!! Kiekvieną žmogaus gyvybė yra brangi. Neleiskite, šiai kvailystei isigalioti!    ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-28 18:03:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasveikusių tik vienas, vadinasi taip ir gydoma.....nors skelbtų apie savijautą apsikrėtusių....žodžiu- gydo nežinia ką ir nesuinteresuoti nors kartą IŠGYDYT, nors kaikuriuos. Pacientų bus visada, nes žmogus gyvas sutvėrimas, bet dar yra farmacija, kuriai reikia pinigų, nors dabar, kiek įsitikinau placebos principu chemijos pilnos vaistinės.    ATSAKYTI
2020-03-28 18:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viena moteris pasveiko   ATSAKYTI
Nikoll 2020-03-28 17:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man jau darosi baisu.esu pensininke turinti sveikatos problemu ir dabar sveikata bloga.didelis kraujo spaudimas,skauda galva bet zmogus bijai skambinti,kad ti epaguldytu i ligonine,nes tata tik priekiin kojom.   ATSAKYTI
įdomu 2020-03-28 17:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje tik užsikrėtę ir mirę ,pasveikusių nėra....Matyt medikai bijo prie jų artintis ir palieka mirti??Tai kam dar į ligoninę vežti ?   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų