Karantinas skaudžiai atsiliepė privačių ugdymo įstaigų savininkams. Norėdami išgyventi vieni darželiai, tokie, kaip Austėjos Landsbergienės „Vaikystės sodas“, tiesiog išplatina naujienlaiškį apie 15 proc. nuolaidą, kiti seka jų pavyzdžiu, o treti – prašo pusės darželio mokesčio sumos. Tiesa, pasibaigus pirmai karantino savaitei į darželius jau atslenka atleidimų banga, ji prasidėjo ir „Vaikystės sode“.

Darželis (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)

Darželis (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)

Tai, kaip komunikuojama su privačias ugdymo įstaigas lankančių tėvų vaikais, lemia dalį verslo sėkmės, nes streso ir finansinių rūpesčių užgulti žmonės vis labiau spaudžia privačius darželius. 

Kainos smaugia, tėvai piktinasi

Į itin nemalonią padėtį prieš kelias dienas pakliuvo A. Landsbergienės verslas, o tiksliau,  jos įkurti „Vaikystės sodo“ darželiai. Darželinukų tėvams buvo išsiuntinėtas naujienlaiškis, kuriame teigiama, kad darželis tegali suteikti 15 proc. nuolaidą, o 85 proc. mokesčio už darželį tėvams vistiek teks mokėti, nors vaikai į jį ir neina. 

REKLAMA

Tiesa, darželiai siūlė ugdymą virtualioje erdvėje, bet mažiems vaikams jis įmanomas tik su suaugusiojo priežiūra, o tai reiškia, kad tėvai turi likti namuose su vaiku arba papildomai išlaidauti ir samdyti auklę.

Pirmadienį taip pat pasklido gandas, kad „Vaikystės sodas“ ketina atleisti dalį savo darbuotojų, šių darželių marketingo vadovė Rita Meiliūnaitė tv3.lt patvirtino, kad atleidžiama dalis aptarnaujančio personalo. 

„Jau dabar matome, kad po karantino grįšime mažesni. Kiek skaudžiai ši situacija mus palies, kiek palies mūsų šeimas – nedrįstame prognozuoti, nes viskas nuolat kinta. Suprantame, kad tėvai šiandien gali naudotis nuotoliniu ugdymu, rytoj galbūt nebe. Taip pat ir su mumis – mes optimizuojamės kaip galime ir kur galime, bet mokytojus, kiek įmanoma, siekiame išsaugoti. Tenka priimti ir skaudžius sprendimus, atsisveikinti su dalimi (kol kas labai minimalia) padedančio personalo“, – aiškino R. Meiliūnaitė.

Pirminė „Vaikystės sodo“ pozicija apie kuklią 15 proc. nuolaidą, papiktino nemažą dalį tėvų, leidžiančių savo vaikus į šiuos darželius. Jiems užkliuvo ir gan grubus naujienlaiškio, kuriuo buvo pranešama apie nuolaidą, tonas. 

„Siunčiame bendrą žinutę tėvams, kurie nesutinka su ugdymu virtualioje erdvėje arba nuolaidos dydžiu, ir pateikia mums besikartojančias užklausas. Visiems besikreipiantiems esame išsiuntę išsamius atsakymus, jog, reziumuojant, net ir nevykdant veiklos dėl aplinkybių, už kurias nė viena iš sutarties šalių neatsako, klientas privalo atlyginti paslaugų teikėjui tik faktiškai šio teikėjo turėtas išlaidas, jeigu sutartis nenustato ko kita“ (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.720 str. 5 d. nuostatos).

REKLAMA

„Vaikystės Sodas“ vykdo veiklą, o net nevykdant veiklos reiktų mokėti ugdymo mokestį nemokant pelno, dengiant tik išlaidas. Mūsų finansinės ataskaitos yra viešai prieinamos ir Vaikystės Sodo pelnas 2018 metais buvo 14%. 2019/2020 mokslo metus planavome su mažesniu pelningumu, bet turint galvoje dabartinę situaciją – kalbame apie išgyvenimą.

Tad 15% nuolaida yra galutinė mūsų nuostata.Primename, kad jei šeimai nepriimtinas ugdymas virtualioje erdvėje arba nuolaidos dydis, Jūs turite teisę nutraukti su Vaikystės Sodu sudarytą sutartį, tačiau viliamės, kad šia galimybe nesinaudosite. Prašome nebeeskaluoti šios temos, nes tai atima begalę laiko ir tik didina mūsų išlaidas, o ugdymui virtualioje erdvėje reikia didžiulių pastangų, laiko ir resursų pertvarkymo. Tad visus atsakymus šia tema pateikėme ir į tokio pobūdžio klausimus daugiau neatsakinėsime“, – savo naujielaiškyje tėvams rašė „Vaikystės sodo“ administracija.

Ingrida Šimonytė, Austėja Landsbergienė

Ingrida Šimonytė, Austėja Landsbergienė

Tiesa, kilus nemenkam skandalui ir žiniasklaidai ėmus domėtis, kokia išties yra situacija šiuose darželiuose, „Vaikystės sodas“ pranešė, kad už karantino laikotarpį iš vaikų tėvų mokesčio neims, veiklos nevykdys. 

„Vaikystės sodo“ marketingo vadovė R. Meilūnaitė portalui tv3.lt patvirtino, kad šiuo metu darželiai jau neveikia.

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207, „Vaikystės Sodo“, kaip ir kitų ugdymo įstaigų, veikla yra sustabdyta. Vadinasi, mūsų klientai karantino metu gali nemokėti už ugdymą. Mes siūlome užsisakyti ugdymo virtualioje erdvėje paslaugą – tėvai kasdien gauna mokytojų paruoštus video siužetus, siunčiame ir užduotis, eksperimentus, kuriuos vaikai su tėveliais gali atlikti tiek namuose, tiek lauke. Suprantama, ne visiems tai yra priimtina, nes nemažai šeimų sprendžia savo rūpesčius ir vaikams tiek skirti dėmesio negali“, – rašė ji.

REKLAMA

Darželių įkūrėja A. Landsbergienė savo „Facebook“ paskyroje paviešino laišką darbuotojams, kuriame teigiama, kad „Vaikystės sodas“ „trauksis“. 

„Tėvams – patiems patiriantiems dabar didžiulę nežinomybę dėl ateities – yra irgi pikta. Pikta ant situacijos, pikta dėl situacijos. Dėl to „Vaikystės Sode“ tikrai turėsime trauktis. Trauksimės lėčiausiai įmanomai, bandydami išsaugoti ir darbuotojus, ir patalpas, su viltimi vėl atsigauti, bet trauksimės. Kito kelio šiandien nėra. Nuo kitos savaitės skaičiuojame, kad balandžio mėnesį gali būti 25% mūsų buvusių pajamų. Gali būti ir daugiau, bet gali nebūti ir tų 25%. Skaičiai gali kisti kiekvieną dieną“, – rašė darželių įkūrėja A. Landsbergienė. Ji pripažino, kad karantinas yra skaudus smūgis verslui.

Mėnuo šiame darželyje kainuoja 527 eurus, 100 eurų iš darželiui apmoka sostinės savivaldybė. 

Portalas tv3.lt primena, kad 2018 metais „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos finansinėse ataskaitose, pateiktose Registrų centrui, matosi, kad darželiai 2018 metais gavo apie 5 mln. eurų pardavimo pajamų, uždirbo 764 tūkst. eurų grynojo pelno, o mokyklos gavo 3,6 mln. eurų pajamų, uždirbo 941 tūkst. eurų grynojo pelno.

Seimo narys Gabrielius Landsbergis kartu su sutuoktine A. Landsbergiene valdo apie 19,9 mln. eurų turtą. 

Tikisi išgyventi

Tiesa, kituose sostinės privačiuose darželiuose situacija yra panaši, kaip ir „Vaikystės sode“. Juose tėvų prašoma mokėti arba visą sumą už darželio paslaugas, kuriomis vaikai nesinaudoja, arba nuleidžiama 15 proc.

REKLAMA

Kitur taikomos individualios mokėjimo už darželius sąlygos. Štai į privatų darželį „Saulės gojus“ vaiką leidžianti Marija sako, kad darželis padarė tik 15 proc. nuolaidą, bet vėliau žadėjo mokestį perskaičiuoti. 

„Galėjo būti geriau ir pigiau, nes realiai dvi savaites sėdėti namie su vaiku, kad ir yra užduotėlės, vistiek reiškia, kad jam skiri visą savo dėmesį. Vienas iš tėvų turi būti su vaiku ir dar mokėti darželiui 85 proc. ugdymo mokesčio? Tai nėra normalu, bet mes tai priėmėme, kaip duoklę darželiui, kuriam irgi sunkiai kirto šis netikėtas virusas. Tačiau balandžio mėnesi tikrai nesiruošiu nieko mokėti, juolab, kad mano vyras yra laisvai samdomas specialistas ir jis liko visiškai be pajamų“, – guodėsi moteris. 

Tėvų forume diskutuojančios mamos dalijasi įvairių privačių darželių kainodara krizės metu ir ten matosi, kad vieni darželiai visiškai nemažina mokesčio, o kiti iš tėvų ima pusę suderėtos sumos.

Tai, pasak nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos atstovės, individualus kiekvieno darželio pasirinkimas. Tiesa, ji pabrėžė, kad kalbėti apie mokestį su tėvais labai svarbu, nes pavyzdžiai rodo [„Vaikystės sodo“ nesėkmingos komunikacijos], kaip jautriai į tai reaguojama. 

„Visi laukiame Vyriausybės pasitarimo trečiadienį, kur paaiškės, ar mes gausime paramą verslui, pateksime į tą grupę. Tada skaičiuosime nuostolius ir juos dalinsime tarp įmonės darbuotojų ir tėvų. Žinoma, nuolaidos bus ir jos bus didelės, ne 20 eurų ir ne 15 proc. visgi kiekvienas darželis spręs individualiai. Matyt už kovą bus vienokios nuolaidos, už balandį – kitokios. Turime į situaciją žiūrėti lanksčiai, nes norime išgyventi, kad po karantino vaikai turėtų, kur ateiti“, – sakė Nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos vadovė Ieva Jagminienė. 

REKLAMA

Darželis

Darželis

Anot jos, komunikacija su tėvais itin skatinama, „stengiamės komunikuoti, ypatingai, kai turime blogą pavyzdį po nosimi“. O štai tėvų reakcijos yra įvairios, vieni siūlosi mokėti visą kainą ir dar pasidalyti kitų tėvų, kurie neišgali susimokėti, našta, o kiti reikalauja grąžinti pinigus arba nutraukia sutartis. 

„Yra tėvų, kurie sako, kad išeis, nes negali ar nenori mokėti. Yra tokių, kurie nesupranta, kad darželių išlaidas sudaro ne tik atlyginimai auklėtojoms, bet ir patalpų nuoma, administracinės išlaidos, paskolos. Klausia, už ką turi jie mokėti, nesupranta, kad tai yra visas paketas, ne tik auklėtojos. Stengiamės aiškinti, bet yra kas supranta, o kas – ne“, – kalbėjo moteris. 

Ji patikino, kad jau yra tėvų, kurie nutraukia sutartis, nes neišgali susimokėti. Ir tai yra pradžia, privatūs darželiai bijo ateities ir to, kas bus po mėnesio ar daugiau.

„Tada tikrai pasimatys realūs krizės mastai. Kuo trumpesnis karantinas tuo geriau, jei bus ilgesnis, tai daliai darželių bus sunkiau išgyventi. Daug kas priklauso nuo patalpų nuomotojų geranoriškumo. <..> Tikiuosi išgyvensime, svarbu, kad po karantino dar būtų norinčių eiti į tuos darželius“, – vylėsi I. Jagminienė. 

Nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijai priklauso 56 darželiai sostinėje, o iš viso jų čia yra daugiau, kaip šimtas. Privačių darželių kainos sostinėje svyruoja nuo 1350 eurų per mėnesį prestižiniame tarptautiniame darželyje iki 300 eurų darželyje Fabijoniškėse ar Baltupiuose.

REKLAMA

 

!!!!
2020-03-24 12:53:36
kad susitrauktu ten is kur gimine pleciasi
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rėmėjas 2020-03-24 18:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas galite paremkite apgailėtiną Austėją, jai labai sunku, kompensiokite 15%parama!   ATSAKYTI
Gerai 2020-03-24 15:23:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegu uzdaro ir i birzabe to kokie asilai veda i privacius yra vlalstybes darzeliai o jei tokie vaikus veda tegu moka ir neurzgia   ATSAKYTI
Mesingas 2020-03-24 15:21:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek Landsbergiai paaukos koronos virusui suvaldyti? Ar tik savo liežuviais aukos?   ATSAKYTI
Klaustukas 2020-03-24 14:36:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas pirmas bėga iš skęstančio laivo? Atspėjot...   ATSAKYTI
Jura 2020-03-24 15:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek pamenu-ziurkes.......  
Brigita 2020-03-24 14:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pavydas liejasi per kraštus, vargšės sovietinės bobeles   ATSAKYTI
Virga 2020-03-24 14:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Didžioji šeimos vertybių puoselėtoja iš savo santaupų pusę metų galėtų tuos darželius išlaikyti. Iš ko gi milijonus susikrovė? Iš pedagogės filantropės veiklos?   ATSAKYTI
J 2020-03-24 14:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Del ju intelekto nesiginciju,bet elgesys...  
Nuomonė 2020-03-24 13:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ši "dievo išrinktoji" šeima 30 metų siurbia viską- pirma dėdulė žmonių suneštas lėšas, dabar anūkėlis su savo ......pakol jie prie lovio, tol taip bus. O anūkėlis dar ir ugnį kursto ......nori senelio pėdom darbus pratęsti..... apetitas pakilo bevalgant.....   ATSAKYTI
Vida 2020-03-24 13:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiami tėveliai, susikoperuokite ir prižiūrėkite savo vaikučius patys, jų nėra tūkstančiais, kurie lanko privačius darželius. Atsisakykite privačių darželių paslaugų, gal tada jie supras, kad jų nepasotinamas pelno troškimas net ir tokiu visiems sunkiu laiku visiškas nužmogėjimas. Ar jums ne gėda, ponia Austėja? Jei negėda Jums, tai bent vyrui nedarykite gėdos. Nors gal rašau be reikalo, nes jūs tikriausiai negalite suprasti tų tėvų ir dabartinės situacijos sudėtingumo. Jums turbūt nemotais, kad gal būt šiandien, kai kuriems vaikams trūksta maisto, o jūs galvojate apie pelną.    ATSAKYTI
Nesuprantu 2020-03-24 13:42:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susidaro toks vaizdas kad tie darzeliai dirba nuo "algos iki algos", jog nera jokiu likusiu lesu, tik antra savaite nedirba o jau klientus terorizuoja, darbuotojus atleidineja. O ka daryt siuo metu paprastam zmogus kuris tikrai dirba nuo algos iki algos, ir jo seima neturi sukaupus turto uz 19.9mln euru?    ATSAKYTI
Tiesa 2020-03-24 13:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuvos kapitonai,bet laiva palieka pirmi   ATSAKYTI
Baidyklė 2020-03-24 13:23:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prokuratūrai, dabartinei valdzei viskas aišku kad lanzbergine yra nesąžininga yra vagie , tai kodėl jei niekas nepadeda , išaiškinti normali ar tiesa ko visi bijo nejiau tokį brudai ką nori ta ir daro gėdą Lietuvai o gal nepakaltinami ce kitas dalykas,,,,,    ATSAKYTI
Z 2020-03-24 16:06:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klausyk, baidykle, išmok rašyti, nes nieko neina suprasti ką čia prikeverzojai.  
!!!! 2020-03-24 12:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad susitrauktu ten is kur gimine pleciasi   ATSAKYTI
O ir 2020-03-24 14:00:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Brigita
Once.,varyk pas kitus kolchoznikus pas Lukošenka ten viskas valdyška
Pavydas liejas per kraštus.
  
Močiūtė 2020-03-24 12:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lansbergių velnias neims,turi milijonus sukaupę -neprapils!   ATSAKYTI
onutė 2020-03-24 12:32:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kiek konservatoriai Lietuvą apvogė, kiek parskolino ir dar vis mažai. Konservatoriai mus nuskurdino, o kai šį vyriausybė dirba mums jie daro viska kad sutrukdytų, apkaltintų nebūtais , nereikšmingais dalykais. Dėkui kad šis prezidentas supratingas ir norintis, kad mums būtų geriau. Anksčiau kiek trukdymų darė prezidentūra- ale ne tuos išrinko, o prezidentei nesvarbu žmonių padėtis Lietuvoje.   ATSAKYTI
Brigita Maliausk 2020-03-24 14:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ko jūs putojat niekas neverčia į privačius darželius leisti vis užkliūna ta šeima lyg nebūtų kitų privačių. Svarbu paloti, nes Lansbergine, tiesiog pavydas liejasi per kraštus  
Nuomone 2020-03-24 11:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai siurbeles ant Lietuvos   ATSAKYTI
Zita 2020-03-24 13:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisybė ir vėl lenda priešaky su gribauskaite ir simonyte  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per naujojo koronaviruso pandemijos krizę. Jo vertė – 500 milijardų eurų, teigiama ...
Mykolas Katkus (nuotr. Fotodiena.lt)
Kilus koronaviruso pandemijai pasaulyje, o Lietuvoje išaugus šio viruso susirgimų skaičiui, ministerijos atstovai ramino, kad Lietuva yra pasirengusi atremti visas iškilusias ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Su koronavirusu kovojančioms penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms ketvirtadienį dalinama iš Kinijos atskraidinta apranga, pranešė Sveikatos pasaugos ministerija (SAM). ...
Specialistai aiškina: kaip ir kodėl nusprendžiama, kad žmogus mirė nuo koronaviruso (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso aukų Lietuvoje daugėjant, vis dažniau diskutuojama, ar teisinga teigti, kad garbaus amžiaus ar sunkių ligonių mirties priežastimi reikia įvardyti būtent COVID-19. ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Dar viena COVID-19 nusinešta gyvybė – anapilin iškeliavo 98 metų amžiaus gamtos mokslų daktarė. Tačiau net pusdienį institucijos nesusitarė tarpusavyje, kokia tikroji garbaus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų